Безкоштовна Венеція

Венеція вже давно страждає від «овертуризму», а тому ціни тут будуть значно завищеними чим в інших містах. Однак і Венеція багата на пам’ятки, які можна відвідати абсолютно безкоштовно.

Слідкувати за розпродажами авіа до Венеції можна підписавшись на сповіщення в Telegram або Viber.

Безкоштовні екскурсії

Безкоштовні екскурсії в венеції

Під час першого відвідування Венеції не важко загубитись серед сотні каналів, мостів, вузеньких вуличок та натовпів туристів. Досвідчені гіди не тільки зекономлять твій час, але й розкажуть історію та секрети міста.

Екскурсії проводяться англійською мовою. Купувати квитки не потрібно, гід працює за чайові:

Free Walk in Venice – безплатний тур Венецією від досвідченого місцевого гіда, який покаже автентичну сторону міста та розповість багато секретів під час прогулянки. Місце зустрічі на площі Кампо-Сан-Поло біля старого колодязя. Час та дату екскурсії перевіряй на сайті.

Vivaldi Tour – три безкоштовні екскурсії від місцевих гідів, що розкажуть не тільки про популярні пам’ятки Венеції, але й покажуть інші, менш відомі, райони міста. Прогулянки проводять щоденно, протягом усього дня. Місце зустрічі біля церкви Сан-Сімеоне Пікколо.

Touring Different – ще одне об єднання гідів Венеції, які вирішили працювати разом, щоб розвивати сталий туризм у місті. На вибір доступно дві безплатні екскурсії. Щоденно зранку о 10:00 проводять тур південною Венецією в районі Дорсодуро. Після обіду о 16:30 – прогулянка північною частиною міста.

Безкоштовні музеї

Безкоштовні музеї венеції з безоплатним входом

Якщо ти любиш відвідувати музеї, то варто спланувати подорож на першу неділю будь-якого місяця, коли вхід до всіх державних музеїв Італії безкоштовний. Список таки музеїв у Венеції доступний за посиланням

Крім того, ось тобі декілька музеїв, де вхід завжди вільний:

Музей музики (Campo San Maurizio)колекція різноманітних старовинних музичних інструментів, яка розміщена в церкві Сан-Мауріціо. Вхід безкоштовний щоденно з 10:00 до 13:00 та з 15:00 до 20:00.

Кольоротека Орсоні (Corte dei Vedei 1045) – унікальна фабрика-музей знаменита тим, що тут збереглась єдина у місті діюча піч, в якій створюється смальта (кольорова мозаїка зі скла). Під час екскурсії ти побачиш колекцію з тисячі шматочків кольорового скла та саму піч. Перед відвідуванням потрібно замовити екскурсію онлайн чи телефоном.

Contini Art Gallery (San Marco 2288) – художня галерея, де можна безкоштовно ознайомитись з визначними творами сучасного мистецтва, зокрема живопису та скульптури. Відкрито з 10:30 до 19:30.

Palazzo Mora (Str. Nuova 3659) – музей мистецтв у Венеції, створений Європейським культурним центром. Вхід до палацу безкоштовний. На трьох поверхах можна подивитись роботи сучасних митців зі живопису та скульптури. Відкрито з 10:00 до 18:00, вівторок – вихідний.

Базиліки Венеції

Базиліки Венеції які можна відвідати безкоштовно

Практично в кожному італійському місті є декілька церков та базилік. Венеція – не виключення. Щороку тисячі туристів їдуть сюди подивитись на місцеві базиліки, які визнані світовими шедеврами архітектури, а вхід в собори – завжди безкоштовний.

Базиліка Сан-Марко (Piazza San Marco 328) – головна святиня Венеція, що знаходиться на однойменній площі в центрі міста. Базиліка відома своєю унікальною архітектурою у візантійському стилі, а в храмі знаходяться мощі апостола Марка. Тут завжди багатолюдно, тому готуйся відстояти довжелезні черги.

Собор Санта-Марія-делла-Салюте (Dorsoduro 1) – венеційський собор на Гранд-каналі в районі Дорсодуро, розташований навпроти Палацу дожів. Всередині знаходяться багато витворів мистецтва середньовічних художників та скульпторів.

