Безкоштовна Прага

Якщо ви обираєте місто для спокійного та гарного вікенду, обов’язково зверніть увагу на Прагу: старовинна архітектура, вулиці вимощені бруківкою, газові ліхтарі та дахи з червоною черепицею створюють неймовірно затишну атмосферу. А наш путівник допоможе трохи зекономити у подорожі.

За розпродажами авіа до Праги можна підписавшись на сповіщення в Telegram або Viber.

Екскурсії

Усі описані нижче екскурсії проводяться англійською мовою. 

Freetour.com — на цьому сайті є кілька безкоштовних екскурсій: Празький град та головні туристичні пам’ятки навколо нього; старе місто та єврейський квартал; сучасна Прага та інші. Усі екскурсії у середньому тривають дві з половиною години, починаються об 11 та 14, місце зустрічі уточнюйте на сайті. 

Civitatis — оглядова екскурсія підходить для тих, хто перший раз у Празі. Вона триває три години і охоплює головні туристичні пам’ятки у центрі. Починається щодня о 10:30 та 14 на вулиці Na Příkopě 14. 

New Europe Tours — ще одна трьохгодинна оглядова екскурсія центром міста. Проходить 4 рази на день, починається о 10, 11, 12 і 14 на площі Old Town Square. 

Good Tours — оглядові трьохгодинні екскурсії, проходять щодня, починаються о 10:30 та 14 на вулиці Na Příkopě 14. 

Безкоштовні музеї в Празі

безкоштовні розваги екскурсії музеї в празі

Музей сучасного мистецтва (Dukelských Hrdinů, 530/47) — колекція сучасного чеського та європейського мистецтва. Вхід зазвичай платний, але бувають безкоштовні дні, графік дивіться на сайті. 

Національний технічний музей (Kostelní 42) — колекція присвячена історії розвитку техніки у різних сферах: від фотоапаратів і годинників до автомобілів і літаків. Вхід вільний кожну першу п’ятницю місяця з 12 години. 

Національний музей Чехії, головний корпус (Václavské náměstí 68) — музей поділений на кілька частин, у головному корпусі знаходиться колекція присвячена природознавству та історії. Вхід безкоштовний кожен перший понеділок місяця. 

Музей скла Moser Museum (Staroměstské náměstí 603/15) — велика колекція виробів зі знаменитого чеського скла та кришталю. Вхід завжди вільний. 

Музей авіації Кбели (Mladoboleslavská) — музей цивільної та військової авіації Чехословаччини та Чехії. Розміщується в ангарах колишнього військового аеропорту Праги. Музей працює щодня з травня по жовтень, вхід завжди вільний. 

Музей армії Жижков (U Památníku 2) — музей військової історії Чехії у період Першої та Другої світових війн. Вхід вільний. 

Парки

Прага дуже зелене місто, парків тут багато на будь-який смак. Ось кілька найцікавіших, які варто відвідати: 

Стромовка. У кожному місті має бути свій «Централ парк», так ось у Празі — це Стромовка. По-перше, він величезний (загальна площа близько 100 гектарів) і знаходиться у центрі, по-друге, тут здається є все: величезні дерева, квіти, газони, ставки, безліч доріжок, щоб довго гуляти, ігрові майданчики, велодоріжки, сад-лабіринт та зоопарк.  

Летенські сади — цей парк також знаходиться у центрі, і якщо ви цілий день гуляли містом, приходьте сюди перепочити та спостерігати за гарним краєвидом на Влтаву. 

Воянови сади — невеликий затишний парк у центрі. Вважається найстарішим парком Праги. 

Парк Кампа, що знаходиться прямо на березі річки Влтави, підійде для прогулянки з дітьми, адже тут є великий ігровий майданчик. 

Вртбовський сад (Vrtbovská zahrada, Karmelitská 25) — парк в італійському стилі на місці колишніх виноградників. Тут дуже симпатичний ландшафтний дизайн, просторі тераси та непоганий краєвид на місто. 

Оглядові майданчики

оглядові майданчики праги

Гавлічкові сади — парк у стилі італійського Ренесансу, який колись повністю покривали виноградники. З найвищого пагорба відкривається один з найкращих краєвидів на місто. І, до речі, тут є кафе, де можна випити вина місцевого виробництва. 

Пагорб Петршин — найвідоміший пагорб у Празі, знаходиться на лівому березі Влтави. Ідеальне місце для пікніка з прекрасним краєвидом на місто. Тут також знаходиться Петршинська вежа з оглядовим майданчиком, але вхід на неї платний. 

Ганавський павільйон у парку Летенські сади — із самого парку види теж непогані, але найвища точка для огляду знаходиться саме у павільйоні. Вхід вільний. 

Вишеград — фортеця та історичний район міста на пагорбі над Влтавою. Окрім гарних краєвидів тут знаходиться готична Базиліка Святих Петра і Павла, вона теж варта уваги, але вхід в середину платний. 

Сади під Празьким градом — знаходяться на схилі пагорба, на якому розташований Празький град. Прекрасне місце для прогулянок: мальовничі тераси з квітами та фонтанами, з яких відкривається панорамний вид на місто. 

Інші безкоштовні розваги та цікаві місця Праги

Інші безкоштовні розваги та цікаві місця Праги

Староміська площа — центр міста, де знаходиться ратуша зі знаменитим астрономічним годинником. Площа також відома тим, що тут змішалося багато архітектурних стилів: бароко, рококо, готика, ренесанс та інші. 

Карлів міст — найстаріший міст у Празі, з’єднує Староміську площу та район Мала Страна. Довжина моста — півкілометра, а прикрашають його 30 скульптур 17 століття. Звідси прекрасний вид на річку Влтаву та Празький град. 

Мала Страна — мабуть, найбільш відомий та мальовничий район, знаходиться у підніжжі схила, на якому розташований Празький Град. Прогуляйтесь тут, щоб насолодитись красою архітектури та перейнятися атмосферою міста. На що варто звернути увагу: вулицю Нерудова (найстаріша вулиця у Празі), Вальдштейнський сад, Малостранську площу, костел Святого Миколая та Птршинську вежу.

Празький Град — фортеця, побудована у 9 столітті, візитна картка усієї країни і Праги зокрема. Колись фортеця була резиденцією чеських королів, зараз — резиденція президента. Це маст візіт місце, яке вказане у всіх путівниках. Тому якщо вирішите відвідати Празький Град, будьте готові до натовпів туристів. Але подивитись тут є на що: від чудової архітектури до прекрасних видів на місто. 

Вацлавська площа — ще одна центральна площа, на якій знаходиться головний корпус Національного музею Чехії, а також багато магазинів, кафе та барів. 

Танцюючий дім (Jiráskovo náměstí 1981/6) — сучасна будівля, яка на рівні з усією старовинною архітектурою стала символом міста. Всередині знаходиться галерея, а з верхніх поверхів відкривається гарний вид на місто. 

Йозефов — єврейський квартал, який був заснований ще у 10 столітті. Тут знаходиться одна з найстаріших у Європі синагог — Старонова синагога 14 століття та Старе єврейське кладовище. 

Ще кілька цікавих місць, вартих уваги: стіна Леннона, пам’ятник роботу з «Зоряних війн» — R2-D2 та пам’ятник — голова Франца Кафки.

Інші путівники з серії

Фото: unsplash.com