Безкоштовний Берлін

Берлін настільки різноманітне та насичене подіями місто, що тут ви точно знайдете чим зайнятись, не витрачаючи при цьому багато грошей. Багато відомих місць Берліну можна відвідати безкоштовно. Ось кілька ідей.  

куди піти в берліні чим зайнятися парки музеї екскурсії
Фото Flo Karr

Оглядові екскурсії та музеї Берліна 

Безкоштовні екскурсії найвідомішими туристичними місцями Берліна шукайте тут: Free Tour of Berlin

Музеїв у Берліні настільки багато, що по можна складати окремий гід. Ось тут зібрані всі з безкоштовним входом: Museumsportal Berlin (Free Entrance). А кожну першу неділю місяця вхід безкоштовний в усі державні музеї. 

На купол Рейхстагу (будівля державних зборів) також можна потрапити безкоштовно, потрібно завчасно зареєструватись на сайті bundestag.de

Серед обов’язкових туристичних must visit місць також Бранденбурзькі ворота та Меморіал жертвам Голокосту. 

Парки, оглядові майданчики, архітектура Берліна

Парк Великий Тіргартен — найбільший парк у Берліні, гуляти тут можна цілий день. Його полюбляють і місцеві, і туристи. 

Viktoriapark — парк у районі Кройцберг з водоспадом та гарним краєвидом на місто. 

Mensa der TU Berlin im Telefunken Haus (адреса: Ernst-Reuter-Platz 7) — їдальня на 20-му поверсі будівлі Технічного університету, тут можна подивитись на чудову панораму міста і бюджетно перекусити.  

Baumhaus an der Mauer — будинок на дереві прямо посеред міста, побудований емігрантом з Туреччини. 

Міст Oberbaumbrücke, який сполучає два райони Берліна: Кройцберг та Фрідріхсхайн. Він був побудований ще у 1732 році, зараз це популярна туристична локація, тут часто виступають вуличні музиканти. 

Набережна Ландверканалу у районах Кройцберг та Нойкельн. По каналу можна кататись на байдарках та лодках, на набережній багато кафе та ресторанів. Вздовж каналу можна дійти до парку Тіргартен. 

Стріт-арт

По стріт-арту у Берліні можна написати окремий гайд, ми розкажемо про кілька робіт відомих художників, які варто побачити. Але якщо ви хочете дослідити вуличне мистецтво Берліна детальніше, радимо підготуватись більш грунтовно. 

Почнемо з найвідомішого — East Side Gallery. Це шматок Берлінської Стіни, що вцілів, і одна з найпопулярніших туристичних пам’яток міста. 

Стріт-арт у Берліні почав з’являтися ще у 70-х роках ХХ століття. На час знесення стіни між Західним та Східним Берліном на ній вже не залишилось жодного не розмальованого місця. Але після падіння стіни кількість стріт-арту збільшилась, більше того, це перестає сприйматись, як вандалізм. Будинки починають розмальовувати на замовлення. А найбільший відрізок стіни, що залишився, стає галерею просто неба весною 1990 року. Саме тут ви побачите відоме графіті з поцілунком Брежнева і Хонеккера. 

куди піти в берліні чим зайнятися парки музеї екскурсії лайфхаки
Фото Mar Cerdeira

Astronaut Cosmonaut  (адреса: Oranienstraße 195) — робота художника Victor Ash,  величезний космонавт, один з символів району Кройцберг. Мурал був намальований під час фестивалю стріт-арту Backups у 2007 році. Космонавт символізує Холодну війну і космічні перегони СРСР та США. 

The Yellow Man (адреса: Oppelner Straße 3) — великий жовтий чоловік, один з найвідоміших муралів Берліна. Був намальований дуетом Os Gêmeos (брати з Бразилії) у 2007 році. 

Nature Morte (адреса: Oranienstraße 2, недалеко від станції метро U Görlitzer Bahnhof) — робота бельгійського художника Roa, яку він створив під час стріт-арт фестивалю Transit у 2011 році. Мурал виглядає доволі похмуро: на ньому зображені чорно-білі мертві тварини. Так художник висловлюється проти полювання та насильства над тваринами. 

Pink Man (адреса: Falckensteinstraße 48) — великий рожевий монстр, який складається з сотні маленьких чоловічків. Робота художника Blu з Італії. 

10 найбіль незвичайних готелів Берліну

Тут варто зупинитися хоча б раз

Блошині ринки Берліна

Розказуємо про три відомих ринки, але насправді їх набагато більше. 

Блошиний ринок у Mauerpark — один з найвідоміших та найбільш туристичних ринків у Берліні. Деякі мандрівники кажуть, що останнім часом він зіпсувався, став занадто масовим. Крім блошиного ринку, тут також багато стріт-фуду і виступають музиканти. Такий собі міні-фестиваль на один день. 

Де і коли: Bernauer Straße 63, район Prenzlauer Berg, кожну неділю з 8:00 до 18:00. 

Блошиний ринок на вулиці 17 червня — найстаріший блошиний ринок Берліна. Він дуже популярний серед туристів, тому ціни тут доволі високі. Тут продається багато антикваріату, а також меблі, книжки, прикраси, одяг, взуття, вінілові платівки. 

Де і коли: Strasse des 17 Juni, кожної суботи та неділі з 10:00 до 17:00. 

Boxhagener Platz — цей ринок називають одним з найкращих у Берліні, сюди ходять в основному місцеві. Тут є  одяг, посуд, техніка, меблі, картини. А ще тут виступають вуличні музиканти. 

Де і коли: Boxhagener Platz 1, район Friedrichshain, кожної неділі з 10:00 до 18:00.

Інше

Взяти велосипед напрокат безкоштовно або за пожертву можна ось на цьому сайті: BikeSurf

лайфхаки берлин берлін куди піти чим зайнятися
Фото Flo Karr

Кожну суботу о 00:00 у кінотеатрі Babylon безкоштовно показують німе кіно. 

У Берліні досі залишилось багато сквотів, якщо вам таке цікаво ось кілька адрес: 

Rigaer 94 (Rigaer Str. 94) — один з найстаріших та найвідоміший берлінських сквотів, там досі живуть люди. Можливо, не вдасться потрапити всередину, але можна погуляти навколо та подивитись на стріт-арт. 

Køpi (Köpeniker Str. 137) — тут проводять вечірки, концерти та кінопокази. Вхід майже завжди безкоштовний. 

Tommy Weisbecker Haus (Wilhelmstr. 9) — тут також багато стріт-арту, а у місцевому кафе часто проводяться панк-концерти. 

Авіа з різних міст України в Берлін, ціна в обидва боки:
🛫 Київ – Берлін від €40
🛫 Львів – Берлін від €47
🛫 Харків – Берлін від €74
🛫 Одеса – Берлін від €35

5 речей, які варто зробити в Берліні

Куди піти, чим зайнятися

Фото обкладинки Levin