Безкоштовна Ларнака

Насамперед Ларнака – це кілометри чистих та комфортних пляжів, які приваблюють тисячі туристів з усього світу. Крім того, тут можна знайти багато античних та середньовічних пам’яток.

Усе, що потрібно подивитись в Ларнаці, при цьому не витрачаючи зайвого, ми зібрали в нашому путівнику.

Слідкувати за розпродажами авіа до Ларнаки можна підписавшись на сповіщення в Telegram або Viber.

Безкоштовні екскурсії

Безкоштовні екскурсії ларнака

Асоціація туристичних гідів Кіпру запустила дві щотижневі безкоштовні екскурсії Ларнакою протягом року. Тури доступні англійською мовою:

«Ларнака – минуле та сьогодення» – екскурсія охоплює історію Ларнаки та її значення як морського порту протягом століть. Під час туру можна оглянути місцеву архітектуру, пам’ятки, майстерні та інші будівлі. Прогулянка проводиться щосереди о 10:00 та триває 2 год 30 хв. Початок –  Plateia Vasilios Pavlou.

«Скала та її майстри» – разом з гідом досліди район Скала, відвідай місцеві ремісничі майстерні, старий турецький квартал та прогуляйся по мальовничим вуличкам Ларнаки з автентичною архітектурою. Екскурсію проводять щоп’ятниці о 10:00. Починається біля замку Ларнаки, в кінці набережної Пальмових дерев.

Безкоштовні зимові розваги в Ларнаці – туристи, які відвідують Ларнаку взимку, можуть до кінця квітня звернутись до туристичного офісу в центрі міста та записатись на безкоштовні екскурсії Ларнакою, навколишніми селами, фермами та майстернями. Переглянути календар подій можна за посиланням.

Безкоштовні музеї

Безкоштовні музеї ларнаки з безоплатним входом для туристів

Доступ до більшості місцевих музеїв та археологічних пам’яток Ларнаки – платний. Однак, якщо в тебе обмежений бюджет, ми знайшли декілька цікавих музеїв та галерей, де завжди безкоштовний вхід:

Медичний музей Кіріазіса (35 Karaoli and Demetriou) – познайомить з історією медицини Кіпру, а також розповість про її розвиток від античного періоду до сучасності. Колекція експонатів включає старовинні книги, документи, фармацевтичні меблі, медичні предмети та обладнання, серед яких – рентгенівський апарат та хірургічні інструменти. Музей відкрито щосереди та щосуботи з 9:00 до 12:00.

Муніципальна художня галерея (Europe Square) – виставки представлені в чотирьох невеликих залах та включають твори видатних кіпрських та зарубіжних художників. Галерея регулярно проводить тематичні виставки, де представлено широкий спектр робіт місцевих художників – скульптури, картини та сучасні інсталяції. Відкрито з понеділка по п’ятницю з 10:00 з 18:00 взимку та до 19:00 влітку.

Art by Theo Michael (Agias Elenis 5) – невелика майстерня-галерея місцевого художника Тео Майкла. Навіть якщо ти не збираєшся нічого купувати, можна безплатно подивитись на шедеври митця або ж поспостерігати за роботою художника, в якого своєрідний творчий підхід та унікальний стиль. Відкрито понеділок – п’ятниця 10:00 – 17:00, субота 10:00 – 13:00.

Муніципальний історичний архів (Europe Square) – експонати музею пов’язані з історією Ларнаки та включають велику колекцію монет міста-царства Кітіона (кінець VI ст.). Також тут знаходяться рідкісні книги, документи, статті та фотографії міста з 1850-го року. Музей працює з понеділка по п’ятницю з 09:00 до 14:30.

Пляжі

безкоштовні безоплатні пляжі венеції

Пляжний відпочинок в Ларнаці все більше стає популярним серед українців. Більшість місцевих пляжів чудо підходять для сімейного відпочинку та мають «блакитний прапор» – міжнародний стандарт чистоти та якості.

Вхід на пляжі безкоштовний, платні тільки лежаки та парасольки. Ось декілька популярних, чистих та комфортних муніципальних пляжів:

Mackenzie Beach (Makenzi) – вважається одним з улюблених пляжів серед місцевих жителів. Тут дуже чистий сірий пісок, що тягнеться майже на кілометр. Особливістю пляжу є близькість до аеропорту, тому відпочиваючи можна спостерігати як прилітають чи вилітають літаки.

Finikoudes Beach (Athenon) – красивий та чистий пляж з піском сіруватого відтінку. Вода чиста, а море неглибоке, тому підійде для відпочинку з дітьми. По дорозі знаходиться безліч магазинчиків та кафе. Вздовж пляжу висаджені пальми, які придають йому екзотичного шарму.

Kastella Beach (Piale Pasa) – компактний сімейний пляж з жовтим піском та пологим входом в море. Чудово підійде, якщо втомився від натовпів аніматорів чи нав’язливих пляжних продавців. Неподалік пляжу знаходиться місцевий ринок риби та морепродуктів.

Інші безкоштовні місця та розваги в Ларнаці

Інші безкоштовні місця та розваги в Ларнаці

Церква Святого Лазаря (Πλατεία, Ayiou Lazarou) – одна з найвідоміших пам’яток Ларнаки. Храм було збудовано в IX, коли Кіпр входив до складу Візантії. Саме в цьому місці зберігаються мощі св. Лазаря, покровителя Ларнаки, який прожив на острові понад 30 років та проповідував християнство. Місце його поховання зветься «ларнакс», що в перекладі означає «саркофаг», звідси і пішла назва міста.

Солене озеро – в північно-західній частині міста знаходиться одна з головних місцевих природних пам’яток Ларнаки. Найкраще відвідувати озеро взимку, в холодні місяці тут проживають рожеві фламінго. В літні жаркі дні озеро частково пересихає, а дно покривається великим шаром солі.

Акведук Камарес (Larisis Van Ntaik) – старовинний водопровід збудований у XVII під час правління Османської імперії. Загальна довжина акведуку – 10 км, а складається він з 75 арок. До наших днів дожила тільки частина споруди, яка постраждала через розширення міста.

Замок Ларнаки (Piale Pasa) – середньовічна фортеця була збудована в XIV ст. для захисту гавані міста. В період Османської війни його майже повністю зруйнували, але згодом відновили. Зараз в замку працює історичний музей, проте вхід сюди платний (2,5 євро). Безкоштовно можна прогулятись біля мурів та помилуватись архітектурою.

Площа Європи (Europe Square) – це місце славиться колоніальними будівлями, які звели британці в XІХ ст. В центральні частині знаходиться фонтан, який увечері підсвічується кольоровими вогниками.

Церква Ангелоктисти(RHXC+29G, Kiti) – візантійська церква XI ст., збудована на руїнах стародавнього християнського храму. Частково була зруйнована під час арабського вторгнення, але вдалось зберегти оригінальні фрески. Поряд з церквою росте старовинне дерево, яке оберігається державою як пам’ятник архітектури.

Фото: unsplash.com

5 важливих порад для тих, хто збирається на Кіпр вперше

Куди краще не літати, де жити на Кіпрі, в які дні на острові ніхто не працює та інші цінні лайфхаки

Інші путівники з серії