Безкоштовний Рим

Щороку Рим потрапляє до рейтингу найдорожчих туристичних міст Європи. Ціни в ресторанах та готелях значно вищі чим в інших містах. Однак, і тут можна заощадити, адже в місті є безліч безкоштовних туристичних локацій. Зібрали для тебе найцікавіші з них. 

Слідкувати за розпродажами авіа до Рима можна підписавшись на сповіщення в Telegram або Viber.

Безкоштовні екскурсії

безкоштовні екскурсії в римі

Rome Free Walking Tour – пропонує дві пішохідні екскурсії – зранку (10:00) та в обід (16:00). Прогулянки починаються біля Іспанських сходів та закінчуються біля замку Сант-Анджело або Колізею. Вартість реєстрації на сайті €1. Місце зустрічі – Piazza di Spagna, 38. 

Rome Ultimate Free Tour – безкоштовна екскурсія історичними пам’ятками Рима. Окрім туру, гід підкаже цікаві місця, де можна пообідати чи дасть рекомендації щодо нічного життя. 

New Rome Free Tour  – двогодинні безплатні екскурсії від професійних гідів. На вибір пропонується декілька тематичних турів містом. Екскурсії проводять щоденно об 11:00, 17:00 та 20:30. Місце зустрічі уточнюй на сайті. Оплата – на твій розсуд.

Безкоштовні музеї

безкоштовні музеї в римі розваги

В першу неділю кожного місяця, вхід до більшості музеїв Рима безкоштовний. Можна навіть відвідати Колізей. Крім того, в місті багато музеїв, що пропонують завжди вільний вхід:

Історичний музей визволення (Via Tasso, 145) – присвячений нацистській окупації Рима та її жертвам. В будівлі музею під час війни розміщувався штаб та в’язниця СС.  Виставки доступні з понеділка по неділю з 9:00 до 19:00. Вхід завжди безкоштовний. 

Музей Наполеона (Piazza di Ponte Umberto, 1) –  зберігає колекції творів мистецтва, реліквії, сімейні спогади родини Бонапартів, яка перебралась у Рим після падіння імперії. Музей працює щодня 9:00-19:00. Вхід вільний.

Музей П’єтро Каноніки (Via Pietro Canonica, 2) – безкоштовний та цікавий музей скульптури. На двох поверхах будівлі в парку Вілла Боргезе розміщені роботи скульптура та художника Пєтро Каноніки. Відкритий з вівторка по неділю 13:00 – 19:00. 

Музей Карло Білотті (Viale Fiorello La Guardia, 6) – ще одна безплатна галерея, що знаходиться у Вілла Боргезе. Тут виставлені твори сучасного мистецтва відомого колекціонера Карло Білотті. Працює щоденно, окрім понеділка. 

Музеї Ватикану – в кожну останню неділю місяця з 09:00 до 12:00 вхід до Ватикану та більшості його музеїв – безкоштовний. Однак, готуйся до довжелезних черг, тож приходити краще завчасно. 

В усіх музеях Рима діють карантинні обмеження, а деякі, можуть бути тимчасово зачиненими. Перед відвідуванням краще завчасно записатись онлайн чи телефоном.

Читай також: Що подивитися в Римі, якщо ти вже все бачив

Собори Рима

безкоштовні розваги в римі

Рим – це перш за все центр католицької церкви з безліччю храмів, соборів та базилік. Не втрать можливості помилуватись світовими шедеврами архітектури, скульптури та мистецтва. Вхід у всі собори Рима – безкоштовний, але платними можуть бути музеї або деякі приміщення на території храмів.

Собор Святого Петра (Piazza San Pietro di Città del Vaticano) – найбільша християнська церква у світі, збудована на могилі апостола Петра. Собор працює щоденно, найкращий час для відвідування це – зранку з 07:00 до 09:00. В цей час немає натовпу туристів і можна спокійно розглянути всю архітектуру собору. Дістатись можна на метро до станції Оттавіано або автобусами №40 та №64. 

Базиліка Санта Марія Маджоре (Piazza di Santa Maria Maggiore) – одна з чотирьох головних базилік Рима, збудована ще в V ст. Тут знаходиться частина ясел Ісуса, привезених зі Святої Землі. Церква відкрита щоденно 07:00 – 18:45. 

