Безкоштовний Відень

Відень – це красиве та величне місто в серці Європи з витонченою архітектурою, розкішними парками, палацами та соборами. Хоча ціни у Відні не такі дешеві, як в інших європейських столицях, подивитись практично всі головні пам’ятки міста можна повністю безкоштовно. Розповідаємо, що подивитись у Відні без зайвих витрат.

Слідкувати за розпродажами авіа до Відня можна підписавшись на сповіщення в Telegram або Viber.

Безкоштовні екскурсії

безкоштовний відень куди піти чим зайнятся безкоштовні екскурсії

Vienna Walking Tour – пішохідна екскурсія, що охоплює визначні пам’ятки Відня та розповідає історію міста. Місцеві гіди залюбки поділяться інформацією чим зайнятись у Відні. Прогулянка – безкоштовна, але чайові для гіда вітаються. Екскурсія починається на площі Штефансплатц, щоденно об 11:00. 

PrimeTours – ще одна безкоштовна екскурсія містом. Організатори запевняють, що купувати квитки не потрібно, а учасники самостійно обирають суму чайових для гіда. Місце зустрічі – Helmut Zilk Platz, щоденно об 11:00 та 15:00. 

Vienna Freetour – оригінальний безкоштовний тур, що познайомить тебе зі всіма найвідомішими місцями Відня. Екскурсія проводиться щоденно о 10:45, початок прогулянки – парк Зігмунда Фрейда. Тривалість – три години.

Безкоштовні музеї

безкоштовний відень куди піти чим зайнятся безкоштовні екскурсії

В багатьох музеях Відня кожна перша неділя місяця – день безкоштовних відвідувань. Зберігай собі список:

HGM (Arsenal Objekt, 1) – військово-історичний музей австрійської армії з колекцією понад 1,2 млн експонатів. Виставки музею охоплюють 400 років військової історії Австрії та центральної Європи. 

Музей Годинників (Schulhof , 2)  – одна з найважливіших колекцій годинників в Європі, яка знаходиться в самому центрі Відня. Тут знаходяться 700 дорогоцінних годинників з усього світу. Кожну годину три поверхи музею наповнюються дзвінкою музикою десятків годинників.

Римський музей (Hoher Markt, 3) – розповідає про історію поселення Віндобона, попередника сучасного Відня. До V ст. воно слугувало табором римського легіону, який захищав кордони імперії. 

Hermesvilla (Lainzer Tiergarten) – «замок мрій», саме так називала свою віллу австрійська імператриця Єлизавета, наречена Франца Йосифа I. В будинку зберігаються приватні фотографії, документи, оригінальні меблі, а також багато особистих речей імператорської пари.  

Музей Бетховена (Probusgasse, 6) – життя і творчість Людвіга ван Бетховена нерозривно пов’язані з Віднем. Саме тут розміщена квартира-музей, де великий композитор боровся з глухотою та написав багато своїх сонат та симфоній.

Музей грошей (Otto-Wagner-Platz, 3) – знаходиться в підвалі Національного банку Австрії. Тут зібрано одну з найбільших колекцій банкнот та монет зі всього світу, а вхід завжди – безкоштовний. 

Безкоштовні концерти

безкоштовний відень куди піти чим зайнятся безкоштовні екскурсії

Відень по праву вважається європейською столицею музику. В місті постійно проводять різноманітні фестивалі – від класичної до сучасної музики. Деякі з них, можна відвідати безкоштовно:

Концерт в літню ніч – щорічний концерт Віденського філармонічного оркестру, який проводиться в травні-червні в парку біля палацу Шенбрунн. Наступний нічний концерт запланований на 16 червня 2022 року. Через проведення виступу просто неба, організатори можуть перенести дату, якщо погіршиться погода. 

Фестиваль на Дунайський островах – один з найбільших безкоштовних фестивалів сучасної музики в Європі. Через карантинні обмеження цього року, потрібно було зареєструватись на сайті наперед, щоб отримати безплатний вхід. Усього роздали 42 тис. квитків. 

У багатьох соборах Відня проводять концерти класичної та органної музики. Запам’ятай декілька з них, що пропонують безкоштовний вхід:

Собор Святого Петра  (Peterspl. 1) – одна з найкрасивіших церков в центрі Відня. Щоденно з понеділка по п’ятницю о 15:00 тут проводять безкоштовні органні концерти. 

