Безкоштовні Афіни

В першу чергу туристи їдуть в Афіни, щоб подивитись на Акрополь. Проте, окрім стародавнього пагорба з відомим Парфеноном, в Афінах є величезна кількість інших пам’яток та музеїв. Розповідаємо, що подивитись в столиці еллінів не витрачаючи зайвого.

Слідкувати за розпродажами авіа до Афін можна підписавшись на сповіщення в Telegram або Viber.

Екскурсії 

безкоштовні екскурсі та розваги в афінах гід

New Athens Free Tour – пропонує безкоштовну та легку екскурсію містом. Прогуляйся старим містом Плака, повз Акрополь, стародавні театри та стадіони. Початок екскурсії щоденно о 10:20 на площі Монастіракі. Прогулянка триває від 2,5 до 3 годин.

Athens Free Walking Tour –  екскурсії від місцевих жителів, які готові поділитись своїми знаннями про секрети Афін. Під час туру тобі підкажуть де краще робити покупки або який обрати ресторан. Прогулянка займає близько двох годин. 

This is Athens with a Local – ще одна безплатна екскурсія від місцевих. Можна обрати тематичний тур: прогулянка містом, вуличне мистецтво, архітектура Афін, гастротур. Кожен тур індивідуальний. Середня тривалість прогулянок – 2 години. Місце зустрічі уточнюй на сайті.

Безкоштовні музеї

безкоштовні музеї в афінах
Фото: Benaki

В першу неділю кожного місяця з 1 листопада по 31 березня відвідування практично всіх археологічних пам’яток в Афінах є безкоштовним, навіть Парфенону. Також безплатний вхід доступний у святкові дні: 06.03; 18.04; 18.05; 05.06; 27.09; 28.10. 

Музей грецької культури Бенакі  (Koumpari 1) – в музеї представлена унікальна виставка грецької культури, що включає експонати від античних років до XX ст. Щочетверга вхід безкоштовний.

Національний історичний музей (Stadiou 13) – розповідає про історію сучасної Греції: періоди османського та римського панування, війна за незалежність (1821 р.), політичний та соціальний розвиток греків. Безкоштовний вхід: щонеділі, а також 18 травня, 25 березня та 28 жовтня.

Музей грецьких музичних народних інструментів (Diogenous 1) – присвячений історії грецької народної творчості та музичних інструментів. Тут зібрано понад 1200 різних експонатів – старовинні мандоліни, лютні, цимбали, тамбурини, барабани та багато іншого. Вхід безкоштовний.

Грецький дитячий музей (19 Vasileos Georgiou B Avenue) – підійде для мандрівників, які подорожують з дітьми. Музей розрахований на дітей віком від 3 до 12 років. Вхід безкоштовний.

Музей Марії Каллас (44 Mitropoleos) – в музеї зібрані особисті речі, концертні костюми, фотографії, а також аудіо та відеозаписи оперної діви. Приміщення оформлено під театр. Вхід також безкоштовний. 

Муніципальна художня галерея (51 Pireos) – в галереї зібрано понад 3 тис. картин, скульптур та гравюр кращих грецьких майстрів XIX-XX століть. Вхід завжди безкоштовний.

Парки

Фото: discovergreece

Національний сад – громадський парк розташований в самому сердці Афін неподалік грецького парламенту в Синтагмі. Тут є близько 15 тис. видів дерев, чагарників та інших рослин. В парку знаходяться античні руїни з мозаїками та колонами.

Diomidous Botanical Garden – один з найбільших ботанічних садів Греції та Східної Європи. Розташований поблизу району Данфі за адресою Іера Одос 403. На території є відпочинкові зони, дитячі майданчики та кафе.

The Stavros Niarchos Park – лежить на пагорбі, звідки відкривається вид на місто. Парк налічує 16 видів дерев та 161 вид чагарників, включаючи оливкові дерева, вічнозелені чагарники, ріжкові дерева та кипариси. Адреса: проспект Сіггро 364, Каллітея.

