м. Львів, вул. Володимира Великого, 14 А
У чудовому місті Лева таки є чим себе зайняти: відвідати пам’ятки старовини, величні храми, музеї, сувенірні крамнички. Або ж бродити неспішно вузькими вуличками по бруківці, розглядати крихітні кафешки, вдихаючи запах кави та свіжих пляцків. А ми запрошуємо тебе у кіно. Цього разу йдемо у «Горіховий» — на дах. Ну, давай по черзі.
У грудні 1978 року в міському парку «Горіховий Гай» відкрився дитячий кінотеатр «Орлятко». Він був типовим для радянських часів: ззовні під сірою цементною «шубою», у стилі модернізму, майже прямокутний. Усередині — з просторим вестибюлем, кольоровим вітражем, залою на 273 місця. З тих недалеких часів кінозал і перейменовувався в «Сокіл», і зачинявся, і відчинявся, та знову транслював глядачеві свої стрічки.
Тепер кінотеатр називають — «Горіховий», а на вивісці вказано: «Lviv film center», і він орієнтований на «інше» кіно, — незалежне, авторське, сучасне. Фільми, що тут показують, продубльовані українською, а деякі стрічки йдуть із англійськими субтитрами.
Дивись також: Безкоштовні музеї Львова
У кінотеатрі також показують інклюзивне кіно для людей із порушенням зору й слуху. Адаптовані фільми паралельно демонструються на великому екрані в залі та у смартфоні глядача. Спеціальна програма підсиленням звуку через навушники, субтитри (для слабкого слуху) або словесне пояснення-доповнення (для слабкого зору) допомагає зрозуміти, про що йдеться у стрічці. Ще у «Горіховому» показують фільми французькою та англійською мовами, з українськими субтитрами.
Кіноцентр — ще й освітньо-культурний осередок. Стендапи, тренінги, конференції, вечірки, посиденьки, презентації, — зал чекає львів’ян та гостей міста. А ще є співочі флешмоби, дитячі та юнацькі гуртки, студія танцю, сімейний перегляд улюблених фільмів та дні народження у глядацькій залі. Колектив кіноцентру насправді робить усе для підтримання доброго настрою у дітей та дорослих.
Не очікуй від кінотеатру сучасного інтер’єру чи п’ятизіркового комфорту. Він такий, який є. Із білою рельєфною стелею та сірою плиткою на підлозі у центральній залі. Але тут своя крута фішка: подивитися кіно можна на даху, під зорями. А якщо прийти трохи раніше, то обереш місця, які подобаються, бо на квитках вони не вказані.
У теплу пору року підіймайся на плоский дах, поки кіно «крутять» просто неба!
До речі, на даху є два екрани та дві окремих зони, де транслюються фільми. Підлога на покрівлі застелена зеленим пластиковим килимовим покриттям, а сидіти будеш на широких кріслах, зроблених із дерев’яних піддонів. Можна з дому взяти свої подушку та плед, а можна скористатися тими, що пропонують в «Горіховому».
За відгуками, тут дуже привітний персонал, ще й дружній до тварин. Їжу теж можна придбати в кафе-барі чи принести з собою. Поруч із кінотеатром у парку є гарне озеро, біля якого можна прогулюватися. На всяк випадок, якщо ти забув про комарів, нагадуємо: прихопи з собою якийсь антимоскітний засіб. Адже ввечері москітос раді вітати кожного глядача не менше, аніж касир кінотеатру.
Дивись також: 12 готелів Львова, де варто зупинитися хоч раз
А подивитись фільм у геокуполі на даху пробував? Це особлива насолода, коли надворі ллє дощ або виє заметіль, а ти сидиш собі у затишній атмосфері, й під великим білим накриттям споглядаєш якусь новинку артхаусного кіно. У геокуполі працює кондиціонер, що влітку наповнює простір прохолодою, а взимку працює як обігрівач. Зимою тут проходять більш тематичні вечірки для «своїх», із глінтвейном. Сезон на даху починається з квітня й закінчується десь у жовтні.
Звичайно, у головній залі на 200 місць також транслюють стрічки, тут на тебе чекають м’які широкі крісла, великий екран та якісний звук. Також тут можна провести івент, оскільки зала має невеличку сцену, де ведучі можуть проводити свої виступи чи нагородження.
Тому обирай фільм чи мультик для перегляду або приходь у «Горіховий» на своє свято, якщо ще не бував тут.