Як дістатись до аеропорту Ґданська

Ти знаєш, що польський Ґданськ і український Маріуполь ― міста-побратими від 2014 року? Можливо, це не основна причина, а лише одна з тих, що пояснюють і велику кількість українських біженців у Польщі, і бажання українок побачити Ґданськ, навіть якщо вони живуть у іншому регіоні цієї гостинної країни.

Крім того, Ґданськ ― одне найгарніших міст Європи. Багатий ганзейський поліс, що колись належав до унії вільних німецьких міст, крутий торговий порт, який безліч разів переходив від одних господарів до інших і з любов’ю забудовувався і одними, й іншими. Це королівство дивовижної архітектури, вишуканої готики на березі Балтійського моря. А ще що ти маєш знати, збираючись у подорож ― Ґданськ комунікативно з’єднаний іще з двома містами – Гдинею і Сопотом, тому міську агломерацію поляки називають Труймясто (Trójmiasto). Це пояснює і той момент, що дістатися до аеропорту Ґданська однаково легко з усіх трьох міст.

як доїхати до гданського аеропорту на громадському транспорті
Фото: Krzysztof Kowalik 

Цей вступ був необхідний, щоб запевнити: ми розуміємо, чому Ґданськ важливий для тебе.

Тож почнімо. Аеропорт імені Леха Валенси (Port Lotniczy Gdansk im. Lecha Walesy, GDN) розташований десь кілометрів за 15 від центру міста. Доїхати до нього і у зворотному напрямку ти можеш автобусом, потягом, шатлом і, звичайно, таксі. Час руху автобуса до аеропорту з самого Ґданська становить 30-50 хвилин, залежно від того, на якій зупинці ти плануєш увійти чи де маєш вийти. На відміну від деяких європейських аеропортів, поїздка досить дешева, оскільки не потрібен додатковий квиток ― лише звичайний. Набагато дорожче ― і не завжди швидше ― їхати на таксі або трансфером з аеропорту.

Читай також: Безкоштовний Ґданськ

Як доїхати до аеропорту Ґданська міськими автобусами

Ціна повного квитка на разовий проїзд до будь-якої зупинки Ґданська автобусом складає 4,8 злотих. За бажання ти можеш купити денний проїзний без обмеження за кількістю поїздок вартістю всього 22 злотих ― це у тому випадку, коли збираєшся не просто летіти з Ґданська, а ще й погуляти містом.

 Май на увазі, що квиток на міський автобус можеш придбати:

  • як в автоматі на зупинці чи в кіоску для преси,
  • так і через мобільний застосунок SKM Mobile,
  • або на сайті електронного продажу квитків Trojmhttps://skm.trojmiasto.pl/iasto.pl

З актуальним розкладом і часом відправлення автобусів з будь-якої зупинки міста можеш ознайомитися на сайті управління міського транспорту.

Безкоштовний проїзд для дітей до 4 років і людей старше 70, на пільги мають право ще учні шкіл, студенти і деякі категорії містян. Ми наводимо цю статистику для випадку, якщо ти подорожуватимеш з малими дітьми чи старенькими батьками, наприклад.

Щоб доїхати до аеропорту Ґданська, орієнтуйся на рейси до зупинки Port Lotniczy. Це автобуси №110, №120, №122, №210, а також нічний ― №3.

Автобус №110. Ходить з п’ятої ранку кожні 20 хв від зупинки Wrzeszcz PKP. Останній рейс близько 22.00. І перший рейс від аеропорту теж приблизно о п’ятій ранку, але останній ― близько одинадцятої вечора. Повний графік руху автобуса можеш подивитися ось за цим посиланням. Просто натисни на потрібну зупинку і побачиш найближчий час відправлення потрібного автобусу. Вартість проїзду 3.20 злотих, а якщо ти купиш квиток на час ― на 1 год ― він обійдеться тобі у 3.80.

Автобус №120. Виходить на маршрут о четвертій ранку і курсує через кожні 20-30 хвилин від зупинки Lostowice Swietokrzyska. Останній рейс від зупинки ― о пів на одинадцяту вечора. Перший рейс від аеропорту близько п’ятої ранку, а завершальний — за пів години до півночі. Вартість повного квитка 4.80 злотих. Ось точний похвилинний графік руху автобуса

Автобус №122. Йде від зупинки Sopot Kamienny Potok, у місті Сопот, яке, як ми вже говорили, розташоване неподалік від Ґданська. Перший рейс о пів на п’яту, а останній о дев’ятій вечора. Вартість одного повного квитка ―3.20 злотих, а якщо це квиток на час, тобто на 1 годину ― 3.80 злотих. Графік руху автобуса

