Український стартап відновлює історичні пам’ятки за допомогою доповненої реальності

Український стартап Chameleon Age створив технологію відновлення історичних пам’яток за допомогою доповненої реальності, а згодом хоче відтворити знищене війною.

Про це в інтерв’ю для Liga.Tech розповів співзасновник стартапу Ігор Ковалішин.

Chameleon Age за допомогою імерсивних технологій дозволяє відвідувати історичні пам’ятки та визначні місця, які були зруйновані багато років тому. Проєкт вже став півфіналістом IT Arena 2022 та відновив такі українські пам’ятки, як Високий замок, Краківські ворота у Львові та Хустський замок. Їх можна переглянути у доповненій реальності на смартфоні чи планшеті.

Достатньо лише навести камеру телефону на зруйнований об’єкт і на екрані можна побачити, як він виглядав під час свого розквіту. Далі можна зробити знімок із будівлею та поділитись ним у соціальних мережах. За публікацію цих фото нараховуються монети, які відкривають додатковий унікальний контент.

Технічний директор стартапу Денис Комісар розробив унікальну технологію, яка сантиметр за сантиметром допомагає відтворити кожен елемент руїн. Якщо там було зруйновано стіну, вона доповниться абсолютно точно, що викликає неймовірні враження. 

В майбутньому команду стартапу планує створити розділ, де можна буде побачити, як історичні споруди виглядали до війни і як після бомбардувань. Сьогодні Chameleon Age працює над відновленням Колізею. Він готовий на 60% і незабаром усі зможуть його побачити. Також зараз ведуться роботи з відновлення Низького замку у Львові.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.

Теги: