Прикордонники перестали приймати “Дію” через виявлені підробки

Під час перетину кордону співробітники ДПСУ не приймають документи в додатку “Дія” через виявлені факти підроблення цього програмного продукту.

Про це розповів начальник відділу організації прикордонного контролю Західного регіонального управління Держприкордонслужби України Ігор Матвійчук, пише “ЄП”.

Однією з причин, чому прикордонники не приймають “Дію” для перетину кордону — це факти фальшивих документів у підробленому додатку. Наприклад, була спроба незаконного перетину кордону, коли багатодітний батько показував свідоцтва дітей у додатку, але при перевірці з’ясувалось, що документи знаходились у підробленому застосунку.

Це не означає, що прикордонники взагалі відмовились від роботи з “Дією”. Однак закордонний паспорт має бути наявним фізично. Також працівники ДПСУ можуть приймати інші документи в додатку, які, наприклад, підтверджують, що особа має інвалідність.

За словами Матвійчука, паспорт в “Дії” може використовуватися тільки для ідентифікації особи, але не для перетину кордону, зокрема через деякі нюанси програмного продукту.

Як зазначили у Мінцифри, оскільки документи в “Дії” визначені як повноцінні аналоги паспортів, то, відповідно, і покарання за їх підробку таке ж саме, як за підробку фізичних документів. Раніше повідомлялось, про фейкову копію “Дії”, яку виявили у 20-річного жителя Закарпаття. Йому загрожувало до шести років позбавлення волі.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.