
за підтримки

Травневі – традиційний період відпусток та подорожей. Кілька додаткових вихідних стають в нагоді для мандрівок Україною. До того ж в травні все цвіте, погода чудесна і не спекотно. Разом з брендом Becherovka ми підготували добірку найцікавіших авторських маршрутів Україною, які ти можеш повторити. В кожному маршруті детально прописані локації, дорога та поради.
Черкаська область на один день



Основні локації: голландський вітряк, парк в Корсунь-Шевченківському, пороги річки Рось, підвісний місток, церква в Стеблеві, дамба та водопад в Стеблеві
Ідеальний маршрут вихідного дня, адже основні локації можна об’їздити за один день, якщо вирушати з Києва або Черкас. В цій мандрівці ідеально поєднуються старовинні палаци, прогулянки парками та мальовничими узбережжями річки Рось, відвідування голландського вітряка та навіть невеличкого водоспаду. Формат обирати тобі: зануритися в історію Корсуня, насолодитися природою та зачілити в одному з місць, чи об’їздити всі інста-локації. І головне – все це без натовпу.
Палаци Чернігівщини



Основні локації: палац в Сокиринцях, Тростянецький дендропарк, палац Качанівка
Цей маршрут підійде для прогулянок без поспіху навколо розкішних палаців. Колишні господарі обох палаців колись були меценатами, які запрошували до себевідомих діячів української культури, щоб вони тут могли жити й творити впродовж кількох місяців. Така собі арт-резиденція 18-19 століття. Уяви, колись цими місцями прогулювалися та надихалися Тарас Шевченко, Микола Гоголь, Марко Вовчок, Ілля Рєпін, Михайло Глинка. Качанівка – один з небагатьох маєтків, що зберігся до наших днів в дуже доброму стані, тож ти повною мірою можеш заглибитися в атмосферу того часу.
Київ-Львів



Основні локації: Тустань, водоспад Кам’янка, грот Прийма, Стільське городище, Підгорецький замок та костел, Тараканівський форт
Мандрівка на автомобілі до Львова може бути окремою пригодою, адже вздовж траси Київ-Чоп знаходиться чимало цікавих природних та архітектурних об’єктів: замки, палаци, скелі, водоспади та навіть справжня печера первісних людей. Ідеально їхати на 3-4 дні та зупинитися десь в будиночках поблизу гір, щоб без поспіху встигнути оглянути усі цікаві місця.
Похід в Карпати без намету




Основні локації: село Дземброня, село Бистрець, полонина Кострича, гори Ребра, Шпиці, озеро Бребенескул
Комусь може здатися, що в травні рано відправлятися в похід в Карпати – вночі ще достатньо холодно. Але ж ночівля не обов’язково має бути в наметі! Ми знайшли туристичний будиночок в горах з вигодами цивілізації. Будинок знаходиться неподалік від гори Ребра, що на Чорногірському хребті. Звідси зручно почати сходження популярним маршрутом Чорногори, дійти до Говерли або Піп-Івана. Навкруги є ще кілька цікавих та мальовничих маршрутів, менших та легших. Будиночок знаходиться у 2-2,5 годинах пішої прогулянки від села Дземброня. Тож добирання до нього теж можна вважати вже повноцінним походом.
Трахтемирів та Ржищів



Основні локації: затоплена церква в Гусинцях, острів Лиса гора, кручі над Дніпром, меморіальний комплекс Балико-Щученка, Трахтимирівській півострів
У цьому напрямку варто їхати за прекрасними краєвидами Дніпра. Зазвичай більшість їде в Ржищів за головною туристичною локацією – церквою на воді, але окрім неї тут ще є мальовничі кручі над Дніпром. Ще більше видовищних краєвидів варто шукати на півострові Трахтемирів. Місце це з давньою та цікавою історією й наповнене різними автентичними об’єктами: тут можна знайти козацьке кладовище, скіфське городище, покинутий дитячий табір та кілька містичних місць, які вподобали любителі езотерики. Тут навіть живе колоритний відлюдник Скіф. Півострів доволі великий, сюди варто відправитись в кількаденний похід, але й за день можна подивитися значну частину локацій.
Маршрут каньйонами Миколаївщини



