Гравюри української художниці полетять на Місяць

Картини Олесі Джураєвої, надруковані на дереві за допомогою чорнозему, відправлять на Місяць.

Після евакуації художниці з Києва у квітні 2022 року, їй написав канадський письменник, колекціонер та фізик Семюель Перальта, який раніше купував деякі роботи художниці. Він працював над мультимедійним архівом “Місячний кодекс” разом з  NASA та запропонував Джураєвій взяти участь у проєкті, пише The Village.

“Місячний кодекс” включатиме твори 30 000 художників, письменників, музикантів та режисерів із 157 країн. Це сучасне мистецтво, поезія, журнали, музика, фільми, книги тощо. “Місячний кодекс” розділили на чотири капсули часу.

За словами Семюеля Перальти, це найбільший проєкт із запуску культурних творів у космос. “Місячний кодекс” він називає “посланням у пляшці для майбутнього про те, що під час війни, пандемії та економічних потрясінь люди все ще знайшли час для створення краси”.

Київська художниця Олеся Джураєва до початку повномасштабної війни виставлялася в США, Європі й Латинській Америці. Після 24 лютого 2022 року вона переїхала в сільську місцевість за 150 кілометрів від Києва. Там, маючи лише кілька підручних інструментів для роботи, художниця створила перші ксилографії, тобто гравюри на дереві, за допомогою українського чорнозему. Перші гравюри були про «вікна надії, вікна всіх зруйнованих будинків і життів».

Фото: instagram/fondazioneimagomundi

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.