У Києві відкрилась фотовиставка унікальних кам’яних хрестів

У Музеї Івана Гончара відкрилась фотовиставка “Повернути історичну пам’ять”, що присвячена старовинним українським цвинтарям.

Виставка є результатом багаторічних історико-географічних досліджень, експедицій, пошуку, обліку, моніторингу, проведеного членами команди ГО “Україна Інкогніта”. Активісти працювали по усій Україні, а найцікавіші та найкрасивіші знахідки представлені на світлинах, які можуть побачити відвідувачі.

Член команди “Україна Інкогніта” Максим Плахотний розповів, що на виставці представлено підсумки роботи загалом понад 40 експедицій та 7 років роботи. Це понад 750 “точок на карті”, а також чотири толоки на Черкащині та Вінниччині.

Під час експедицій не лише зібрано колекцію світлин, але й розпочато відновлення низки некрополів та підготовку документації для включення їх до пам’яток культурної спадщини.

Крім того, в організації вже є плани на експедицію Поділлям та Волинню — там є ще й татарські цвинтарі. Фінальна мета — внесення українських цвинтарів в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, адже українське лапідарне мистецтво заслуговує на увагу.

Виставка триватиме в Музеї Івана Гончара (Київ, Лаврська, 19) до 14 квітня. Виставка відкрита для огляду з середи по неділю з 10:00 до 18:00. Вартість вхідних квитків: повний вхідний квиток — 80 грн, пільговий — 40 грн.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.