Миколаївська область знаходиться в тіні туристичної Одеської. Вважаємо, що тимчасово, адже там справді є що подивитися, де відпочити та дізнатись нове. Разом із BlaBlaCar ми знайшли місця поблизу Миколаєва без протоптаних стежок, але з цікавою історією: від зеленого туризму до крафтового вина, від американських каньйонів до джунглів Амазонки на теренах України.
BlaBlaCar – це найбільша у світі платформа для тривалих автодорожніх поїздок. Сьогодні спільнота перевищує 90 млн людей у 22 країнах світу, в тому числі понад 6 млн в Україні. Понад 25 млн людей здійснюють поїздки щоквартально. В кінці 2019-го року BlaBlaCar в Україні вийшов за рамки спільних поїздок з попутниками і придбав Busfor, найбільший агрегатор автобусних маршрутів в Україні та країнах СНД. Тепер користувачі BlaBlaCar можуть знайти і забронювати зручні поїздки з попутниками або придбати квитки на офіційні автобусні маршрути по Україні та за кордон.
Петрово-Солониха: зелений туризм за 24 км від Миколаєва
У населеному пункті неподалік Миколаєва цікаво все: старовинні будинки, криті очеретом, паркани, зведені без цементу, бруковані вулиці. Нині це осередок зеленого туризму. Завдяки спортивно-розважальному центру “Истоки” (не дивуйтесь назві, але за запитами українською мовою ви навряд чи знайдете інформацію) сюди щороку їдуть туристи.
У комплексі можна орендувати альтанку на вибір – Кам’яний хаос, Український хутір або Італійський дворик. Можна замовити екскурсію, покататися на конях, взяти напрокат велосипед, влаштувати прогулянку на човні або залишитися на території центру в парку з гамаками.
Як дістатися: їхати близько 24 км по трасі Е58/М14 автомобілем або автобусом із центрального автовокзалу Миколаєва.
Сливине: сімейна виноробня
SliVino – молода сімейна виноробня на схилах Південного Бугу у селі Сливине. Вино тут виготовляють з 2016 року, а екскурсії проводять безпосередньо власники. Замовте собі винний тур, щоб познайомитися з усіма процесами виробництва вина, побачити виноградники та продегустувати молоді напої.
Як дістатися: їхати близько 14 км автомобілем по трасі Е58/М14 і Т1506 або громадським транспортом із Миколаєва.
Читайте також: Куди поїхати недалеко від Чернівців
Мигія: блакитне озеро з особливою енергетикою
Заповідник “Бузький Гард” у Миколаївській області досить відомий, а от окремі його частини туристи ще тільки пізнають. Озеро Мигія – одне з них. Знайти його можна, якщо шукати Миколаївський гранітний кар’єр. Роботи в ньому були завершені, а підземні джерела заповнили пустоти. Так утворилося озеро глибиною 40 м, а на його берегах із часом облаштували все для активного відпочинку.
Рафтинг, каякінг, плавання – це далеко не повний перелік активностей на озері. У пошуках адреналіну можна спробувати місцевий тролей. “Летіти” доведеться з висоти 72 м майже пів кілометра. Атракціон займає десь 30 секунд, але враження залишаться назавжди.
Для тих, хто любить спокійніший відпочинок, на території озера є кілька цікавих скульптур, зокрема металеві крила або серце з трояндами. Лайфхак: найкращі фото виходять на заході сонця.
Як дістатися: 157 км автомобілем від Миколаєва по трасі P06 або місцевим громадським транспортом.
Актівський каньйон: молодший брат американського Гранд Каньйону
Ще одне місце, яке обов’язково треба відвідати, приїхавши до “Бузького Гарду”. Неймовірний природний об’єкт глибиною 50 м на території 250 га приковує погляд велетенськими скелястими берегами. Вважається, що ландшафт та геологічні показники гірських порід каньйону на Миколаївщині такі самі, як у відомих каньйонах Північної Америки.
Річка Мертвовод, яка розсікає береги Актівського каньйону, закарбовується в пам’яті. Не дивно, що туристи називають цей ландшафт Долиною Диявола.
Як дістатися: 114 км автомобілем по трасі P06 або автобусом із Миколаєва.
Читайте також: Подорож трьома каньйонами: готовий маршрут
Трикрати: рукотворний ліс із лабіринтом
Особливість цього місця в тому, що нині складно повірити в історію створення лісу. Його висадження було ініційоване графом Скаржинським у 1819 році, але зараз він дуже нагадує природне диво. Трикратський ліс відомий дубовими насадженнями, а також особливим візерунком інших дерев у поєднанні з водними каналами, що має назву “Лабіринт”.
На його території можна знайти озеро для риболовлі, побачити диких тварин. Оскільки Трикратський ліс входить до складу заповідника “Бузький Гард”, можна замовити екскурсію, щоб не тільки помилуватися природою, а й дізнатися історичні деталі цієї пам’ятки.
Як дістатися: 108 км по трасі P06 автомобілем із Миколаєва або автобусом із Миколаєва до Вознесенська, а звідти маршруткою до Трикрат.
Тилігульський лиман: найчистіший серед лиманів України
Шістдесят кілометрів берегів, не обтяжених інфраструктурою, приваблюють любителів “дикого” відпочинку до Тилігульського лиману. Сюди їдуть займатися кайтсерфінгом, віндсерфінгом, а також парапланеризмом. Поклади цілющих грязей сприяють оздоровленню, як і морська вода, солоність якої удвічі вища, ніж у Чорному морі. Рибалки також люблять це місце за можливість ловити кефаль та бичків.
Цікавий факт: після початку карантину в Україні, коли зменшився потік туристів, на лиман прилетіли рожеві фламінго.
Як дістатися: з Миколаєва автомобілем по трасі Е58/М14 або автобусом до Коблевого.
Читайте також: Цікаві місця поблизу Житомира
Дніпровські плавні: Амазонка на Дніпрі
За годину їзди від Миколаєва знаходиться особливе місце, відвідати яке наважиться не кожен. Навіть той, хто наважиться, матиме підготуватися заздалегідь, щоб не заблукати у місцевих джунглях. Саме так можна охарактеризувати Дніпровські плавні поблизу Херсона.
Щоб влаштувати собі відпочинок на воді, вам знадобиться байдарка або невеликий вузький човен, туристичний навігатор та намет (якщо захочете заночувати на одному з безлюдних острівців). Численні зарості очерету приховують водні стежки. Іноді вони настільки вузькі, що навіть весла заважають пересуватися, і відштовхуватися доводиться руками. На узбережжях таких каналів ростуть заплавні ліси, а крони дерев схиляються майже до води. Деякі протоки вкриті густою ряскою, яка зовні виглядає як шматок суші.
Влітку на на початку вересня тут квітне дуже багато латаття й купальниць, а восени можна насолоджуватися зміною кольорів листя на деревах. Якщо запливете подалі (не забувайте про навігатор, щоб знайти дорогу назад), побачите літні будиночки місцевих мешканців. Ця територія Дніпровських плавнів дуже нагадує Вилкове в Одеській області.
Плануючи мандрівку, не забудьте засоби від комарів. У цій місцевості вони особливо кусючі, тому бажано мати кілька варіантів захисту.
Як дістатися: автомобілем по трасі Е58/М14 або автобусом із Миколаєва до Білозерки чи Херсона.