Куди поїхати недалеко від Одеси на вихідні

Куди поїхати недалеко від Одеси поближче до природи? Ми зібрали добірку ідей для поїздок на один день поблизу Одеси: мальовничі лимани, озера, неймовірні пляжі та інші цікаві місця. В усі місця можна потрапити громадським транспортом, велосипедом (деякі) або автомобілем.

Дізнавайтесь більше про цікаві місця України, підписуйтесь на наш Telegram канал або Viber групу.

Куяльницький лиман

Куяльницький лиман одеса як доїхати

В Одесу можна приїхати не лише за морем, але і за більш нестандартним відпочинком. У передмісті Одеси можна знайти лиман, який носить ім’я Куяльницький, від назви річки, що в нього впадає. Солона вода та грязі в лимані вже сотні років слугують цінним лікувальним місцем для багатьох жителів країни. На півдні лиману, на пересипі між ним та морем розташовано кілька санаторіїв та баз відпочинку, де можна облаштуватись туристам. Ще однією особливістю Куяльника є червонястий відтінок води, який він отримав від численних рачків, що тут проживають. Краса лиману в комбінації з його лікувальними властивостями роблять його топовим місцем для туристів.

Як добратись до Куяльницького лиману з Одеси:
Автомобілем близько 10 км на північ по трасі М14. Або регулярними автобусами чи маршрутними таксі до станції Лузанівка.

Рибаківка

Рибаківка миколаївська область як доїхати

Унікальність села Рибаківка в його розташуванні. Адже це поселення знаходиться між Чорним морем, озером Солонець-Тузли та лиманом Березанським. Крім того, що тут такий багатий вибір водойм, на яких можна відпочити, Рибаківка також притягує туристів своїми дикими пляжами та неймовірно гарним морським узбережжям. Круті мальовничі береги, численні гроти, а також надзвичайно гарне місце впадіння лиману в море – тут є чим замилуватись. У Рибаківці можна зупинитись як з наметами, так і на одній з баз відпочинку, які розвивають місцеву інфраструктуру.

Як добратись до Рибаківки з Одеси:
На авто близько 90 км на схід вздовж узбережжя по трасі М14, за Федорівкою звернути на південь по дорозі Т1515 до с.Рибаківка.

Національний природний парк «Тузловські лимани»

Парк знаходиться на півдні Одеської області та практично повністю складається з водної поверхні власне лиманів. Загальна площа «Тузловських лиманів» перевищує 27 тис гектарів, які населяють численні рідкісні та червонокнижні види тварин та рослин. Особливо багато тут зникаючих птахів, за якими можна безперешкодно спостерігати в багатьох місцях парку. Найбільш зручним для зупинки є село Лебедівка. Окрім звичайного відпочинку на природі, та спостереження за дикими тваринами, тут можна зайнятись віндсерфінгом, яхтингом, чи покататись на каяках.

Як добратись до парку «Тузловські лимани» з Одеси:
На машині понад 100 км на південь по трасі Р70, а за Дністровським лиманом звернути на дорогу Т1610 до с.Лебедівка. Регулярні автобуси ходять з м.Татарбунари та м.Білгород-Дністровськ.

Читайте також: Добірка оригінальних квартир в Одесі для оренди

Острів Березань

Острів Березань як доїхати що подивитися

Безлюдний острів Березань знаходиться близько в 4-х кілометрах від узбережжя, прямо навпроти вищезгаданого села Рибаківка. В древні часи тут були поселення греків, від яких до нас дійшли кілька руїн. У 60-х роках минулого століття на острові було встановлено пам’ятник легендарному лейтенанту Шмідту. Але головною принадою острова є його порізані та круті узбережжя, та практично недоторкана природа. На Березань роблять екскурсії з Рибаківки, на острові є невеликий причал для цих цілей.

Як добратись до острова Березань з Одеси:
На авто близько 90 км на схід вздовж узбережжя по трасі М14, за Федорівкою звернути на південь по дорозі Т1515 до с.Рибаківка, далі пересісти на корабельну переправу.

