Безкоштовний Лісабон

Лісабон дуже атмосферне та затишне місто: вузенькі вулички Алфами, палаци, багато-багато азулежу, сучасні арт-кластери та традиційні кафе, де вечорами співають фаду. Щоб відчути атмосферу Лісабона не потрібно багато грошей, потрібно багато гуляти. 

безкоштовні екскурсії розваги в лісабоні португарії
Фото: Julian Dik

Екскурсії та музеї

Оглядова екскурсія на перший погляд може здатися доволі нудним заняттям. Але це не така вже і погана ідея, якщо ви у місті вперше і не маєте чіткого плану. Оглянете все, складете перше враження, запам’ятаєте місця, що сподобались, і придумаєте власний маршрут. До того ж екскурсоводи, як правило місцеві жителі, завжди радо підкажуть куди краще піти та що подивитись. Просто не соромтесь розпитувати. 

Приклади сайтів, де можна забронювати безкоштовну екскурсію Лісабоном: Free Tours in Lisbon, Guru Walk. А тут екскурсії районами та тематичні екскурсії: Take Lisboa

У багатьох європейських столицях вхід у державні музеї безкоштовний для всіх у першу неділю місяця. У Лісабоні це правило діє тільки для резидентів країни. Тому ось невеликий список музеїв, у які можна потрапити безкоштовно, якщо ви турист:

Berardo Museum of Modern and Contemporary Art — музей сучасного мистецтва, де представлені роботи Пікассо, Уорхола, Малевича, Лисицького та інших відомих художників. Вхід безкоштовний по суботах. 

Centro de Arte Moderna — невеликий центр сучасного мистецтва, вхід безкоштовний по неділях. 

Galeria 111 — не дуже популярна серед туристів галерея. Тут постійно змінюють експозицію, а вхід завжди безкоштовний. 

MUDE – Design and Fashion Museum — музей дизайну, основна експозиція якого присвячена 60-м рокам ХХ століття. Вхід вільний. 

Casa-Museu Medeiros e Almedia — будинок-музей зі старовинними меблями та предметами інтер’єру. Вхід завжди безкоштовний. 

Museu do Dinheiro — музей грошей, вхід завжди безкоштовний. 

Museu do Oriente — музей східного мистецтва та культури, вхід безкоштовний щоп’ятниці з 18:00 до 22:00

ТОП-11 незвичних вражень від Лісабона

Що подивитися, куди піти

Парки та оглядові майданчики

Лісабон розташований на пагорбах, тож оглядових майданчиків з прекрасними краєвидами тут дуже багато. І майже на всі можна потрапити безкоштовно! Ось декілька з них: 

Miradouro de São Pedro de Alcântara (R. São Pedro de Alcântara) — один з найпопулярніших оглядових майданчиків у місті. Звідси відкривається вид на замок Святого Георгія та на дахи будинків у центрі міста. Дістатися сюди можна на фунікулері Глорія, виходити на верхній зупинці. 

Miradouro Da Graça (Jardim Augusto Gil). Цей оглядовий майданчик знаходиться в однойменному районі, Граса, та має також другу назву — на честь португальської поетки Софії де Мелло Брейнер. Тут є її бюст та написаний на стіні вірш. З цієї площі відкривається один з найгарніших краєвидів на Лісабон. 

Miradouro da Senhora do Monte (Rua da Senhora do Monte 50). Також знаходиться у районі Граса. Звідси можна побачити річку Тежу та один з центральних районів Лісабона — Байрру-Алту. 

Portas do Sol (Largo Portas do Sol) — з цього майданчика, який знаходиться на широкому балконі, видно старий район Алфама, церкву São Vicente de Fora та річку Тежу. Тут є кафе, можна замовити собі каву або вино та насолоджуватись гарним краєвидом. 

Miradouro Santa Luzia (Largo Santa Luzia) — ще один оглядовий майданчик, з якого видно район Алфама. Знаходиться недалеко від попереднього. 

безкоштовні розваги екскурсії в лісабоні португалія карта поради блошиний ринок
Фото: Claudio Schwarz

Інше 

лісабон набережна безкоштовні розваги гід путівник

Прогулянка набережною 

На набережній Лісабона багато цікавих локацій, прогулянку можете почати від мосту 25 квітня і йти в сторону центру. Навпроти головної площі міста Praça do Comércio, біля води, чудово спостерігати захід сонця. 

Район Алфама

Якщо ви хочете поблукати містом безцільно, радимо сходити в один з найстаріших районів Алфама. У вуличках якого відчувається дух Лісабона найкраще: вузькі проходи, багато сходів, скрізь на вулиці сушиться білизна, а сусіди розмовляють висунувшись з вікон. 

Блошиний ринок Feira da Ladra (Campo de Santa Clara)

Працює зранку і поки буде натхнення продавати, по вівторках і суботах. Тут знайдете безліч старовинних речей: посуд, книги, іграшки, книжки, прикраси, інструменти. Також віднедавна тут стали продавати й нові речі ручної роботи. 

блошиний ринок в лісабоні що подивитися

Арт-кластери 

LX Factory — знаходиться у будинку колишньої фабрики, під мостом 25 квітня. Тут є галереї, бари, величезний книжковий магазин, проходять виставки та маркети місцевих дизайнерів. 

Galeria Zé dos Bois, ZDB — культурний центр, розташований у будівлі палацу, у центральному районі Байрру-Алту. Тут проходять виставки, концерти, лекції та кінопокази. Тут тусуються в основному місцеві, туристи зазвичай не ходять. 

Chapito — арт-простір на місці колишньої в’язниці. Тут знаходиться циркова та акторські школи, проходять вистави та фестивалі. Є бар з панорамними вікнами, де часто грає жива музика. 

Fabrica do Braco de Prata — арт-простір на місці колишнього заводу. Тут проводять концерти, кінопокази, є книжковий магазин шоурум та бар.

Авіа з різних міст України в Лісабон, ціна в обидві сторони: 
🛫 Київ-Лісабон від от €99 
🛫 Львів-Лісабон від €102
🛫 Харків-Лісабон від €161 
🛫 Одеса-Лісабон від €139

Безкоштовний Берлін

Розваги, музеї та інші ідеї відпочинку