Зоозахисники рятують стадо зубрів, яке втратило всіх самців через війну

У нацпарку “Залісся” на Київщині зоозахисники хочуть врятувати стадо зубрів, яке залишилось без жодного самця після російської окупації у 2022 році.

Зберегти цілу субпопуляцію може зубр з Вінниччини, але для цього йому потрібно подолати понад 300 км, повідомили в природоохоронній організації WWF-Україна.

Для транспортування тварини, зоозахисники відкрили збір на 400 тис. гривень. Операція з порятунку стада складатиметься з чотирьох етапів та триватиме близько року.

Перший етап — отримання спеціального дозволу від Міндовкілля на переміщення зубра. Другий етап – підготовка до вилову. Науковці оберуть самця, метод і час відлову, а також залучать ветеринарів для контролю здоров’я тварин. Третій етап – відлов зубра і його транспортування. У кінці, науковці випустять зубра і будуть далі моніторити ситуацію.

На початку повномасштабного російського вторгнення стадо зубрів нацпарку “Залісся” понад місяць провело під окупацією. Тварини опинилась у центрі бойових дій. Територія нацпарку зазнала потужних артилерійських обстрілів, а лісовими дорогами пересувалася військова техніка. 

До речі, раніше на Львівщині зафіксували найбільшу в Україні популяцію зубрів.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.