У Вишгороді відкрили меморіал “Хрест Героїв”, присвячений усім українським воїнам

Саме на вишгородських пагорбах було зупинено перші російські гвинтокрили під час початку повномасштабного вторгнення.

Меморіал “Хрест Героїв” присвячений усім воїнам, які віддали свої життя, захищаючи Україну, та усім, хто і надалі продовжує боротьбу з окупантами, повідомляє “УНІАН”.

Меморіал встановили як відповідь на величезний запит суспільства щодо переосмислення місць пам’яті. Цей простір також для сімей загиблих захисників, як місце для розради, пам’яті та надії.

Конструкція скульптури дуже складна і з технічної, і з психологічної точки зору. Взявши за основу козацький хрест — символ перемоги та захисту, автори проявили його в трьох напрямках, розмістивши його і в мощенні, і шляхом інверсії в просторі.

За словами автора меморіалу Миколи Каблука, він хотів, щоб людина могла не тільки подивитись на скульптуру ззовні, а й потрапити в середину хреста з будь-яких чотирьох сторін світу.

Меморіал розташований за адресою: м. Вишгород, провулок Старосільський, 9, неподалік собору Вишгородської Богородиці УГКЦ.

Проєкт реалізовано виключно за приватний кошт без залучення державного фінансування. Авторами задуму стали: Блаженніший Святослав, Андрій Вавриш, Олександр Горган, Микола Каблука, о. Тарас Валах.

Фото: facebook/MykolaKabluka

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.