Парк «Дністер» – Біляївка

Парк «Дністер» – Біляївка як доїхати
Фото hiblogger.net

Парк «Дністер» – популярна точка відпочинку серед місцевих. Збудовано його було близько 100 років тому, як санітарну зону поряд з однойменною водоочисною станцією. Площею понад 10 гектарів, сьогодні парк є затишним і приємним місцем де можна гарно провести час. Якщо ж невеликого скверу «Дністер» вам виявиться замало для відпочинку на природі, то зовсім поруч з селом Біляївка розташований великий «дорослий» національний природний парк Нижньодністерський, де можна розвернутись трохи масштабніше.

Як добратись до Біляївки з Одеси:
Автомобілем на захід по трасі М16, за Курганом звернути на дорогу Т1619 до с.Біляївка.

Читайте також: Де відпочивати на морі, крім Одеської області

Озеро Ялпуг 

Озеро Ялпуг як доїхати що дивитися

Одне з визначних місць України – Ялпуг носить звання найбільшого озера держави, а також є другим за величиною в усій Європі. Порізана берегова лінія тягнеться на багато-багато кілометрів мальовничої місцевості. Озеро за формою витягнуте з півночі на південь і має багато точок, де можна зупинитись та відпочити, але найбільш популярним є місто Болград на його північному краї. Тут на додачу до чудесної природи озера є ще й зелені парки, облаштовані для туристів. Один з них носить ім’я Пушкіна, адже відомий поет відвідував ці краї і також був захоплений красою місцевої природи.

Як добратись до озера Ялпуг з Одеси:
На авто їхати понад 250 км на південний захід по трасі Р70, а потім М15 до м.Болград. Рейсові автобуси курсують в напрямку Болграда регулярно.

Лебедівка

село лебедівка одеська область як доїхати

Село Лебедівка – найпопулярніше місце відпочинку на Тузловських лиманах. Одразу за селом починається багатокілометрова вузька коса, що відділяє власне лимани від моря. Красиві пляжі в купі з урвистими берегами та хвойними зарослями створюють тут особливу атмосферу. Також зовсім поруч добувають лікувальну глину, грязі та мул, які активно використовуються для цілющих заходів. В Лебедівці можна зупинитись як з наметом, так і в готелях, яких тут є досить багатий вибір, щоб насолодитись унікальними краєвидами.

Як добратись до Лебедівки з Одеси:
На машині понад 100 км на південь по трасі Р70, а за Дністровським лиманом звернути на дорогу Т1610 до с.Лебедівка. Регулярні автобуси ходять з м.Татарбунари та м.Білгород-Дністровськ.

Савранський ліс

Савранський ліс одеса

На півночі Одеської області можна знайти досить нетиповий ландшафт та природну пам’ятку. У цій степовій зоні не часто зустрінеш справжній густий змішаний ліс, проте саме тут знаходиться ландшафтний заказник Савранський ліс. В теплу пору року в заказнику особливо гарно, місцевість буяє зеленню, численними грибами та ягодами. В старі часи тут влаштовували свої зустрічі козаки та гайдамаки. Останні навіть залишили по собі колодязь, який функціонує і до сьогодні і носить відповідну назву «Гайдамацький».

Як добратись до Савранського лісу з Одеси:
Автомобілем їхати понад 220 км на північ по трасі Е98, а біля с.Дубинове звернути на дорогу Р54 до с.Саврань. Регулярні автобуси їздять з автовокзалу до с.Саврань.

Читайте також: Куди поїхати купатися поблизу Києва

Озеро Кагул

Фото: Знайдено в Україні

Ще одне озеро популярне на Одещині – Кагул, розташоване поруч з вищезгаданим Ялпугом, фактично зажате між румунським та молдавським кордонами. Інфраструктура на озері не облаштована, тож сюди їдуть в першу чергу за відпочинком «дикунами», з наметами і посиденьками навколо багаття. Також Кагул – це справжній магніт для рибалок, адже тут дуже багато різної риби, та вдосталь зручних місць для її ловлі. Дика природа озера та його безкрайня водна гладь приваблюють туристів не лише з усієї області, а і з-за кордону.

Як добратись до озера Кагул з Одеси:
На машині їхати близько 340 км на південний захід по трасі М15 до м.Рені.

Читайте також: Готові автомобільні маршрути Україною


Великий путівник Одесою

Куди піти, що подивитися