Syngrou Estate – величезний парк площею 950 гектарів. Значна частина території – це лісова зона, що вкрита соснами, кипарисами, чагарниками та падубами. В парку можна знайти багато старих статуй та фонтанів. 

Оглядові майданчики

безкоштовні екскурсі та розваги в афінах гід оглядові майдинчики

Афіни збудовано на високих пагорбах, з яких відкриваються захоплюючі краєвиди на місто та море. 

Лікавітос (Mount Lykavittos) – найвища точка Афін, з якої можна спостерігати за найповнішою панорамою міста. Також це один з кращих видів на Акрополь. На горі знаходиться театр просто неба та каплиця св. Георгія. 

Ареопаг (Areopagus hill) – другий за популярністю пагорб серед місцевих. Колись тут був афінський суд, а тепер це оглядовий майданчик з видом на місто та передмістя. 

Філопаппу (Philopappos Hill) – ще один оглядовий майданчик, який розташований близько до Акрополя. З нього можна зручно розглянути всі деталі храму та статуй. 

Стрефі (Strefi Hill) – самий малолюдний пагорб з панорамним майданчиком. На схилах пагорбу розбитий сад. Він розташований на кордоні районів Неаполі та Екзархії, на північний захід від гори Лікавітос. 

Читай також: 8 регіонів Греції для відпочинку

Пляжі 

Фото: trip2athens

В околицях Афін багато приватних пляжів з платним входом, але є декілька безкоштовних з чистою водою та зручностями. 

Elliniko – піщаний пляж в Афінах, до якого можна легко дістатись на трамваї або метро з центру міста. Розташований за адресою Leof. Poseidonos 2. Єдиний мінус, що тут завжди багатолюдно.

Edem (Paleo Faliro) – піщаний пляж знаходиться у 20 хв їзди від центру Афін на громадському транспорті. Дістатись до нього можна трамваєм №3 або №5 в напрямку до Аскліпіона Вуласа, або сісти на автобус E22.

Votsalakia Castellas – гальковий пляж, що знаходиться в Піреї, неподалік порту Castellas. 

Kavouri –  знаходиться в 16 км від центру Афін. Особливістю є велика кількість дерев, що висаджені вздовж пляжу. 

Інші безкоштовні місця та розваги в Афінах

Фото: greciasvision

Зміна караулу перед будівлею Парламенту – на площі Сінтагматос кожного дня проходить зміна караулу. Щонеділі з 10:45 до 11:15 відбувається урочиста зміна варти з оркестром, маршем та процесією, в якій беруть участь 150 осіб.

Турецький район Плака – тут знаходяться стародавні лазні та візантійські церкви.

Діонісія Ареопагіта – одна з найкрасивіших вулиць Афін.

Район Монастіракі – відомий своїм величезним блошиним ринком. Щонеділі тут збираються вуличні музиканти та акробати. 

Церква Богородиці Капнікареі  – одна з найстаріших в місті, збудована в XI ст. Знаходиться на торговій вулиці Ерму. 

Церква Агіа Марина – побудована на руїнах стародавнього храму, виритого в скелі. На стінах можна побачити роботи відомих грецьких художників.

Агіо Георгіос – біла каплиця, що розташована на вершині пагорба Лікабетт. Відмінне місце для спостереження за заходом сонця. До церкви можна дістатись на фунікулері або пішки. 

Стадіон Панатенаїк – арена збудована в 330 році до н.е. Саме тут проводили перші Олімпійські ігри. 

Блошиний ринок в районі Монастиракі – недалеко від головних пам’яток Афін знаходиться маленький ринок, де місцеві жителі продають старожитності, уживані речі та сувеніри. Купувати не обов’язково, бо це як інтерактивний музей просто неба.


Острови Греції, на яких варто побувати

Інші путівники з серії