Мінкульт запустив флешмоб з популяризації нематеріальної спадщини України

З нагоди відзначення річниці ратифікації Україною Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини, МКІП запустило флешмоб у соцмережах.

Основне завдання флешмобу – популяризація нематеріальної культурної спадщини, підвищення рівня обізнаності про неї, визнання національної ідентичності та здобутку українського народу, повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

Як долучитись до флешмобу:

  • Опублікувати фото у соцмережі української нематеріальної спадщини — свого регіону або улюбленого об’єкта;
  • Додати хештег, пропонують використовувати #НематеріальнаСпадщинаУкраїни або #НеБорщемЄдиним

З переліком елементів нематеріальної культурної спадщини України можна ознайомитись за посиланням — Національний або ЮНЕСКО. У публікаціях можна використовувати фото, які ілюструють елементи НКС, з фотобанку або власні фото.

На сьогодні до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини включено 62 елементи та 5 елементів до списку ЮНЕСКО.

До нематеріальної культурної спадщини належать звичаї, форми представлення і вираження, знання і навички, а також пов’язані з ними інструменти, предмети, артефакти та культурні простори. ЮНЕСКО вказує такі види нематеріальної культурної спадщини: усні традиції та форми вираження, в тому числі мова; виконавські мистецтва, у тому числі акторська гра, музика, спів, танці та інше; звичаї, обряди, свята; знання та звичаї, що відносяться до природи і всесвіту; знання та навички, пов’язані з традиційними ремеслами.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.