Безкоштовний Стокгольм

Поїздка в Стокгольм – чудова можливість познайомитись зі скандинавською культурою та відкрити для себе місто, що розташувалось на 14 островах. Високі ціни на проживання та за доступ до популярних пам’яток можуть відбити бажання в бюджетних туристів відвідати Стокгольм. Тому підібрали для тебе безкоштовні екскурсії, музеї, пам’ятки та локації у шведській столиці, за які не потрібно платити.

Слідкувати за розпродажами авіа до Стокгольма можна підписавшись на сповіщення в Telegram або Viber.

Безкоштовні екскурсії

безкоштовні екскурсії в стокгольмі

Місцеві гіди готові не тільки познайомити тебе з історією Стокгольма, але й поділяться секретами та підкажуть, чим ще зайнятись у шведській столиці. Екскурсії проводяться англійською мовою. Гіди працюють за «чайові», скільки платити обираєш самостійно.

Nordic Freedom Tours – безплатні піші екскурсії старим містом Стокгольма від місцевих гідів. Прогулянки проводять щосуботи та щонеділі о 10:00 та 13:00. Місце зустрічі біля станції метро Gamla Stan.

Rainbow Tours – на вибір чотири безкоштовних екскурсії Стокгольмом, серед яких – прогулянки старим та новим містом, екскурсія на острові Седермальм та нічні тури. Час та місце зустрічі перевіряй на сайті.

Stockholm Tour Play Swedish! – щоденна піша екскурсія старим містом в супроводі місцевого. Екскурсія починається о 09:00 біля парку Кунгстредгорден та завершується біля Королівського палацу. Тривалість до двох годин.

Зважаючи на карантинні обмеження, перед відвідуванням будь-якого туру потрібно попередньо зарезервувати місце онлайн чи телефоном.

Безкоштовні музеї

Безкоштовні музеї стокгольма

Музей середньовічного Стокгольма (Strömparrterren 3 Norrbro) – реконструкція середньовічних вулиць Стокгольма з експозиціями побуту давніх жителів міста. Відкрито з вівторка по неділю 12:00 – 17:00, середа 12:00 – 20:00.

Музей шведської історії (13-17 Narvavaegen) – тут представлено всю історії Швеції від давніх часів до ХХ ст. Особливо цікавою є виставка золотих прикрас усіх епох. В музеї залучені сучасні технології – від інтерактивних інсталяцій до голограм. Працює вівторок-неділя 12:00-17:00.

Музей Середземномор’я (Fredsgatan 2 Gustav Adolfs Torg) – експозиція присвячена античним народам Кіпру та Єгипту. Невеличкий музей вміщує колекції посуду, монет, предметів побуту, прикрас, одягу, а в підвалі можна подивитись на єгипетські мумії. Відвідати можна: вівторок-п’ятниця 11:00–20:00, субота-неділя 11:00 -17:00.

Музей Армії (Riddargatan 13) – виставка військової історії Швеції, що охоплює період з ХVI до ХХ ст. Тут представлено колекції одягу, зброї , техніки та композиції з воскових фігур. Вхід завжди вільний, але деякі тимчасові виставки можуть бути платними. Працює з вівторка по неділю 11:00-17:00.

Nationalmuseum (Södra Blasieholmshamnen 2) – художній музей з виставками картин, скульптур, дизайнерських меблів та виробів з фарфору. Вхід на головну експозицію завжди безкоштовний. Відкрито вівторок-неділя 11:00 -17:00.

Bonniers Konsthall (19 Torsgatan) – виставковий простір сучасного мистецтва. В декількох залах розміщені колекції картин, скульптур, фотографій та інсталяцій сучасних митців. Доступний для відвідувань: середа 12:00-20:00, четвер-неділя 12:00-17:00.

Парки

безкоштовні розваги в стокгольмі

Kungstradgarden Park (Jussi Björlings Allé 5) – найвідвідуваніший парк, що знаходиться в центрі Стокгольма. В парку висаджено багато зелені, дерев, газонів, а весною можна спостерігати за цвітінням сакур. На території знаходиться декілька фонтанів та статуй шведських королів.

Berzelii Park (Nybroplan 2) – невеликий та затишний парк довкола пам’ятника відомому шведському хіміку Берцеліусу. Окрім зелених насаджень та зручних лавочок, тут знаходиться китайський театр та вихід на набережну.

Ralambshovparken (Kungsholmen) – великий парк вдалі від галасливого центра Стокгольма. Саме тут місцеві жителі полюбляють відпочивати на березі озера. В парку облаштовані спортивні майданчики, лавочки та пляж.

Оглядові майданчики

Оглядові майданчики в стокгольмі

Skinnarviksberget (Skinnarviksparken) – найвища точка Стокгольма, що знаходиться в районі Естермальм. Зі скелястого пагорба відкриваються мальовничі краєвиди на місто та море. Чудове місце, щоб зустріти захід сонця.

Mariaberget (Monteliusvägen) – комплекс оглядових майданчиків, що розташовані по дорозі до гори Skinnarviksberget.

Fjallgatan (Fjallgatan) – мальовнича вулиця, яка розташована високо на краю скелі, звідки відкривається панорамний вид на місто. Дивовижні міські краєвиди на Старе місто та Юргорден.

Ivar Los (Bastugatan 26) – ідеальне місце для літнього пікніка з видом на північне узбережжя Седермальма. Сквер складається з двох частин – газону та дитячого майданчика.

Інші безкоштовні та цікаві місця в Стокгольмі

Інші безкоштовні та цікаві місця в Стокгольмі

Старе місто (Gamla Stan)обов’язкова локація для відвідування вСтокгольмі. На вузьких вуличках з бруківки розташовано безліч магазинів, бутиків та ресторанів.

Зміна караулу в Королівському палаці (Slottsbacken 1) – у літній сезон з 23 квітня о 31 серпня біля палацу проходить церемонія зміни караулу в супроводі оркестру. Церемонію проводять щоденно о 12:15, вихідними – 13:15.

Stortorget (Gamla Stan) – найдавніша площа Стокгольма, яка знаходиться в історичному центрі міста. Тут знаходиться музей Нобеля, а також багато магазинів, кафе та ресторанів.

Міська бібліотека (Odengatan 63) – стокгольмська міська бібліотека була визнаною однією з найкрасивіших у світі. Якщо ти любиш книжки та архітектуру, то варто однозначно її відвідати.

Содермальм (Sodermalm) – мальовничий район Стокгольма зі старими будиночками та чудовими видами на канали. Тут знаходяться безліч пабів та ресторанів.

Будівля Парламенту (Sveriges riksdag) – це велична будівля з дивовижними садами, що примикає до Королівського палацу. З неї відкривається панорамний вид на центр Стокгольма. Також можна потрапити всередину на безкоштовну екскурсію.

S:ta Clara kyrka (Klarabergsgatan 37) – затишна та атмосферна церква з чудовим розписом стін. Вечорами тут проводять безкоштовні органні концерти.

Brunkeberg Tunnel (Brunkebergstunneln) – незвичайний пішохідний тунель довжиною 231 метр, що з’єднує райони Норрмальм и Естермальм. Відкрито з 6:00 до 22:00.

Фото: unsplash.com

Інші путівники з серії