Усього планують оцифрувати 26 козацьких церков та одну каплицю.
У 2024 році Департамент культури та туризму визначив основним напрямком своєї діяльності оцифрування культурної спадщини, розповіла директорка департаменту Анна Куценко.
Серед перших кроків — оцифрування козацьких церков Київщини. Це дозволить не лише зберегти унікальну архітектурну спадщину, але й зробити її доступною для дослідників з усього світу.
За словами Анни Куценко, козацькі церкви — термін узагальнений. Більшість архітекторів так називають сакральні споруди Наддніпрянщини, які будувалися в українських архітектурних традиціях в козацькі часи, в період Гетьманщини й до початку ХІХ століття.
Загалом у Київській області 28 церков та одна каплиця, які на думку архітекторів є козацькими. Найстаршою козацькою церквою регіону є Покровський храм в селі Сулимівка Бориспільського району, який був зведений у 1622-1628 рр. гетьманом Іваном Сулимою. Наймолодшою козацькою церквою є Покровська у селі Бородані. Її освятили у 1800 році, через чверть століття після руйнації Запорізької Січі. Це був взагалі останній козацький храм в історії.
Даний проєкт з оцифрування церков не тільки допоможе зберегти унікальні пам’ятки для майбутніх поколінь, але й сприятиме популяризації історії козацтва та його внеску в культурну спадщину України.
До речі, у Національному заповіднику “Софія Київська” оцифрують графіті ХІ – ХVIII ст., які вкривають стіни Софійського собору.
Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.
Корисне
Туристичне страхування, зелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.