Основні локації: Буцький каньйон, пороги Південного Бугу, Родонове озеро, Бузький гард, Актівський і Арбузинський каньйони, Трикратський ліс, Білі скелі
Весна – початок сезону рафтингу та річкових сплавів. Спробувати приборкати бурхливу воду можна в Мигії, на порогах Південного Бугу. Місцевість приголомшливо красива: видовищні скелі, родонове озеро з блакитною водою, стрімкі потоки річки та майже амазонські джунглі вздовж річища. Недалеко від Мигії знаходяться два найбільших каньйони України – Актівський та Арбузинський, а між ними інстаграмні Білі скелі. Навіть якщо екстремальний відпочинок не твоє, тут можна просто гуляти та насолоджуватися природою навкруги.
Черкащина на Кіровоградщина за 3 дні



Основні локації: церква та будинок Городецького в Мошнах, Чигирин, Морозівський вугільний розріз, аеродром в Знам’янці, церква в Суботові, місто-привид Орбіта
Цей напрямок – мікс історичних локацій козацької епохи, індустріальних об’єктів та екстриму. Програма-мінімум: побачити ту саму церкву в Суботові – з 5-гривневої купюри, віднайти один з перших проєктів архітектора Городецького, розвідати місто-привид Орбіта, зробити фото поряд з гігантським крокуючим екскаватором, чи подивитися на Знам’янку з висоти пташиного польоту. Можна сконцентруватися на одній з тем, а можна охопити все разом і провести дуже насичені вихідні.
Маршрут півднем України




Основні локації: озеро Сасик, село Лебедівка, Тилігульський лиман, устрична ферма, Станіславські кручі, Джарилгач, Асканія-Нова, рожеве озеро, Олешківські піски
Ця добірка була б неповною без популярних локацій півдня: Асканія-Нова, кручі в Станіславі, устричні ферми, озера з незліченною кількістю птахів, острів Джарилгач з дикими кабанами та оленями та рожевими озерами. З останніми навесні може бути нюанс: яскравість та насиченість рожевого кольору води в солоних озерах прямо пропорційна температурі повітря, чим вона вища, тим більш рожева вода. Тож навесні колір може бути не таким яскравим. Але і без цього напрямок дуже цікавий та видовищний. На поїздку треба закладати не менше 5 днів, а краще тиждень.
Озеро Бучак, ротонда Каневських та Переяслав



Основні локації: ротонда Каневських, затоплена церква в Циблях, озеро Бучак, Канів, історико-етнографічний комплекс в Переяславі
Головна атракція цього напрямку – озеро Бучак, що знаходиться в межах Трахтемирівського півострова, з боку Канева. Краєвид вартий тригодинної мандрівки: невеличка штучна водойма знаходиться наче в обрамленні лісу, а на фоні видніється широченний Дніпро. Дорогою можна подивитися ще кілька не менш видовищних локацій: руїни ротонди сім’ї Каневських, залишки затопленої церкви в Циблях. Можна також відвідати історико-етнографічний комплекс в Переяславі, що є найбільшою концентрацією музеїв в Україні.
Мандрівка Поліссям на вихідні



Основні локації: комплекс “Поліська хата”, палац Терещенків, скельний масив в Денишах, ведмежий притулок, музей космосу, водоспад, підвісний міст.
Житомирська область багата на різні цікаві місця, які можна дослідити за вихідні. В запропонованому маршруті ми зібрали менш популярні місця, до яких можна додати добревідомий Коростишівський кар’єр та замок в Радомишлі, якщо ти плануєш подовжити мандрівку на кілька днів. Особливо рекомендуємо відвідати ведмежий притулок “Біля скеля” – тут живуть ведмедики, які були врятовані від цирків та виступів на ланцюгах перед публікою. Не забудь залишити донейт на утримання ведмедів.
Кілька рецептів для вечірніх посиденьок з друзями:
Гарячий пунш: Becherovka Original 500 мл, вишневого соку 500 мл, яблучного соку 500 мл, води 300 мл, нарізати фрукти або цитрусові та додати декілька ложок меду або джему за смаком – все підігріти.
Becher Lemon Tonik: Becherovka Lemond 50 мл, тонік 50 млн, змішати та додати скибку лимона.
Becher Tonik: Becherovka Original 50 мл, тонік 100 мл, змішати та додати скибку лимона.
Цей матеріал створено за підтримки бренду Becherovka
