Після річної перерви в Києві пройде фестивль австрійського кіно. Фестиваль проводять Австрійський культурний форум у Києві та Австрійське бюро кооперації у Львові спільно з кінокомпанією «Артхаус Трафік» за підтримки генерального партнера Amic Energy. Кіноогляд триватиме з 30 березня до 5 квітня в київському кінотеатрі «Жовтень». Подія традиційно охоплюватиме найбільш яскраві та резонансні австрійські стрічки останніх років. Знайомимо з найцікавішими стрічками фестивалю, які варто переглянути:
Фільм-відкриття: Ризики й побічні ефекти (2021)
Після обстеження у викладачки пілатесу Кетрін виявили проблеми зі здоров’ям – вона потребує термінової пересадки нирки. Її чоловік Арнольд міг би стати ідеальним донором. Але, схоже, він не поспішає зробити цей крок заради коханої дружини. На щастя, друг подружжя Гьотц готовий хоч негайно пожертвувати свою нирку для подруги, проте цей жест доброї волі викликає суперечки між ним та дружиною. Тож тепер два шлюби піддаються серйозним випробуванням…
Ріміні (2022)
Комедійна драма про колись успішну попзірку Річі Браво, що женеться за своєю згаслою славою в вітряному Ріміні. Річі забеспечує свій розпусний спосіб життя та пристрасть до азартних ігор концертами для автобусів, повних туристів, і сексуальними послугами для своїх шанувальниць. Але його звичне життя починає руйнуватися після появи в ньому дорослої доньки, що вимагає від не надто відповідального батька гроші. Його світ починає руйнуватися, коли в його життя раптово вривається доросла донька і вимагає від нього гроші, яких він їй ніколи не давав. Тим часом його літній батько, який страждає на деменцію, перебуває в будинку для літніх людей в Нижній Австрії та згадує свої помилки минулого.
Не на своєму місці (2022)
Cміття на берегах, в горах, на дні океанів і в глибині землі. “Не на своєму місці” – це документальний фільм про сміття, яке розійшлося по всьому світу, аж до найвіддаленіших куточків планети. Режисер Ніколаус Гейрхальтер простежив за слідами наших відходів по всій планеті та проливає світло на нескінченну боротьбу людей за контроль над величезною кількістю сміття.
Альма й Оскар (2022)
Фільм розповідає про пристрасні та бурхливі трирічні стосунки між знатною світською дамою Альмою Малер та австрійським художником Оскаром Кокошкою. На початку 1900-х років Кокошка був перспективним художником з власних характерним стилем експресіонізму, на якого вплинула творчість Густава Клімта. Кокошка, який вважається одним із найвидатніших художників-експресіоністів 20-го століття, створив свою найвідомішу роботу, використовуючи Альму як модель, і роки їхніх стосунків стали найдивовижнішим періодом у його житті. Але між закоханими виникає гра влади та залежності, яка веде Альму та Оскара на межу самознищення.
Францові історії (2022)
Дев’ятирічний Франц страждає від глузування однокласників над його писклявим голосом. В пробах знайти рішення своїх проблем, хлопець натрапляє на відео інтернет-інфлюєнсера, який ділиться порадами, як стати справжнім чоловіком. Найкращі друзі Франца Габі та Еберхард не в захваті від цих настанов, тож дружба цих трьох піддається випробуванням.
Фестиваль «Тиждень австрійського кіно» проходитиме в кінотеатрі «Жовтень» у Києві з 30 березня до 5 квітня. Усі покази відбуватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами. Квитки незабаром з’являться на сайті кінотеатру.