Як доїхати до аеропортів Варшави Шопен і Модлін

У польській столиці два діючі аеропорти: центральний ― аеропорт Шопена (Warsaw Chopin Airport ― WAW) і аеропорт Модлін ― (Warsaw Modlin Airport ― WMI). Розпочато будівництво третього столичного летовища ― гігантського Centralny Port Komunikacyjny, який згодом має стати головним і розвантажити аеропорт Шопена. В усякому разі, саме такі плани відображені у авіаційній стратегії Польщі. Але станеться це не раніше 2028 року. А поки у Варшаві їх два. Один розташований на околицях міста, приблизно за 10 кілометрів від центру Варшави, а другий ― у передмісті, за 40 кілометрів від столиці.

З аеропорту імені Фридерика Шопена виконують авіарейси 42 авіакомпанії до 54 країн світу. А порівняно невеличкий Модлін має репутацію надійного хабу для лоукостерів.

 

Аеропорт імені Шопена (Warsaw Chopin Airport – WAW)

як доїхати в Аеропорт імені Шопена (Warsaw Chopin Airport – WAW) варшава
Фото: LOT

Столичний аеропорт (Lotnisko Chopina) має майже сторічну історію ― його побудували іще перед Другою світовою, у 1934 році. Тоді це була територія села Окенце, зараз це вже район Варшави. А назву на честь найвідомішого польського композитора аеропорт отримав у 2001 році, та місцеві і досі називають летовище старим ім’ям.

Одна із сумних сторінок історії аеропорту ― 1945 рік, коли німці його зруйнували вщент, щоб не допустити використання радянською армією відбудованої ними і сучасно оснащеної злітної смуги. Але війна закінчилась, і аеропорт поляки відновили за кілька років. Уже в 50-х авіакомпанії з’єднали Варшаву з майже усіма європейськими  країнами.

Аеродром має дві злітно-посадкові смуги і обслуговує близько сорока пасажирських перевезень за годину. За даними 2022 року послугами аеропорту скористалися більше як 40 мільйонів пасажирів.

До аеропорту ти можеш дістатися кількома лініями муніципального громадського транспорту (корпоративний бренд ― Warszawski Transport Publiczny), організованого столичним управлінням транспорту ― Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) Warszawa.

Автобусом

як доїхати до аеропорту варшави автобусом громадським транспортом
Фото: wtp.waw.pl

В аеропорт Шопена, і з нього у Варшаву, ти можеш доїхати автобусами, що курсують цілодобово ― вдень кожні 15-20 хвилин, а вночі кожні пів години. Вдень ― з 5 ранку до 23.00 із різних районів Варшави працюють 4 автобусних маршрути ―148, 175, 188 та 331, а вночі ― відповідно, з 23.00 до 5.00 наступного дня, один ― 32. Поїздка триває в середньому близько 25 хвилин, але ти ж розумієш, що потрібно мати запас часу, задля можливих непередбачуваних обставин, заторів, наприклад.

Врахуй, що всі маршрути проходять через якусь станцію столичного метро, тому якщо стартуєш від метро, полегшиш собі логістику. До того ж можеш придбати єдиний для міського громадського транспорту квиток на 75 хвилин за 4,4 злотих, і оплатити поїздку і на метро, і на автобусі. Якщо ти подорожуєш з друзями чи з ріднею до 10 осіб, то можеш придбати груповий квиток ― заплатиш 22 злотих на 75 хвилин для всіх. Він окупиться за одну поїздку навіть якщо вас п’ятеро, а якщо більше, то ще вигідніше.

Тож, як ми вже зазначали, автобусні маршрути розроблені таким чином, що до аеропорту Шопена можеш дістатися з будь-якої точки Варшави.