Церква Святого Августа (Augustinerstraße, 3) – придворна церква Габсбургів поруч із Хофбургом. Щонеділі об 11:00 тут проводять безкоштовні концерти-меси. У виконанні хору та оркестру звучать твори Моцарта, Шуберта, Вебера та інших композиторів.

Кафедральний собор Святого Cтефана (Stephansplatz, 3) – духовний центр Австрії. Вхід у храм є безкоштовним. В центральній частині собору постійно проводять платні концерти класичної музики. Тому, безкоштовно послухати музику можна стоячи за межами центру. 

Парки Відня

безкоштовний відень куди піти чим зайнятся безкоштовні екскурсії

Сади Шенбруннзнаменитий палацовий комплекс Відня, відомий не тільки архітектурою, але і своїм садом. Вхід до палацу – платний, а ось прогулятись його парком можна безкоштовно. Тут тебе зустрінуть довгі алеї, статуї, фонтани, розкішні квіткові клумби, лабіринт, а на пагорбі Глорієтта відкриваються найкращі краєвиди. 

Volksgarten – ландшафтний парк, що знаходиться збоку від палацового комплексу Хофбург. Найбільш відомий своїм квітником з десятками різних сортів троянд.

Setagayapark (Gallmeyergasse, 4) – японський сад з кількома ставками та струмками. В парку висаджені японські клени, декоративні сакури, азалії та інші рослини. Також тут є японський чайник будинок, кілька кам’яних скульптур та фонтан. Парк взимку зачинено. 

Lainzer Tiergarten  (Lainzer Tor) – природний заповідник, що розташований на околицях Відня. Тут, окрім красивого лісу та галявин, можна зустріти диких звірів. Вхід безкоштовний.

Гора Kahlenberg – розташована у Віденському лісі та є одним з найпопулярніших місць серед жителів. Гора оточена лісом та виноградниками, а з неї відкривається найкрасивіший вид на увесь Відень. Дістатись можна сівши на автобус 38А. 

Інші безкоштовні розваги у Відні

безкоштовний відень куди піти чим зайнятся безкоштовні екскурсії

Citybike – прокат велосипедів у Відні, який доступний навіть для туристів. Потрібно тільки зареєструватись у системі (€1). Перша година – безкоштовна, далі доведеться платити, але якщо почекати п’ятнадцять хвилин, можна знову кататись безплатно. 

Будинок Хундертвассера (Kegelgasse, 36-38) – яскравий та незвичний будинок посеред похумурого квартару є роботою австрійського художника, дизайнера та архітектора Фріденсрайхена Хундертвассера. Буднок є вираженням уявлень художника про забудову міста, комфортну для індивідуального життя. Кольоровий фасад має також різні вікна та винахід Хундертвассера – “дерева-квартировинаймачі”, що висаджені прямо в будинку. В кількох хвилинах ходьби знаходиться ще один будинок, спроектований художником – Віденський Будинок Мистецтв, який є також і музеєм Хундертвассера. Сам будинок музею, кафе і внутрішній хол можна оглянути безкоштовно.

будинок Хундертвассера відень безкоштовні розваги
Будинок Хундертвассера

Кінофестиваль на площі Rathausplatz – щороку протягом літа перед віденською ратушею проходить музичний кінофестиваль. Тут можна насолодитись гарною музикою та місцевою кухнею, а ночами транслюють фільми на величезному екрані.

Universität Wien  (Universitätsring, 1) – на територію віденського університету може потрапити абсолютно кожен. Сміливо заходи на внутрішній дворик та розглядай архітектуру будівель. Не забудь про старовинну бібліотеку, зовсім як та, що в Гаррі Поттері. 

Zentralfriedhof (Simmeringer Hauptstraße, 234)якщо вистачає смілості, прогуляйся по найбільшому кладовищу Відня. Це величезна територія з парком, каплицями, пам’ятниками та склепами. Тут поховані такі відомі творці, як Бетховен, Шуберт, Штраус та Брамс. 

Wiener Staatsoper (Opernring, 2) – щорічно, з квітня по червень, знаменита віденська опера проводить прямі трансляції виступів на великому екрані, зразу біля будівлі опери. Для глядачів навіть роблять сидячі місця. Якщо хочеш все-таки потрапити в середину, приходи за півтори години до початку та купуй квиток усього за €3.

Фото: unsplash.com


6 відомих музеїв Європи, варти вашої уваги

Інші путівники з серії