Де це: гора Пивиха

Вздовж Кременчуцького водосховища розкинулось чимало красивих пагорбів, що нагадують скелі. Одне з таких місць – гора Пивиха. Це популярна локація для відпочинку з наметами, легкого хайкінгу, купання та навіть місце проведення одноіменного фестивалю Пивихафест.

Знаходиться гора Пивиха в 30 км від Кременчука, в 140 км від Полтави та у 255 км від Києва. Найближчий населений пункт – смт Градиськ. Але не варто сподіватись на якусь інфраструктуру на горі – повне відключення від цивілізації. Тож, якщо ти плануєш відпочинок тут, бери з собою все необхідне від продуктів та води до намету для ночівлі.

Гора дійсно місцями нагадує білу скелю, що височіє над Дніпром. Висота Пивихи 169 м – це офіційно найвища точка на лівому березі Дніпра. Утворилась Пивиха внаслідок льодовикової препарації поверхні. Після будівництва Кременчуцького водосховища, гора постійно зазнає руйнації водою. Щорічно водою руйнується приблизно 7 метрів гори, на сьогодні водою поглинуто вже понад 600 м Пивихи й такими темпами гори не стане вже за кілька десятиліть. Зараз тут організовано природний заказник й гору постійно намагаються зберегти від руйнувань, проводячи додаткові берегоукріплювальні роботи.

Свою назву гора Пивиха отримала від поселення Пива, що знаходилося тут в XV ст. й мало власну фортецю-монастир, що виконувала оборонні функції. Фортеця давно зруйнована, але внаслідок підмивання гори Дніпром, на берег час від часу викидає залишки монастиря та інші археологічні артефакти. Також на горі частково зберігся старовинний єврейський цвинтар. Раніше тут також були старовинні кургани, на яких височіли кам’яні баби, але зараз від них майже не залишилося сліду. На горі часто проводять різні археологічні дослідження древніх поселень, тож не рідко тут можна зустріти археологів.

гора пивиха з наметами де знайти як доїхати машиною
Фото: instagram.com/katherine_lysak

Поїздку до гори Пивихи можна урізноманітнити відвідуванням Чигирину, закинутого міста Орбіта чи Морозівського кар’єру. за посиланням є готовий маршрут цими місцинами, а окремому матеріалі ми зібрали інші цікаві місця поблизу Полтави.

Як доїхати до гори Пивихи?

Найзручніший спосіб – автомобілем по гео-міткам в картах, проте варто приготуватися до не найкращої дороги. Також з Кременчука до найближчих населених пунктів Градиська та Максимівки прямують регулярні автобуси.

10 мальовничих балок України

в різних регіонах