 • Маршрут 175. Він починається від найпопулярнішого серед туристів «Старого міста» ― Stare Miasto, і пролягає через центр столиці: від Plac Piłsudskiego через Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Jerozolimskie (станція метро Centrum, Warszawa Centralna /Центральний вокзал Варшави/ та залізничні станції Warszawa Śródmieście) і Plac Zawiszy. Умовний час поїздки ― 35 хвилин. Завчасно придбаний квиток обійдеться тобі у 4,4 злотих.
 • Маршрут 188. Простягається крізь усе місто зі сходу: від Praga-Południe через Trasa Łazienkowska до аеропорту. Май на увазі, що через центр автобус не йде, але зупиняється біля станції метро Politechnika. Поїздка від початку до кінцевої триватиме близько 20 хвилин, якщо обійдеться без затримок через інтенсивність руху та інші непередбачувані ситуації. Квиток коштує ті самі 4,4 злотих ― на 75 хвилин.
 • Маршрут 148. Він теж починається на сході столиці: від Praga-Południe через Mokotów та Ursynów (станція метро Imielin). І теж, як і маршрут 188, не йде через центр і зупиняється біля станції метро Politechnika. На дорогу ― від початку до кінцевої зупинки в аеропорту, ти витратиш 20-25 хвилин і заплатиш ті ж 4,4 злотих.
 • Маршрут 331. Найкоротший автобусний маршрут до аеропорту починається від станції метро Wilanowska. Але працює він тільки в будні в години пік: з 6:00 до 9:00 і з 14:00 до 18:00. Вся поїздка триває близько 20 хвилин і обійдеться тобі у 3,4 злотих.
 • Маршрут 32. Це нічний автобус, початок маршруту ― вокзал Warszawa Centralna /Центральний вокзал Варшави. І це єдиний громадський транспорт, яким ти зможеш дістатися до аеропорту Шопена вночі. За поїздку, що триватиме 15 хвилин, ти заплатиш 3,4 злотих.

Всі автобуси, що прибувають до аеропорту, зупиняються біля залу вильоту ― на верхньому рівні термінала, звідти ти йтимеш до технічної зупинки, розташованої за межами термінала.

Якщо ти їдеш з аеропорту у Варшаву, то сідаєш у автобус біля залу прильоту, позаду автовокзалу. Май на увазі, що посадка у автобуси біля залу вильоту тим пасажирам, що хочуть покинути аеропорт, заборонена.

Потягом до аеропорту Шопена

як доїхати до аеропорту варшави шопен потягом з міста
Фото: mappytravel.com

В аеропорт Шопен із Варшави і у зворотному напрямку ти можеш дістатися трьома потягами. Два з них належать SKM (Szybka Kolej Miejska) — мережі S-Bahn, що сполучає Варшаву з передмістями і деякими містами-супутниками. Тобто, це приміський громадський транспорт, на якому діє єдиний квиток ― оті самі 75 хвилин за 4,4 злотих, яким ти можеш скористатися і в автобусі, і у потязі, з пересадками чи без.

І ще один поїзд — KM (Koleje Mazowieckie) на який необхідно купувати окремий квиток за ті ж 4,4 злотих.

Від SKM це маршрути S2 і S3, від KM (Koleje Mazowieckie) це KM9.

Якщо ти приїжджаєш до Варшави потягом, то найзручніший спосіб потрапити в аеропорт саме цей ― всі три потяги йдуть через три варшавські залізничні вокзали: ― Варшава Східна (Warszawa Wschodnia), Варшава Центральна (Warszawa Centralna) та Варшава Західна (Warszawa Zachodnia). Від центрального вокзалу до аеропорту їхатимеш 20-25 хвилин. Тільки ж врахуй, що потягів нічних не буває ― вони курсують тільки з п’ятої ранку до 23.00. Вночі дістатися аеропорту можна тільки автобусом чи таксі.

Корисне:

Аеропорт Модлін – Warsaw Modlin Airport (WMI)

як доїхати Warsaw Modlin Airport
Фото: Rado-NDM / fotopolska.eu

Розташований за 40 кілометрів до Варшави аеропорт Модлін спроєктований і побудований, як і аеропорт Шопена ― іще до Другої світової, у 1937 році. Під час війни німці використовували його як військову базу «Люфтваффе», а після ― поляки переобладнали його, зробивши тут навчальну базу для пілотів літаків і вертольотів.

