Буковина має чим дивувати: тут і легендарний Чернівецький університет, і Хотинська фортеця, і мальовничий Дністровський каньйон. Територія з надзвичайним історичним минулим, особливими людьми та пейзажами Карпатських гір. Разом із BlaBlaCar ми знайшли місця поблизу Чернівців для тих, хто хоче більше дізнатися про найменшу область України. У добірці розказуємо про чудернацькі скелі, покинуту радарну станцію, найменший природний парк та рукотворні дива на килимах.
BlaBlaCar – це найбільша у світі платформа для тривалих автодорожніх поїздок. Сьогодні спільнота перевищує 90 млн людей у 22 країнах світу, в тому числі понад 6 млн в Україні. Понад 25 млн людей здійснюють поїздки щоквартально. В кінці 2019-го року BlaBlaCar в Україні вийшов за рамки спільних поїздок з попутниками і придбав Busfor, найбільший агрегатор автобусних маршрутів в Україні та країнах СНД. Тепер користувачі BlaBlaCar можуть знайти і забронювати зручні поїздки з попутниками або придбати квитки на офіційні автобусні маршрути по Україні та за кордон.
Хрещатик: подивитись на Тернопільщину
Найголовніше, що треба пам’ятати про цей пункт подорожі – мова йде про Хрещатик у Чернівецькій області. Однойменне село є і в Черкаській області, але про нього ми розповідали в іншій добірці. Сьогодні мова йде про дуже інстаграмну локацію на мапі України.
Отже, культове фото панорами Заліщиків треба робити з боку Чернівецької області, у селі Хрещатик, з високого схилу долини Дністра. Саме так у вашому кадрі опиниться місто-півострів, оточене річкою, а також міст. Заліщики у Тернопільській області – єдине місто Західної України з м’яким кліматом. Цьому сприяє географічне розташування: високий берег Дністра захищає від вітрів, а вода навколо поселення забезпечує вологість.
Як дістатися: автобусом із Чернівців у напрямку Теребовлі, автомобілем по трасі Е85/М19.
Читайте також: Гід Чернівцями: куди піти та чим зайнятися
Усть-Путила: зустріти Кам’яну Багачку
Місцевості, про які ходять легенди, звучать привабливіше. Особливо, коли знаходяться вони не в дуже туристичних місцях. Відвідайте село Усть-Путила в Чернівецькій області та станьте одним із тих, хто підходив до Кам’яної Багачки. Таку назву має 30-метрова скеля, що за формою нагадує людську постать.
Скеля створена природою, і конусоподібна форма стала результатом вивітрювання. Хтось називає її закам’янілою жадібною жінкою, а хтось бачить у кам’яних брилах єпископську корону.
Літньо-осінній період – вдалий час для подорожі сюди, адже зелень навколо додає атмосферності цій дивній скелі.
Як дістатись: автомобілем по трасі Т2601 або автобусом із Чернівців.
Галиця: відвідати печерний монастир
Природні печери на схилі Галицького яру нині служать келіями чоловічого монастиря. Святиня була заснована ще в XIII столітті, але тривалий час не функціонувала. Нині це 20 висічених у камені кімнат, до яких було прибудовано зовнішні стіни. Разом із заокругленими вікнами та дверима монастир нагадує будинок із фентезі.
Печерний монастир привертає увагу не лише архітектурою. З іншого боку відкривається панорама на Дністер та водосховище.
Як дістатися: автомобілем по трасі Н03 і Р63 або автобусом із Чернівців або з Вінниці.
Читайте також: Куди поїхати недалеко від Чернігова
Вижниця: прогулятись національним природним парком
Перша особливість парку у Вижниці – його розмір. Це найменший природний парк Українських Карпат, який, водночас, об’єднав цілу мережу заповідних територій. Друга його особливість – урочище Лужки. Скелі урочища привертають увагу формою, адже породи від них відшаровуються вертикально.
Галявини на території парку якнайкраще підходять для пікніку. Поряд із ними є невеликі водоспади, а також джерело з мінеральною водою. Кажуть, що хімічний склад води надає їй цілющих властивостей.
Як дістатися: автомобілем по трасі Т2601 або автобусом від Чернівців до Вижниці або Виженки.
Розтоки: глянути в Соколине око
Ще одне місце на території Вижницького національного парку знаходиться в іншому населеному пункті. Поблизу села Розтоки можна знайти групу скель висотою 40 м. Численні отвори, які з’явилися внаслідок ерозії, зумовили назву цих кам’яних брил – Протяті камені. Справді, часом наскрізні отвори нагадують бойові шрами.
Серед цих каменів зверніть увагу на скелю у формі арки. Це Соколине око – скеля, якою захоплювалася сама Леся Українка. Місце оповите легендами, що свідчать, ніби отвори у скелях були зроблені горянами, які не мали іншого шляху спуститися на землю. Окрім високих скель ви знайдете тут кілька печер, деякі з них можна оглянути зсередини.
Як дістатися: пішки з села Розтоки, автобусом від села Підзахаричі в напрямку Путили або з Вижниці до Німчича. Автомобілем треба їхати по трасі Т2601.
Читайте також: Куди поїхати недалеко від Черкас
Між Верхнім Яловцем та Саратою: знайти радарну станцію
Місце, де Джамала знімала кліп на свою переможну “1944”. Покинута радарна станція “Памір” є надзвичайним пейзажем для перших осінніх фото. Білі куполи на тлі карпатських гір створюють враження інопланетної місцевості.
Раніше станція була засекречена і сюди неможливо було дістатися. Зараз це покинута територія на кордоні з Румунією, з якої видно Трансільванію та гори Родна. “Памір” знаходиться на висоті 1565 м на одному з перевалів Карпат.
Як дістатися: автомобілем по трасі P62 і Т2609 або автобусом до села Шепіт, а далі позашляховиком (можна домовитись із місцевими мешканцями) гірською стежкою на гору Томнатик.
Нагоряни: побачити музей килимарства
Музей килимарства у Нагорянах – яскравий приклад відданості одній справі упродовж усього життя. Створений у будинку майстрині, яка ткала килими з 12 років. Зараз пані Вікторія зібрала кращі зразки своєї роботи, а також вироби односельчан, і розмістила їх у власному будинку. Сама мешкає в літній кухні, а в хаті-музеї радо приймає туристів.
Серед унікальних килимів музею – виріб із зображенням 60 польових квітів. Відвідувачі мають можливість не тільки подивитися на готові зразки, а й спробувати ткацький процес власноруч.
Як дістатися: автомобілем по трасі Н03 і Р63, приміським автобусом із Кельменців або одразу з Чернівців.
Фото обкладинки: discover.uа