Безкоштовний Париж

Розказуємо, як бюджетно провести часу Парижі: що подивитись і куди піти, щоб не витратити всі гроші світу. 

Фото JOHN TOWNER

Оглядові екскурсії та музеї

Якщо ви вперше у Парижі, можете почати з оглядової екскурсії: складете загальне враження та оберете місця, які захочете дослідити детальніше. Ось пару сайтів з розкладом безкоштовних екскурсій: Freetour.com, New Europe

І взагалі, усі найвідоміші туристичні пам’ятки, типу Ейфелевої вежі, Монмартра та Лувра, можна побачити безкоштовно. Щоправда, якщо ви захочете потрапити всередину, доведеться платити та стояти у черзі. 

Як, і у багатьох інших європейських столицях, вхід в усі державні музеї безкоштовний у першу неділю кожного місяця. Якщо ж ви не потрапляєте на цей день, ось кілька музеїв, вхід у які вільний завжди: 

Галерея 59 Rivoli (Rue de Rivoli, 59) — художники створили сквот у будівлі, яка колись належала банку. Зараз тут розташовуються майстерні. Ви можете зайти всередину і подивитись як художники створюють свої роботи. За бажанням можна залишити пожертву.

Музей стріт-арту A42 — музей працює по вівторках та суботах, вхід вільний, але що потрапити, потрібно завчасно записатись на екскурсію. 

Galerie Thaddaeus Ropac (Marais 7 Rue Debelleyme) — галерея сучасного мистецтва, працює з вівторка по суботу з 10:00 до 19:00. 

Дім-музей Віктора Гюго (6 Place des Vosges) — невеликий музей у квартирі, яку колись орендував відомий письменник. Працює з вівторка по неділю з 10:00 до 18:00.  

Les Grands Voisins (Ancien hôpital Saint-Vincent-de-Paul 74, avenue Denfert-Rochereau) — соціальний арт-проект у районі Монпарнас, простір відкритий для відвідувачів щодня з 9:00 до 24:00. 

Espace Fondation EDF (6 rue Récamier 7e) — галерея сучасного мистецтва розташована у будівлі колишньої електричної станції. Працює з вівторка по неділю з 12:00 до 19:00.  

Atelier Brancusi (Place Georges Pompidou) — простір, де представлені роботи Бранкузі, відомого румунського скульптора. Працює щодня крім вівторка з 14:00 до 18:00. 

Безкоштовний Берлін

Розваги, музеї та інші ідеї відпочинку

Парки та оглядові майданчики

Мабуть, два найпопулярніших парки у Парижі — це Люксембурзький сад та Сад Тюїльрі. Вони знаходяться у самому центрі міста, неподалік від головних туристичних пам’яток, тому тут завжди багато людей. Але не дивлячись на це, тут все ж приємно проводити час. Замість звичних нам статичних лавочок тут скрізь стоять стільці, які можна переносити і ставити будь-де (у межах парку, звісно). Тож, якщо вам хочеться усамітнитись навіть у натовпі, тут це можливо. 

Якщо ви хочете чогось не туристичного ідіть гуляти у парк Coulée verte René-Dumont, який знаходиться у 12 окрузі. Цей унікальний парк довжиною майже 5 км облаштували у 80-х роках минулого століття на місці колишньої залізничної колії. Частина парку знаходиться на піднесенні, схожому на міст, частина — на одному рівні з дорогами. Увесь парк густо заріс зеленню, тож тут доволі затишно. А місцеві люблять тут бігати та кататись на велосипедах. 

І ще одне круте must visit місце у Парижі — цвинтар Пер-Лашез. Це ідеальне місце, якщо вам хочеться втекти від натовпів туристів та погуляти у тиші. Цвинтар відомий тим, що тут поховано багато відомих людей: від політиків до музикантів. 

Щоб подивитись на Париж згори, необов’язково товктись у черзі на Ейфелеву вежу. Можете безкоштовно піднятись на верхній поверх Центра Жоржа Помпіду — звідти відкривається чудовий краєвид на Монмартр. Гарна панорама на місто також відкривається зі сходів базиліки Сакре-Кер, що на Монмартрі. 

безкоштовний париж
Фото Ветер дует

Ще є зовсім не туристичне місце — парк Бельвіль, що знаходиться в районі, який називається так само. Парк розташований на пагорбі, якщо піднятись вгору, побачите панораму Парижа. Там навіть є безкоштовний бінокль, в який можна роздивитись місто зблизька. До речі, прогулянку до Бельвіля можна поєднати з відвідуванням цвинтаря Пер-Лашез, вони знаходяться зовсім поруч.

Вигідні авіа до Парижа, ціна в обидва боки:
Київ – Париж від €57
Львів – Париж від €52
Харків – Париж від €85
Одеса – Париж від €95

Безкоштовний Лісабон

Розваги, музеї та інші ідеї відпочинку