Цивільним аеропорт Модлін став лише у 2010 році. Він невеличкий, дешевший в експлуатації, ніж аеропорт Шопена, і приймає більшість недорогих рейсів категорії point-to-point, точкових. Специфіка аеропорту саме в тому, що він від самого початку створювався для лоукостерів ― авіакомпаній з максимально низькими цінами. З 2012 року аеропорт став базовим для перевізника Ryanair.

Будівля пасажирського термінала незвичної форми ― нагадує фюзеляж і крила літака, автором проєкту став професор Варшавського університету Стефан Курилович.

Тебе може зацікавити і музей авіабудування 30-х років минулого століття, який розташований на другому поверсі пасажирського термінала.

Хоча аеропорт і називається Варшавським, та міський транспорт тут не курсує. Дістатися сюди можна залізницею або автобусами приватних перевізників. І в тому, і в іншому випадку розраховуй, що поїздка займе не менше як годину.

Потягом до аеропорту Модлін

як доїхати до аеропорту модлін з варшави потягом
Фото: Action Direct

Щоб дістатися до аеропорту якнайдешевше, скористайся послугами компанії Koleje Mazowieckie. Купиш єдиний квиток (від 17,9 злотих), який забезпечує поїздку потягом з пересадкою в місті Модлін на автобус і там до самого аеропорту. Більшість потягів до Модліна відправляються від Warszawa Centralna. Точний графік потягів можна переглянути на сайті Koleje Mazowieckie. І врахуй, що нічних рейсів немає, останній потяг відправляється о десятій вечора.

Графік шатл-басів прив’язаний до руху потягів. Автобус чекатиме на тебе біля будівлі станції Modlin. Помітити його легко ― він пофарбований у кольори потяга.

Читай також: Гід безкоштовними розвагами у Варшаві

Автобус до аеропорту Модлін ― приготуй 32 злотих

Автобусом до аеропорту з Варшави і у зворотному напрямку ти можеш доїхати за 32 злотих ($9 ― мінімальна ціна перевізника з 1 серпня) ― дорожче може бути, а дешевше ні. Річ у тому, що дістатися з Варшави до Модліна можна лише автобусами FlixBus, вони встановлюють ціну. Переглянути доступні маршрути можна на сайті або у застосунку (Android, iOS) перевізника. Зазвичай відправлення з Warszawa Zachodnia і Metro Mlociny. Хочеш зекономити — бронюй квиток якомога раніше і не плануй подорож у час пік, інакше ціна може подвоїтись.

Як дізнатися, який аеропорт у Варшаві тобі потрібен

Уважно подивись на свій квиток, на ньому має бути код аеропорту:

 • WAW ― це Warsaw Chopin Airport, аеропорт Шопена;
 • WMI ― відповідно, Warsaw Modlin Airport, аеропорт Модлін.

Можна і простіше: якщо ти знаєш, що летиш з авіакомпанією Ryanair ― то виліт точно з Warsaw Modlin Airport (WMI). А рейси решти авіакомпаній ― з аеропорту Шопена (WAW).

Поради навздогін

 • Купуй квитки завчасно. Оплатити проїзд ти можеш і перед самою посадкою, але це тобі обійдеться мінімум вдвічі дорожче, що геть не в твоїх інтересах.
 • Якщо маєш час і бажання погуляти по Варшаві чи відпочити в одному з варшавських парків, купуй квиток не на 75 хвилин за 4,4 злотих, а на 24 години за 15 злотих. Зможеш кататися цілу добу ― з необмеженою кількістю пересадок. Квиток дійсний на автобусах, враховується як частина спільної пропозиції квитків ZTM-KM-WKD.

Таксі у Варшаві ― до аеропорту і звідти

Де шукати. Для таксі облаштовані спеціальні стоянки. Якщо тобі пощастило і ти поблизу, то обирай авто зі світловим табло Taxi ― це означає, що водій має ліцензію, в салоні працює таксометр і за необхідності ти можеш отримати чек. І розрахуватися можеш хоч готівкою, хоч карткою.

Як викликати. Ніж шукати стоянку таксі, легше його просто викликати ― зателефонуй у службу таксі чи скористайся мобільним додатком. Ти точно знаєш, що мобільний додаток ― це дуже зручно. Не менш зручно і те, що у Варшаві працюють служби таксі, знайомі тобі з України. І, можливо, їхній додаток вже є у твоєму телефоні.

Найпопулярніші служби таксі через мобільні додатки:

 • Bolt – Google Play та App Store.
 • Uber
 • Free Now

Так що просто викликай.

Вартість. Ціни на комфортну поїздку достатньо високі ― від 3 злотих за кілометр у Варшаві і вдвічі більше за містом. І врахуй іще початкову суму, ціну посадки ― в середньому 8 злотих. Поїздка обійдеться тобі в кругленьку суму. Але випадки бувають різні: якщо важливий саме комфорт чи є якісь особисті причини обрати саме таксі ― користуйся на здоров’я.

Врахуй іще, що тариф зростає вдвічі у святкові і вихідні, а вночі їхати дорожче, ніж вдень. Денний тариф діє з 06:00 до 22:00.

 А в цілому, у Польщі добре розвинена мережа громадського транспорту, тому таксі можна розглядати як транспорт у випадку форс-мажору чи якихось особистих обставин. Або як забаганку ― чому б і ні?..

Як доїхати до Варшави з України

Якщо ти тільки збираєшся до Варшави і не маєш наміру летіти, а хочеш подорожувати потягом, то маєш шанс потрапити із Києва до польської столиці вже без пересадок у Хелмі чи Перемишлі як раніше.

Нещодавно з’явився прямий рейс 067К Київ Пасажирський ― Варшава Всходня. Поїзд відправляється щоденно з Києва о 18.14, прибуває до Варшави о 10.06. Квиток коштує близько 1700 гривень.

Зручно, що й казати, але… Продаж квитків на поїзд здійснюється виключно у застосунку Укрзалізниці і місія майже нездійсненна. Тому що, за словами речника Укрзалізниці, на 150 місць щонайменше 3 тисячі охочих. А додати вагонів немає можливості, бо в України і Євросоюзу різна ширина колії.

Тож відкривається продаж квитків о 08:00 за 20 діб до дати рейсу і в тебе всього 5 хвилин, щоб купити квиток. А іноді і за хвилину квитки розкуповують. Та шанс використати все одно варто ― а раптом пощастить.

Але у тебе завжди є запасний варіант, і навіть два.

1. Поїзд 019К Київ ― Хелм. Відправлення з Києва о 18.14, їде через Ковель і Ягодин, прибуття до Хелма о 05.04. Квиток коштує 1280 гривень. У Хелмі пересадка на потяг IC 21010 CHEŁM ― WARSZAWA WSCHODNIA. Відправлення з Хелма о 7.00, прибуття до Варшави о 10.05.

2. Поїзд 023К Київ ― Хелм. Відправлення з Києва о 22.29, їде через Бердичів, Шепетівку, Рівне, Ковель, Ягодин, прибуття до Хелма о 12.12. Далі пересадка на поїзд IC 28106 CHEŁM ― PIŁA GŁÓWNA о 13.02 і прибуття до Варшави о 16.08.

Квиток на потяг від Хелму до Варшави коштує від 55 злотих.

Подробиці маршруту з Києва ти завжди можеш глянути на сайті Укрзалізниці.

Якщо потяг то не твоє, і ти таки мрієш про неспішну поїздку автобусом ― до твоїх послуг купа автоперевізників. Шукай найзручнішого і ближчого до твого міста у сервісах для пошуку накшталт infobus.eu , tickets.ua, proizd.ua. Ціна поїздки різнитиметься, але відлік починається з 1200 гривень.

Прямі рейси до варшавських аеропортів Шопена та Модлін з травня цього року запропонував FlixBus. Рейс триває близько 16 годин. Ціна на квиток від Києва починається від 1299 гривень. На вартість квитків впливає день відправлення і кількість вже проданих квитків на конкретний рейс.

І наостанок. У розкладі компаній на проходження кордону зазвичай закладено 3-4 години, але ти ж розумієш, що тривалість переходу через кордон може бути непередбачуваною. Тому, плануючи подорож, обов’язково заклади додатковий час для пересадки.

І нехай твоя подорож буде комфортною ― гарних вражень!

Місця, які варто відвідати під час першої подорожі до Варшави

Музеї, палаци та бари