Ручна поклажа: що спакувати у подорож?

Що може бути краще за мандрівку? Хіба що очікування нових міст, вражень, знайомств та відпочинку. І лише одна маленька дрібничка псує радісні передчуття: пакування багажу. Скільки разів ми себе картали, що не поклали чогось дійсно потрібного. Або набрали речей, які ні разу за час відпустки не одягли. Щоб цього уникнути, досвідчені мандрівники радять – в дорогу відправляйтесь тільки з ручною поклажею. Переваг такого компактного багажу чимало:

  • Не витрачаєте час на полювання за власною валізою по багажній стрічці;
  • Ваші речі не загубляться. Під час подорожі сумка чи рюкзак буде або під сидінням, або над ним;
  • Дешевше. Ви не сплачуєте за перевіз багажу авіакомпаніям. Краще ці кошти використати на подорож, правда ж?
  • Мало шансів, що обкрадуть. З багажем не рідко трапляються пригоди: від пошкодження валізи та вмісту до “загодкового” зникнення цінних речей з багажу.

Часто мандрівники – любителі азіатських країн зазначають, що валізи вантажники аеропортів самі виривають із рук, кладуть на візок та доправляють до таксі. Ручна поклажа врятує від такого нав’язливого сервісу.

Бувалі мандрівники радять використовувати дорожній рюкзак. Він важить легше, ніж валіза, більш практичний. Хоча є окремі види валіз об’ємом до 34 л, наприклад бренду Samsonite.

Ручну поклажу формують із квитків та документів, готівки та двох банківських карток (основа та запасна), одягу, косметики. Тягнути ноутбук чи електронну книжку на 7 днів не варто. Переглянути фільм чи прочитати пару сторінок перед сном можна зі смартфону.

Що можна взяти з собою?

Вага речей, які можна брати з собою до салону літака, залежить від політики авіакомпанії: від 5 кг (UTair, Nord Airlines) до 23 кг (British Airways). Українські авіалінії лімітують ручну поклажу вагою до 10 кг, а габарити 55 x 40 x 23 см.

Разом із собою в салон окремо від рюкзака чи дорожньої сумки можна брати:

  • пальто чи плед;
  • журнали чи книги для читання;
  • ноутбук (але це слід додатково уточнити у перевізника).

Щоб на огляді багажу не довелось викидати речі, пам’ятайте: заборонено перевозити легкозаймисті речі, косметику під тиском (лаки для волосся, сухі шампуні та подібне). Щодо косметики, то рідини пакують в тару об’ємом до 100 мл. І окремо поміщають в герметичні пакети з зіп-застібками. Косметичні компанії випускають спеціальні тревел версії засобів в тарі до 100 мл. Такі шампуні, кондиціонери, креми для тіла не займають багато місця і допоможуть виглядати красиво та впевнено на відпочинку. Розсипна пудра, міні версія туші, блиск для губ, міні версія улюблених парфумів, – ось і весь арсенал для мейк-апу.

Вмістити все: місія реальна

Якщо чоловіки й у повсякденному житті обходяться парою сорочок та джинсами, то жінки у відпустці хочуть вигуляти весь круїзний гардероб. Хоча на 7 днів вистачить:

  • 2 пар взуття (святкової та повсякденної);
  • 1 джинсів;
  • 1 шортів чи спідниці
  • 1 сукні стилю casual;
  • худі чи трикотажного кардигана;
  • купальника чи плавок;
  • 4 комплекти спідньої білизни;
  • 3 базові футболки (1 чорна, 1 біла, 1 з принтом);
  • 3 пари шкарпеток.

Цього набору цілком вистачить для стильного вигляду. Як показує практика, ⅔ речей з багажу взагалі не використовуються у відпустці. Тому краще не покласти зайвого, ніж тягти непотрібне.

 

Працюючі лайфхаки

  1. Формуйте гардероб для відпустки з базових речей. З білою футболкою та джинсами можна створити безліч стильних образів для екскурсії, романтичної вечері чи карколомної фотосесії.
  2. Худі радимо замінити трикотажним кардиганом, жакетом у стилі кежуал з м’якої тканини, яка не жмакається. Особливо актуально це для подорожей містами. Гарантовано матимете стильний вигляд.
  3. Фен краще не брати з собою. Зараз навіть у найменших українських хостелах є дрібна побутова техніка, а що казати за європейські готелі? Проте на всяк випадок покладіть пару резинок, твістер (аксесуар для моделювання різних видів «гульок») та 10 шпильок. Заважить це мало, але дозволить створити більше 10 стильних засічок.
  4. По приїзду поцікавтесь: чи має хостел пральну машину. Якщо ні, то знайдіть платну пральню. За кілька центів одяг знову стане чистим, висушеним, випрасуваним. Краса.
  5. Щоб помістилося більше речей, не складайте, а скочуйте їх щільними валиками. Вийде компактно і одяг не зіжмакається.

Ось кілька ідей, як можна компактно пакувати речі:

Але найголовніше пам’ятайте: ми подорожуємо, щоб колекціонувати враження, а не вигулювати одяг. Тому до ручної поклажі обов’язково захопити хороший настрій.

Фото обкладинки: depositphotos.com