В Україні хочуть відродити історичну та культурну спадщину Бакоти

Спадщина Бакотського регіону була знищена радянською владою у 1980-х роках під час будівництва Дністровської ГЕС.

ГО “Культурний Клуб” за підтримки Українського Культурного Фонду запустили проєкт “Бакота в пошуках затопленої спадщини”, пише Hmarochos.

У рамках проєкту створено низку культурних продуктів та заходів. Наприклад, інтерактивний артоб’єкт на оглядовому майданчику Бакоти: кам’яні брили, кожна з яких символізує 28 затоплених сіл, із QR-кодом з інформацією про історію та культуру кожного села.

Крім того, з артефактів, що були знайдені на узбережжі річок Дністер, Ушиця і Жван, а також під час експедиції напівпокинутими селами, створено експозицію. Це фотографії людей та будинків, записників та побутових речей.

Автори проєкту зібрали цифровий архів культурного надбання Бакоти. На сайті розміщено мапу маршруту з усіма культурними об’єктами регіону. Також на сайті можна подивитись 3D-тур скельнопечерним монастирем XII століття, найдавнішою пам’яткою культових підземних споруд і поширення православ’я на Поділлі.

Під час будівництва Новодністровської гідроелектростанції Бакоту повністю затопило водою, а заразом — майже 30 сіл, 16 тисяч гектарів плідних земель, 100 гектарів лісу. Мешканців переселили в сусідні міста й села.

Наш путівник Бакотою можна переглянути за посиланням.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.

Теги: