Російська армія пошкодила 274 культурних об’єктів в Україні

Організація ЮНЕСКО підтвердила пошкодження 274 культурних об’єктів в Україні з 24 лютого 2022 року.

Внаслідок російських ракетних обстрілів пошкоджено 117 релігійних об’єктів, 27 музеїв, 19 пам’ятників, 12 бібліотек, 1 архів та 98 будівель, що мають історичну та культурну цінність, пише “Українська правда” з посиланням на заяву ЮНЕСКО.

Найбільше пошкоджень культурних об’єктів ЮНЕСКО зафіксувало в Донецькій (78 об’єктів), Харківській (55 об’єктів), Київській (38 об’єктів), Луганській (33 об’єкти) та Чернігівській областях (17). Також є ушкодження в Запорізькій та Сумській (по 12 об’єктів), Одеській та Миколаївській (по 8), Херсонській (6), Житомирській (3), Вінницькій (2) і Дніпропетровській та Львівській областях (по 1).

Пошкоджені культурні пам’ятки після повномасштабного вторгнення росії

Донецька область: Донецький академічний обласний драматичний театр у Маріуполі, Свято-Георгіївський скит у селі Долина, храм Казанської ікони Божої Матері в місті Мар’їнка, Маріупольський краєзнавчий музей, Будинок культури в Лимані, мечеть Аль-Кадар у Бахмуті, Будинок культури в Нью-Йорку.

Харківська область: Будинок “Слово” у Харкові, Харківський національний академічний театр опери та балету, Меморіал Голокосту “Дробицький Яр”, Свято-Вознесенський кафедральний собор в Ізюмі, Меморіал жертв тоталітаризму, Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у Сковородинівці, Половецькі кам’яні баби (9-13 століття) в Ізюмі, Куп’янський краєзнавчий музей та інші пам’ятки.

Київська область: Іванківський історико-краєзнавчий музей, Георгіївська церква у Заворичах, погруддя Тараса Шевченка та пам’ятник Архангелу Михаїлу в Бородянці, дерев’яна церква Різдва Пресвятої Богородиці, Музей Ханенків у Києві, Національний музей Тараса Шевченка у Києві, Свято-Троїцька церква (1909-15 рр.).

Луганська область: будівля колишніх казарм Содового заводу (1895 року побудови) у Лисичанську, Ісламський культурний центр “Бісмілля” у Сєвєродонецьку, Залізничний вокзал Попасної, збудований у 1878-93 роках, Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр у Сєвєродонецьку.

Чернігівська область: історична будівля обласного молодіжного центру, колишній кінотеатр ім. Щорса, Чернігівський військово-історичний музей, церква Успіння Пресвятої Богородиці, збудована у 1801-04 рр., у Новому Бикові, Обласний художній музей ім.. Г. Галагана, Меморіальний будинок-музей-садиба Михайла Коцюбинського.

Запорізька область: Історико-архітектурний музей “Садиба Попова”, колишній будинок Генріха Янцена в Оріхові, церква Архангела Михаїла у Комишувасі, Будинок культури у Малій Токмачці.

Сумська область: Охтирський міський краєзнавчий музей, Будинок управителя маєтками Леопольда Кеніга в Тростянці, паровозне депо “Смородине”, Музей лісу у Тростянці.

Одеська область: Одеський художній музей, Одеський археологічний музей, Одеський морський музей, Одеський літературний музей, Церква Святого Миколая, Спасо-Преображенський собор.

Миколаївська область: руйнування пам’ятки Турецька криниця 18 століття у Гур’ївці, Миколаївський академічного художній драматичний театр, костел Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Киселівці, Міський палац культури в Очакові.

Херсонська область: Успенська церква в Бериславі, Херсонський академічний обласний театр ляльок, Будинок-музей Поліни Райко в Олешках, Будівля колишньої німецької гімназії у Високопіллі.

Житомирська область: церква Святого Миколая, храм Пресвятої Богородиці Овруцької єпархії. У Вінницькій: Будинок офіцерів у Вінниці та церква Святого Георгія Побідоносця.

Дніпропетровська область: Олексіївська церква у Великій Костромці.

Львівська область: Будівля житлового комплексу для викладачів Львівської політехніки.

В ЮНЕСКО зазначили, що проводять попередню оцінку збитків, завданих культурним цінностям, шляхом перехресної перевірки повідомлень про інциденти з кількох надійних джерел.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.