Автобус №210. Йде від зупинки Osowa PKP кожні 30 хв з пів на шосту ранку. Останній рейс — о 22.00. Але зверни увагу: зупинка Port Lotniczy (аеропорт) ― проміжна на маршруті, остання зупинка маршруту Dworzec Glowny. Час їзди від Osowa PKP до аеропорту складає 25 хвилин. У зворотному напрямку автобуси з зупинки Dworzec Glowny стають на маршрут з п’ятої ранку. Останній рейс до зупинки Osowa PKP 01 — близько 21.00. Час їзди від Dworzec Glowny до Port Lotniczy ― 37 хвилин. Зверни увагу: перші і завершальні рейси від зупинки Dworzec Glowny скорочені ― Port Lotniczy для них є кінцевою, а не проміжною зупинкою. Графік руху автобуса подивись тут. Вартість проїзду ― 4,20 злотих, квиток на 1 годину коштує 4.80 злотих.

Нічний автобус №3. Курсує щогодини, від 23.00 до 4.00 від зупинки Dworzec Główny до Wrzeszcz PKP ― аеропорт є проміжною зупинкою на цьому маршруті. Квиток на проїзд коштує 4,20 злотих, а квиток на 1 годину ― 4.80 злотих. Матимеш точне уявлення про час, якщо глянеш графік руху автобуса.

Читай також: Як доїхати до аеропорту в Кракові

Як доїхати до аеропорту Ґданська залізницею

як доїхати до Гданська з аеропорту залізницею
Фото: Irakli Pichkhaia

До аеропорту ти можеш доїхати потягами швидкісної залізниці SKM і Polregio. Зупинка аеропорту (Gdansk Port Lotniczy) поруч з пасажирським терміналом Т2, з яким з’єднана пішохідним мостом. 

Якщо хочеш знати актуальний розклад руху потягів ― дивись на сайті Trojmiasto.pl  

Або ж на сайті rozklad.pkp (цей сайт має українську версію, що зручно для тих, хто іще не опанував польську на гідному рівні). 

Квиток можеш придбати у потязі чи в автоматі на платформі, він коштує 5,50 злотих від будь-якої станції.

Від станції Gdansk Wrzeszcz. Це за 5 кілометрів від центру міста. Перший потяг відправляється о п’ятій ранку, а останній ― за годину до півночі. Потяги до аеропорту вдень ― приблизно кожні 30 хв, а вночі лише один ― о 3.30 приблизно. З аеропорту до станції Gdansk Wrzeszcz перший потяг о пів на п’яту ранку, а останній о 22:40. Повний розклад потягів тут.

Застереження: май на увазі, що визначити, з якої платформи в Gdansk Wrzeszcz відправляється потяг до аеропорту, непросто ― варто спитати у обслуговчого персоналу, щоб не поїхати в Гдиню Гловну через Сопот, наприклад.

Від зупинки Gdansk Oliwa. Це на заході міста, звідси до аеропорту йдуть потяги майже щогодини. Перший — близько п’ятої ранку, а останній — близько одинадцятої вечора. Від аеропорту ж потяги курсують не так часто ― через 3-4 години, і перший йде о дев’ятій ранку, а останній — приблизно о 22.30. Повний розклад потягів можеш побачити за посиланням.

Від станції Gdansk Glowny. Звідси до аеропорту курсує лише один потяг на день — о 8:00. І з аеропорту до Gdansk Glowny також один на добу — о сьомій ранку.

Читай також: Як доїхати до аеропортів в Варшави

Якщо ти подорожуєш автомобілем

Як ми вже розповідали, аеропорт ім. Леха Валенси розташований за 15 кілометрів від центру Ґданська. Але цього знання мало, якщо ти їдеш власним чи орендованим авто, ― ти маєш знати потенційні маршрути, щоб обрати найзручніший шлях.

Якщо їдеш з центру Ґданська: проспектом Армії Крайової – Воєводська дорога 501 (Al.Armii Krajowej – DW501), до окружної траси E28 нею їдеш в напрямку міста Ґдиня, після автозаправки Shell лівою смугою з’їжджай з траси E28, спрямовуй авто під естакаду і повертай на Воєводську дорогу 472 (ul.Słowackiego – DW472), яка веде до аеропорту.

Якщо їдеш з Ґдині або Сопоту: так само окружною трасою E28, з’їжджаєш з неї перед естакадою, звертаєш праворуч на Воєводську дорогу 472 (ul.Słowackiego – DW472), і прямо до аеропорту.

Якщо твій шлях лежить з Прущ-Ґданського: як і з центру Ґданська їдеш в сторону Ґдині окружною трасою E28, за естакадою повертаєш на Воєводську дорогу 472 (ul.Słowackiego – DW472) і нею прямо до аеропорту.

