Куди поїхати недалеко від Житомира на вихідні

Куди поїхати недалеко від Житомира? Карантин та самоізоляція диктують свої правила і зараз у тренді, як ніколи, подорожі на природу невеликими групами. Доки більшість кордонів закрита, вивчаємо рідну Україну подалі від людей. Разом із BlaBlaCar ми зібрали добірку ідей для коротких мандрівок поблизу Житомира: до каньйонів і боліт, водойм та особливих пам’яток архітектури. 

BlaBlaCar – це найбільша у світі платформа для тривалих автодорожніх поїздок. Сьогодні спільнота перевищує 90 млн людей у 22 країнах світу, в тому числі понад 6 млн в Україні. Понад 25 млн людей здійснюють поїздки щоквартально. В кінці 2019-го року BlaBlaCar в Україні вийшов за рамки спільних поїздок з попутниками і придбав Busfor, найбільший агрегатор автобусних маршрутів в Україні та країнах СНД. Тепер користувачі BlaBlaCar можуть знайти і забронювати зручні поїздки з попутниками або придбати квитки на офіційні автобусні маршрути по Україні та за кордон.

Старий Солотвин: мальовниче місце на острові Кохання

куди поїхати недалеко від житомира красиві місця

Навіть єдине фото, зроблене на цій локації, вартує приїзду. Ви напевне бачили хатинку посеред води у переліках інстаграмних місць України, час біля неї побувати. Будинок рибалки на острові Кохання, як його ще називають, розташований посеред річки Коднянка. Його полюбляють пари і молодь, адже це місце дуже вдале для пейзажних знімків. 

Туристи мало звертають увагу на походження хатинки, але відомо, що острів з’явився у 1970 році штучно. Будинок нині покинутий, та й сам місток до нього не надто надійний. Однак, чи зупиняв когось страх? Подивитися на це місце можна в будь-яку пору року, а от фотографуватися радимо на світанку, доки інші ще сплять, щоб отримати справді колоритні кадри. 

Як дістатися: автобусом з автовокзалу Житомира (село знаходиться за 35 км від міста) або автомобілем по трасі E583/М21 на Бердичів. 

Рудня-Замисловицька: урочище Камінне Село

куди поїхати недалеко від житомира красиві цікаві місця житомирська область
Фото: vlad_chu.livejornal.com

Місце, яке часто згадується напередодні Хелловіну, але може бути відвідане в будь-яку пору року. Камінне Село – одне з містичних чудес світу – це “вулиця” посеред лісу, утворена вкритими мохом каменями. Усі валуни різного розміру та чудернацької форми.   

Вчені вважають, що ці глиби занесло сюди льодовиком. Інша версія – підніжжя гір, що виникло внаслідок руху льодовикових мас. Найцікавіший варіант, звичайно, розкажуть місцеві, які вважають урочище створеним Богом місцем. Справді, на деяких каменях можна побачити “сліди Бога” – невеликі заглибини, які нагадують людську ступню. Вода в цих слідах завжди тепла та має чудодійні властивості. Ми не перевіряли, а от ви можете спробувати. І не забудьте загадати бажання! 

Як дістатися: рейсовим автобусом з Житомира до м. Олевськ. Звідси до білоруського кордону всього 30 км. Від Олевська треба доїхати до села Устинівка, а далі пішки йти лісовою стежкою. Автомобілем варто їхати трасою P28 і Е373/М07, Олевськ знаходиться за 160 км від Житомира. 

Нова Чортория: паровий млин та садиба Оржевських

цікаві місця недалеко від житомира на вихідні
Фото: В.Волошин

Збудований у 1870-х рр., паровий млин нині вабить туристів з усієї України. Будівля промислового стилю знаходиться на річці Случ і має 7 поверхів з боку водойми та 5 із берега. Фінансував будівництво граф Оржевський, власник однойменної садиби неподалік. На той час це був перший паровий млин на Житомирщині. Нині там знаходиться Новочорторийський завод. 

Садиба Оржевських – ще одна локація, яку варто відвідати в Новій Чорториї. Була збудована в 19 столітті в стилі бароко, а реконструйована у псевдовізантійському стилі. Подивіться центральні ворота, античний вітраж на будівлі, а також античні сходи з геральдичним драконом. Неподалік розкинувся парк із озерами, в якому можна влаштувати пікнік. 

Як дістатися: автобусом за 100 км від Житомира або ж автомобілем по трасі Н03 і Т2309 з Любара у напрямку Стара або Нова Чортория. 

Тетерів та Дениші: місця сили наодинці з природою

куди поїхати що подивити поблизу недалеко від житомира мальовничі місця

Тетерів – одна з наймальовничіших річок в Україні. Її береги, місцями скелясті, вкриті лісом. Місцевість у Житомирській області вабить туристів можливістю організувати сплави на байдарках або провести вихідні, поставивши намет на скелястому березі. Річка протікає через село Дениші, відоме гранітним каньйоном зі скелями 25 метрів у висоту. Підкорювачі вершин оцінять скеледром, на якому тренуються альпіністи. Трохи далі, за селом Високий камінь, можна побачити дамбу.

Як дістатися: автобусом із Житомира або автомобілем по трасі Н03. Дорога не займе багато часу, адже село Дениші знаходиться всього за 22 км від міста.  

Поліський природний заповідник: добре для відпочинку з дітьми

куди поїхати недалеко від житомира на вихідні

Щоб не заблукати в лісі, але побачити його в усій красі, можна провести день на території Поліського заповідника. Ліси тут збережені у тому вигляді, як вони існували сотні років тому: з озерами та болотами, струмками та різноманітною рослинністю. 

Оскільки ліс нагадує тайгу, тваринний світ заповідника характерний саме для цієї місцевості. Тут водяться лосі, рисі, глухарі, орябки, бородаті сови та інші представники фауни. 

Як дістатись: заповідник знаходиться за 193 км від Житомира, доїхати можна автомобілем по трасі P28, або ж автобусом до Овруча, а потім до Селезівки.

Дідове Озеро: особливий заказник з іржавою водою

куди поїхати недалеко від житомира житомирська область

Місце, яке варто побачити на Житомирщині – заповідна зона під назвою “Дідове Озеро”. Це болотиста місцевість, особливістю якої є іржаво-коричневий колір води, спричинений вимиванням гумусових речовин із торфу. На території 249 га ростуть рідкісні рослини, зокрема латаття біле та глечик жовтий. Птахи зупиняються на озері для відпочинку під час сезонних міграцій.

Сплав на місцевих озерах – унікальне явище, яке змушує понервуватися, адже ця частина Полісся вважається початком болота. Та чи може щось зупинити тих, хто готовий ризикнути?  

Як доїхати: автобусом від Житомира в напрямку Коростеня або автомобілем по трасі P28 на захід від села Кованка. Заказник знаходиться за 168 км від Житомира.

Діснейленд в Україні: кіностудія Victoria Films Studio

цікаві місця житомирської області недалеко від житомира

Дорогою на Київ не пропустіть одну з найбільших в Україні кіностудій. Victoria Films Studio займає територію 36 га з десятком павільйонів, натурними майданчиками та парком ігрового транспорту. На жаль, екскурсію організувати не вдасться, але палац при в’їзді на територію однозначно вартий того, щоб бути сфотографованим. 
Як дістатися: автобусом у напрямку Гурівщини або автомобілем по трасі Е40, відстань від Житомира – 109 км.


Готові автомобільні маршрути Україною

Путівники, поради, карти