На Львівщині під час ремонтних робіт виявили старовинні торгові пивниці

В містечку Добромиль на Львівщині під час ремонтних робіт на площі Ринок утворилось провалля, яке відкрило старовинні торгові пивниці XVII-XVIII ст.

Знахідку вже дослідив археолог, далі її законсервують, а у майбутньому можуть відкрити для огляду, пише Zaxid.net.

Міська рада вирішила замінити асфальтне покриття довкола центральної площі, а під час робіт натрапили на давні підвалини. Ймовірно, що це підвал єврейської кам’яниці XVIII ст., який не зберігся, або спеціальний підвал, де зберігали крам, яким торгували на Ринку. Таких підвалів у Добромилі багато.

За висновками археолога виявлено елементи різночасових періодів. Вдалось зафіксувати ширину 4,8 м, висоту 2,4 м та окремі особливості цегляного приміщення пивниці, виявити з нього прохід у старіше, муроване з каменю. Його відносять до комплексу пивниць на площі Ринок, який функціонував впродовж ранньомодерного, а можливо й пізньосередньовічного періодів розвитку міста.

Як розповів голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Андрій Салюк, даний обєкт вартий того, щоб його зберегти та дослідити. Це такі ж пивниці, як і у Львові на площі Ринок. Під час ярмарок, такі пивниці використовували як торгові площі – там були місця для зберігання краму і відбувалася сама торгівля. Зараз львівські пивниці використовуються як ресторани чи музейні приміщення.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошук