Безкоштовна Варшава

Варшава — непогана ідея для відпочинку на вікенд, ще й дешеві авіа з Києва майже завжди є. Тож якщо ви збираєтесь навідатись у столицю Польщі, ось кілька ідей чим зайнятись у місті та куди піти безкоштовно. 

безкоштовні екскурсії та розваги в варшаві
Фото Adam Nieścioruk

Безкоштовні екскурсії містом у Варшаві

Крім традиційних оглядових екскурсій містом у Варшаві також є цікаві тематичні екскурсії, наприклад, комуністична Варшава або про стріт-арт у місті. Приєднатися до таких прогулянок можна абсолютно безкоштовно або за символічний донат.

Tours Gratis — оглядова екскурсія, проводиться англійською мовою, триває дві з половиною години. Разом з гідом ви прогуляєтесь старим містом, побачите площу ринок та її головні пам’ятки. 

Free Walking Tour — тут на вибір знайдете кілька безкоштовних екскурсій: історичний центр та старе місто, комуністична Варшава, альтернативна Варшава, єврейська Варшава, стріт-арт у Варшаві, місто під час Другої світової війни. 

Free Tour — тут пропонують дві безкоштовні екскурсії: прогулянка старим містом триває 2 години, тур про єврейську Варшаву триває дві з половиною години. На сайті є відгуки. 

Orange Umbrella —  оглядові тематичні екскурсії містом: старе місто, єврейська Варшава, Друга світова війна у Варшаві та тур найкращими місцями. 

Місця, які варто відвідати під час першої подорожі до Варшави

Музеї, палаци та бари


Безкоштовні музеї Варшави

безкоштовні музеї у Варшаві куди піти у варшаві безкоштовно
Фото: Maksym Harbar

У Варшаві майже в кожному музеї  є день, коли вхід безкоштовний для всіх. Отже, радимо звернути увагу на: 

Національний музей (l. Jerozolimskie 3) — найбільший художній музей у Варшаві. У колекції є роботи з античних часів до ХХ століття. Безкоштовний вхід кожного вівторка з 10:00 до 18:00, розповсюджується тільки на постійну експозицію. 

Центр сучасного мистецтва Уяздовський замок (ul. Jazdów 2) — у колишній резиденції королів облаштували центр сучасного мистецтва, де крім постійної виставки проводять кінопокази та різні івенти. Вхід вільний щочетверга з 12:00 до 21:00. 

Національна галерея мистецтва «Захента» (pl. Małachowskiego 3) — одна з найпрестижніших галерей сучасного мистецтва у Польщі. Тут виставляли роботи Пікассо, Малевича та Сезанна, а зараз виставляють багато польських митців. Безкоштовний вхід щочетверга з 12:00 до 20:00. 

Музей історії польських євреїв POLIN (Mordechaja Anielewicza 6) — розташований на території колишнього Варшавського гетто. Має нагороду найкращий музей Європи 2016 року. Дуже сучасний музей, який дійсно варто відвідати. Безкоштовний вхід щочетверга з 10:00 до 18:00. 

Музей плакату (Stanisława Kostki Potockiego 10/16) знаходиться на території колишньої королівської резиденції у Вілянуві. Тут часто проходять тематичні виставки, показують роботи авторів з усього світу. Безкоштовний вхід кожного понеділка з 14:00 до 16:00.

Музей Шопена (Okolnik 1) — колекція складається з рукописів та особистих речей композитора, а також фото, відео та аудіоінсталяцій. Безкоштовний вхід щонеділі з 11:00 до 20:00. 

Геологічний музей Державного геологічного інституту (Rakowiecka 4) — сюди вхід безкоштовний завжди. Музей ідеально підійде для відвідування з дітьми: тут велика колекція різноманітних каменів та мінералів, а також є динозаври. 

Безкоштовні парки та оглядові майданчики Варшави

Сад на даху Бібліотеки Варшавського університету (Powiśle, Dobra 56/66). Унікальне місце, один з найбільших та найкрасивіших садів на даху у Європі, обов’язково треба сходити. Вхід вільний. Графік роботи: травень-вересень з 8:00 до 20:00, жовтень та квітень з 8:00 до 18:00. Зимою сад закривають для відвідувачів. 

Сад на даху Центру науки «Коперник» (Wybrzeże Kościuszkowskie 20). На останньому поверсі центру розташований затишний сад. Графік роботи: травень-серпень з 10:00 до 20:00, вересень-жовтень з 10:00 до 17:00.  

безкоштовні парки та оглядові майданчики варшави куди піти що подивитися
парки Фото Adam Nieścioruk

Королівські Лазеньки (Agrykoli 1) — парковий комплекс з палацом, один з найбільших та найгарніших парків у Варшаві. Вхід платний, але у четвер з 10:00 до 18:00 можна зайти безкоштовно. Тут є Палац на воді, озеро, Білий будинок, Палаш Мишлєвіцкий, оранжерея, а у теплу пору року у парку гуляють павичі.

Парк Pole Mokotowskie (Śródmieście, Aleja Niepodległości) — парк, який користується популярністю і серед місцевих, і серед туристів.

Кампіноський національний парк — біосферний заповідник площею майже 40 гектарів, що знаходиться під охороною ЮНЕСКО. На території парку росте понад 1500 видів рослин, є соснові та листяні ліси, водиться багато птахів, а також лосі, олені, козулі, бобри, дикі кабани, лисиці, борсуки, зайці, куниці та інші тварини. 

Безкоштовний Париж

Розваги, музеї та інші ідеї відпочинку

Інші розваги у Варшаві 

безкоштовні розваги у варшаві для дітей куди піти українцям
Фото: wot.waw.pl

Вулиця Краківське передмістя починається на Замковій площі (Старе місто) та веде аж до парку Королівські Лазеньки. Вулиця цікава тим, що тут знаходиться багато туристичних пам’яток: головний кампус Варшавського Університету, Президентський Палац, Палац Красінських, Палац Потоцьких та Базиліка Святого Христа. Неподалік також є вулиця Нови Свят — туристична вулиця, де є багато кафе, барів та магазинчиків. 

Район Прага — дуже старий район, який спочатку був передмістям, а згодом став частиною Варшави. Під час Другої світової війни Прага майже не постраждала, тому тут дуже атмосферно. Якщо ви вже нагулялись центром міста, можете розвідати цей район: тут багато барів, кафе, є парки та арт-платформа Soho Factory.

За розпродажами авіа до Варшави можна стежити по тегу “Варшава” на сайті, або підписавшись на сповіщення в Telegram або Viber.

Інші путівники з серії