Безкоштовні музеї Львова

Львів — місто з багатою історією та культурою, яке приваблює туристів з усього світу своєю унікальною атмосферою, вузькими вуличками, старовинною архітектурою та, звичайно, численними музеями.

Щорічно 18 травня з нагоди Дня Музеїв відвідати більшість львівських музеїв можна безкоштовно. Однак ми склали список з 10 музеїв та галерей, вхід до яких завжди безплатний.

1. Музей-меморіал “Тюрма на Лонцького”

Фото: faceboo/lonckoho

Меморіал присвячений пам’яті жертв політичних репресій радянських і нацистських режимів. Розміщений у будівлі колишньої тюрми, музей відкриває сторінки трагічної історії боротьби за незалежність України. Експозиція включає особисті речі ув’язнених, документальні матеріали та фотографії, які розкривають глибину трагедії тих часів.

  • Адреса: вул. Степана Бандери, 1.
  • Графік роботи: щоденно, окрім суботи та понеділка, 10:00 – 19:00.

2. Артцентр «Дзиґа»

Фото: dzyga

Артцентр “Дзиґа” складається із галереї сучасного мистецтва, концептуальної кав’ярні та крамниці. Це простір для зустрічі художників, митців та всіх охочих долучитися до сучасного мистецтва. “Дзиґа” організовує виставки, майстер-класи, лекції та культурні події, стаючи місцем де кипить творче життя та формуються нові арттенденції.

  • Адреса: вул. Вірменська, 35.
  • Графік роботи: понеділок-середа 11:00 – 22:00, четвер-неділя 10:00 – 23:00.

Читай також: Вікенд у Львові: готовий гайд нетиповими локаціями

3. Львівська копальня кави

Фото: facebook/coffeemanufacture

Це унікальний заклад, де кава представлена не просто як напій, а як частина львівської культури та історії. Заклад зберігає традиції, започатковані Юрієм Кульчицьким ще у 1675 році. Відвідувачам пропонують насолодитись ароматною кавою, скуштувати смачні тістечка та переглянути експонати, які розповідають про історію напою.

  • Адреса: площа Ринок, 10.
  • Графік роботи: щоденно, 08:00 – 23:00.

4. Музей історії Львівської залізниці

Фото: facebook/LvivRailway

Це перший залізничний музей на території України, який відкрили у 1973 році. Його експозиція розповідає про історію залізниці Галичини, Волині та Карпат в різні періоди. Музей володіє багатою колекцією експонатів, включаючи документи, фотографії, інструменти та однострої. Відвідувачам для перегляду доступно понад 925 експонатів, а також тут організовують різноманітні екскурсії.

  • Адреса: вул. Ю. Федьковича, 54/56.
  • Графік роботи: вівторок-четвер 08:00 – 17:00, п’ятниця 08:00 – 15:45. Субота та неділя – зачинено.

Читай також: Де поснідати у Львові: 15 різних закладів

5. Музей Квітки Цісик

Фото: Роман Грицевич

Єдиний у світі меморіальний музей видатної американської співачки українського походження Квітки Цісик знаходиться у приміщенні львівської школи №54. Експозиція музею включає платівки, документи, фотографії, особисті речі співачки, одяг, афіші, альбоми та ноти з її рукописами пісень. Також тут можна подивитись документальний фільм про життя та творчість Квітки Цісик.

  • Адреса: вул. Квітки Цісик (бічна вул. Хвильового), СЗШ №54.
  • Графік роботи: за попереднім записом.

6. Галерея “Зелена канапа”

Фото: facebook/GreenSofaGallery

“Зелена канапа” — це приватна галерея сучасного мистецтва, яка розташована в історичному приміщенні середньовічного вірменського суду. Вона є важливим культурним простором, що працює з митцями та навчальними закладами Львова. Кожні три-чотири тижні тут проводять змінні експозиції, а також концептуальні проєкти, персональні виставки та щорічні сезонні експозиції. Відвідувачі можуть познайомитись з різними видами мистецтва, включаючи живопис, скульптуру, графіку, інсталяцію та медіа-арт.

  • Адреса: вул. Вірменська, 7.
  • Графік роботи: вівторок-неділя, з 11:00 до 18:00.

11 готелів Львова, де варто зупинитись хоч раз

7. Зоологічний музей

Фото: facebook/ZooMuseumLNU

Зоологічний музей ЛНУ ім. Івана Франка є одним із найстаріших музеїв України, де зібрано експонати з усього світу. Розташований у приміщенні біологічного факультету, музей займає площу майже 500 кв. м. Наукові колекції нараховують понад 150 тис. експонатів, з них близько 10 тис. формують експозицію, яка демонструє фауну всіх континентів та акваторій світу.

  • Адреса: вул. Грушевського, 4.
  • Графік роботи: 10:00–17:00; середа — санітарний день; субота та неділя — вихідні.

8. Музей історії медицини Галичини

Фото: facebook/ULT.Lviv

Музей історії медицини при Українському Лікарському Товаристві створений у 1990 році та розташований в історичній віллі професора Мар’яна Панчишина. Експозиції музею розповідають про лікарів-членів товариства, які зробили значний внесок у розвиток української медицини та медичної науки в Галичині. Серед експозиційних розділів музею — меморіальна кімната Панчишина, історія товариства, шпиталь ім. Шептицького, історія Українського Червоного Хреста, виставки медичного інструментарію та давньої медичної літератури.

  • Адреса: вул. Кармелюка, 3.
  • Графік роботи: 10:00-18:00; субота та неділя — вихідні.

Читай також: 10 альтернативних місць Львова, які варто відвідати

9. Народний музей метрології

Фото: ДП “Львівстандартметрологія”

Народний музей метрології та вимірювальної техніки є унікальним музеєм, який створено на громадських засадах. Колекція нараховує близько 800 засобів вимірювальної техніки, демонструючи розвиток метрології від кінця XVIII століття. Відвідувачі зможуть дізнатись історію виникнення різноманітних видів вимірювань — від їх зародження до використання у сьогоденні. Експозиція музею систематично поповнюється новими експонатами, що робить візит актуальним і цікавим у будь-який час.

  • Адреса: знаходиться при ДП “Львівстандартметрологія”, вул. Князя Романа, 38.
  • Графік роботи: понеділок – п’ятниця, 09:00-16:00 за попереднім записом.

10. Парк мініатюр замків України

Фото: Halyna Zav

Парк мініатюр “Замків та оборонних споруд давньої України” є відкритим музеєм просто неба, що дозволяє відвідувачам на власні очі побачити зменшені копії величних споруд. Експозиція представляє більше десятка копій замків Галичини, Волині, Закарпаття, Поділля, Буджаку, Наддніпрянщини та Таврії виконаних з бетону в масштабі 1:50. Кожний експонат супроводжується міністендом, який містить інформацію про роки побудови пам’ятки, її знаходження та складові елементи.

  • Адреса: вул. Коперника, 15 (на задньому подвір’ї Палацу Потоцьких).
  • Графік роботи: щоденно з 9:00 до 17:00.

Великий путівник розваг у Львові

Куди піти, чим зайнятися, кафе, бари