Латеранська базиліка (Piazza di S. Giovanni in Laterano, 4) – кафедральний собор, де знаходиться кафедра римського єпископа та папського трону. Базиліка св. Івана на Латерані побудована на місці однієї з перших римських церков. Відкрито щоденно (07:00 – 18:45). 

Базиліка Святого Хреста в Єрусалимі (Piazza di Santa Croce in Gerusalemme) – паломницька церква в Римі, розташована біля стіни Авреліана. Тут знаходиться одна з найцінніших реліквій християнства – частина Хреста Господнього. 

Собор Святої Софії (Via di Boccea, 478) – центр духовного життя українців в Римі. Собор був побудований в 60-х роках минулого століття патріархом Йосифом Сліпим. План будівництва храму був спроєктований на основі первісної будівлі Софії Київської. Собор відкрито щоденно. 

Парки 

безкотовні парки рима

Вілла Боргезе (Piazzale Napoleone, 1) – великий ландшафтний парк в англійському стилі на пагорбі Пінчо, з якого відкриваються панорамні краєвиди на Рим. Одне з найромантичніших місць. Парк займає 80 гектарів та виконаний у формі серця. На території є кілька будівель, озер з фонтанами, старовинні статуї та квітники. 

Вілла Доріа Памфілі (Via di S. Pancrazio) – найбільший римський парк, який розташований на пагорбі Янікул, на південь від Ватикану. На 184 гектарах розкинувся розкішний парк з архітектурними об’єктами, статуями, фонтанами та озерами.

Вілла Ада (Via Salaria, 267) – ще один великий парк на північному сході Риму, який займає 182 га. Славиться екзотичними рослинами, облаштований рукотворними озерами, місцями для відпочинку та лісовими стежками. Крім того, на території парку є бункер італійської королівської сім’ї, побудований ще в 40-х роках XX ст.

Вілла Торлонія (Via Nomentana, 70) – не так добре знайома туристам, як інші римські вілли, але вишуканий стиль будівель та чудовий парк, заслуговують твоєї уваги. Дивовижні мініатюрні озера, екзотичні рослини та мальовничі краєвиди придають парку романтичного та особливого образу. Дістатись можна автобусами № 60, 62, 80.

Читай також: 9 нетипових вражень від Риму: гайд від локала

Інші цікаві безкоштовні місця Рима

ідеї безкоштовних розваг в римі

Пантеон (Piazza della Rotonda) – одна з найважливіших пам’яток античного Риму, побудована в 20-х роках до нашої ери. В храмі поклонялись 12 головним богам Риму. Згодом освячена як базиліка святої Марії та Мучеників. Вхід вільний щоденно з понеділка по п’ятницю, вихідні та святкові дні – за попереднім замовленням. 

Площа Навона (Piazza Navona) – знаменита площа Рима, куди прямують тисячі туристів помилуватись архітектурою та фонтанами. Під час різдвяних свят тут працює ярмарок. 

Фонтан Треві (Piazza di Trevi) – напевно найвідвідуваніше місце Рима, адже кожен турист хоче кинути монетку, щоб знову повернутись. Краще сюди приходити зранку, коли не так багатолюдно. 

Район Траставере  – колоритний район на правому березі Тибру. Утворився ще за часів Стародавнього Риму. Сьогодні відомий своїми тратторіями з місцевою кухнею, пивними пабами, крамницями та бюджетними готелями. 

П’яцца-дель-Пополо (Piazza del Popolo) – чудова площа неподалік парку Боргезе, оточена церквами та фонтанами з високим обеліском по середині. Тут завжди багатолюдно, адже з неї зручно починати туристичні прогулянки містом. 

Torre Argentina Cat Sanctuary (Largo di Torre Argentina) – притулок для котів на руїнах стародавніх храмів. Колись, на цьому місці вбили Юлія Цезаря, а сьогодні тут проживає більше сотні котів, якими опікуються місцеві волонтери. 

Фото: unsplash.com

Інші путівники з серії


Топ-9 нетопових вражень від Рима

Куди піти, чим зайнятися – рекомендації від місцевої жителькі