В Україні створили Червоний список культурних цінностей

Українська історико-культурна спадщина опинилась під загрозою, через масове мародерство російських окупантів.

Саме тому Мінкульт спільно з міжнародною організацією Іnternational Council of Museums (ICOM) створили Надзвичайний Червоний список цінностей, що опинились під загрозою через війну. Над створенням документа працювали експерти з 11 українських музеїв, повідомляє Visit Ukraine.

До списку включено 53 типи культурних цінностей, що розділені на 7 загальних категорій. Це археологічні артефакти, стародавні рукописи та книги, монети, а також об’єкти, що відносяться до релігійного, прикладного та образотворчого мистецтва.

Також до списку внесли Трипільську та Косівську кераміку, Кримські теракотові фігурки та елементи кримськотатарського одягу, прикраси Скіфської культури, Острозьку Біблію, Бахчисарайський теологічний манускрипт. Серед відомих художніх творів — роботи Миколи Пимоненка, Марії Примаченко, Олександра Богомазова, Олександри Екстер та інших.

Червоний список створено як орієнтир для інших країн, щоб вони могли впізнати викрадені об’єкти української культурної спадщини та завадити їх вивезення. Документ перекладений мовами тих країн, що межують з рф, а також розповсюджений серед робітників митних та прикордонних служб.

Нагадаємо, мародерство росіян у культурній сфері називають найбільшим з часів Другої світової війни.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.