Про всяк випадок: адреса аеропортувул. Юліуша Словацького 200, 80-298 Ґданськ. (ul. Juliusza Słowackiego 200, 80-298 Gdańsk)

Якщо плануєш залишити авто біля аеропорту, план паркінгу можеш подивитись тут.

Kiss & Fly. Підходить для того випадку, коли авто має забрати приятель чи приятелька: 10 хвилин простою у зоні безкоштовні, а далі – 2 злотих за хвилину. Досить дорого, так що дійсно «поцілуй і лети». Ця зона розташована безпосередньо перед терміналом, куди кожен пасажир має можливість підійти зі своїм багажем, тому така швидкість виправдана.

ЗВЕРНИ УВАГУ: чим більша цифра після букви «П»(Р), тим далі від термінала місце паркування, а тарифи нижчі.

Наприклад, P1 ― найближче до термінала короткострокове паркування, маєш заплатити 2 злотих за кожні 10 хвилин, якщо авто на паркінгу менш як 2 години, а потім ― 9 злотих за кожну годину.

А P3-P6 розташовані далі від термінала, призначені для тривалого перебування і дешевші. Порівняти всі тарифи можеш тут .

Від аеропорту Ґданська до центру міста на таксі

Фото: Håkon Åreskjold

При гарно розвиненому громадському транспорті використовувати таксі не має смислу, нерентабельно. Але ми знаємо, що ситуації бувають різними: якщо тобі важливий саме комфорт чи є якісь особисті причини обрати таксі ― користуйся на здоров’я. До того ж літак може прилетіти вночі, коли таксі ― єдиний доступний варіант.

Щодо оплати, то це може бути від 80 до 130 злотих ― залежить від часу доби і дня тижня. Врахуй іще, що тариф зростає вдвічі у святкові і вихідні, а вночі їхати дорожче, ніж вдень. Денний тариф діє з 06:00 до 22:00.

Офіційно в аеропорту працюють служби Uber і Free Now, обидві мають власні мобільні додатки, обов’язково скористайся ― це дуже зручно. Не менш зручно і те, що у Ґданську працюють служби таксі, знайомі тобі з України ― можливо, додаток Uber вже є у твоєму телефоні. Free Now пропонує реєстрацію із кодом знижки, після чого ти отримаєш ваучер на 20 злотих.

Обидві служби дають змогу контролювати вартість поїздки і взнати ціну, перш ніж забронювати таксі.

Є в аеропорту Ґданська і приватні таксі. Якщо вирішиш скористатися їхніми послугами, рекомендуємо звернути увагу на прайс-лист, який зазвичай розміщений на дверцятах авто. Поїздка на приватному таксі обійдеться дорожче, ніж на корпоративному, врахуй це.

І май на увазі, що вдень на дорогах часто трапляються затори ― це іще один привід скористатися залізницею, а не таксі.

І насамкінець ― 6 лайфхаків

1.    Якщо зголоднієш і захочеш купити, наприклад, шоколадку, не покидаючи зону аеропорту, йди до автоматів самообслуговування, де ціни вдвічі нижчі, ніж у магазинах безмитної торгівлі.

2.    Не купуй воду ― у залі вильотів є питна зона з чистою свіжою водою, на цей випадок добре мати пусту пляшку чи чашку.

3.    На всій території аеропорту є безкоштовний Wi -Fi, доступний як при відправленні, так і при прибутті ― можеш скористатися, щоб спланувати поїздку і купити квитки на автобус.

4.    На терміналі є пункт обміну валюти, але добре зваж, чи варто міняти її тут ― курс дуже низький. Краще зроби це в центрі міста, або скористайся банкоматом.

5.    Якщо твій літак прилетів вдень, зайди в туристичний інформаційний офіс в аеропорту. Там завжди є безплатні плани міста, зможеш краще орієнтуватися і розробити маршрут.

6.    Незалежно від того, чи ти вийшов з літака в новому чи старому терміналі, всі види громадського транспорту можеш легко знайти за спеціальними лініями. Ти побачиш їх на підлозі термінала: червона веде до залізничного вокзалу, синя ― до автобусної зупинки, жовта ― до стоянки таксі. Все що потрібно ― обрати лінію і йти по ній. І залізнична станція, і автобусна зупинка розташовані дуже близько до аеропорту.

Ми сподіваємось, що твоя подорож буде вдалою. І ти із задоволенням згадуватимеш особливий колір неба над Ґданськом – таке буває тільки там, де є море. І палке сонце, і прохолодний балтійський вітер, що пом’якшує барви і створює солодку ілюзію середньовічного міста. Насолоджуйся, скористайся порадами і точно не пошкодуєш!