Церква св. Захарія (Campo S. Zaccaria, 4693)  – фасад церкви являється одним з найчудовіших зразків венеціанської архітектури епохи Раннього Відродження. Храм переповнений різноманітними шедеврами художнього мистецтва, а за додаткову плату можна потрапити до крипти, де похоронені дожі Венеції.

Церква Сан-Панталон (Sestiere Dorsoduro 3703) – на перший погляд нічим не примітна церква, але відвідати її потрібно заради неймовірного розпису стін, що створювався 20 років. Також в церкві зберігається один з цвяхів, якими був розіп’ятий Ісус Христос.

Важливо пам’ятати, що практично всі церкви Венеції не впускають відвідувачів з 12:00 до 15:00.

Читай також: 15 місць Венеції, які варто відвідати

Парки

парки венеції з безоплатним входом

Giardini Reali (Riva degli Schiavoni) – чудове місце для відпочинку після прогулянок по старовинному центру Венеції. Невеликий парк стане справжнім оазисом у спекотні дні. Знаходиться практично на набережній за бібліотекою Марчіано.

Giardini della Biennale (Sestiere Castello) – красивий сад зі скульптурами та видом на набережну. У парку проходить міжнародна мистецька виставка Венеціанська бієнале.

Parco delle Rimembranze (Viale IV Novembre Castello) – найулюбленіший парк Венеції серед місцевих жителів. На території знаходяться дитячі майданчики та футбольне поле.

Мости Венеції

мости венеції та інші ідеї безкоштовних розваг

В «плавучому» місті зі сотнями каналів неможливо обійтись без мостів, а деякі з них стали справжніми витворами мистецтва.

Міст Ріальто (Sestiere San Polo) – символ Венеції та найстаріший міст через Гранд-канал. Також це одне з найпопулярніших туристичних місць. Пройтись по ньому потрібно однозначно, а краще проплисти під ним.

Міст Зітхань (Piazza San Marco 1) – романтична назва моста немає нічого спільного з любовною темою. Колись по ньому вели ув’язнених на смертну кару, а через вікна мосту вони в останній раз бачили Венецію. З мосту відкривається чудовий краєвивид на місто.

Міст Академії (30100 Venice) – один з мостів через Гранд-канал, що з’єднує райони Дорсодуро та Сан Марко. З мосту відкривається мальовничий вид на канал, але найпрекраснішим моментом буде зустріч світанку.

Інші безкоштовні та цікаві місця у Венеції 

Інші безкоштовні та цікаві місця у Венеції 

Torre dell’Orologio (Piazza San Marco) – годинникова вежа в північній частині площі Сан Марко. Є однією з найвідоміших пам’яток Венеції. Вузенькі сходи всередині ведуть повз годинниковий механізм на терасу на даху будівлі, звідки відкривається неповторний вид на площу.

Отрів Сан-Джорджо Маджоре (San Giorgio) – найвідоміший острів Венеції, де знаходиться красивий собор Санд-Джорджо, а також музей скла Le Stanze del Vetro. Потрапити в собор та музей можна безкоштовно.

Сходи Контаріні дель Боволо (Palazzo Contarini del Bovolo) – маловідома туристична пам’ятка неподалік від мосту Ріальто. Аркові сходи, навколо вежі палацу, ведуть на оглядовий майданчик, звідки відкривається чудовий краєвид на місто.

Єврейське гетто (Campo di, 30121 Venezia) – перше гетто в Європі, яке і дало назву подібним районам. Раніше це просто був район компактного проживання євреїв, хоча і примусового. Дуже автентичне, похмуре та моторошне місце.

Цвинтар Сан Мішель (Venetian Lagoon) – цвинтар знаходиться на окремому острові, але добратись сюди легко. Розділено на три частини: православну, католицьку та протестантську. Містична атмосфера на цвинтарі вабить щоденно сотні туристів.

Фото: unsplash.com

Інші путівники з серії

5 незвичних міст Італії

Які варто відвідати