9 мостів України, які варто побачити

Підготували для вас добірку найцікавіших та унікальних мостів у різних куточках України. Додавайте до своїх маршрутів! 

Дізнавайтесь більше про цікаві місця України, підписуйтесь на наш Telegram канал або Viber групу.

Віадук у Ворохті

Віадук у Ворохті
Фото: Олексій

Віадук у Ворохті (Івано-Франківська область) — залізничний арковий кам’яний міст через річку Прут у Карпатах. Це один з найстаріших та найдовших віадуків у Європі, його побудували у 1894 році за часів Австро-Угорської імперії, автор проекту — професор львівської політехніки Зигмунт Кулька. Довжина мосту — 200 метрів, довжина найдовшої арки — 30 метрів (для віадуків характерне зростання висоти опор та прольотів). Взагалі будівництво мосту почали обговорювати ще 1870 році, тоді планували з’єднати Чорне та Адріатичне моря, а міст у Карпатах мав би бути частиною цього шляху. Але цей проект так і не був реалізований. Сьогодні віадук — це пам’ятка історії, він не функціонує за призначенням. Але завдяки тому, що знаходиться він у мальовничому місці та сам по собі є дуже фотогенічним, приваблює увагу туристів.  

Віадук у Плебанівці

Віадук у Плебанівці
Фото: Олег Снитовский

Ще один залізний кам’яний арковий міст, знаходиться поряд із селом Плебанівка у Тернопільській області. Міст збудували у 1986 році за часів Австро-Угорської імперії, під керівництвом австрійських інженерів. Віадук став частиною залізничної дороги, яка сполучає Тернопіль та Копичинці. На відміну від віадука у Ворохті, цей працює і досі. Як дістатись до моста: на потязі їхати з Чернівців до станції «Теребовля», далі пішки приблизно близько 4 км; машиною потрібно їхати по трасі М19 у напрямку Теребовлі та звернути з дороги біля старого хреста (звідти вже буде видно віадук). 

Читайте також: 9 найцікавіших маяків України

Залізничний міст у Новоград-Волинському, Житомирська область

Залізничний міст у Новоград-Волинському, Житомирська область
Фото: TIM5000

Старовинний залізничний міст через річку Случ у Житомирській області. Побудований у 1914-1915 роках за часів Російської Імперії під час будівництва залізничної дороги Старокостянтинів-Жлобин. Дивовижно, що міст добре зберігся після Першої та Другої світових війн, зараз він у хорошому стані, по ньому досі їздять потяги. 

Мости Преображенського у Запоріжжі

Перший міст

Мости Преображенського у Запоріжжі
Фото: Alexey Tolmachov

Другий міст

Мости Преображенського у Запоріжжі
Фото: Alexey Tolmachov 

Мости Преображенського — два аркові залізобетонні мости через Дніпро у Запоріжжі. Будували їх у 1949-1952 роках за проектом інженера Преображенського, на честь якого вони і називаються. Перший міст має чотири арки та два яруси, загальна довжина — 560 метрів, висота — 54 метри. Другий міст має тільки одну арку, довжина — 228 метрів, до 1974 року він був найдовшим мостом з однією аркою в Україні. Через мости Преображенського проходить залізнична дорога та автомобільна дорога, яка з’єднує центр міста з Хортицьким районом. 

Читайте також: ТОП-9 каньйонів України, які варто відвідати

Мерефо-Херсонський міст у Дніпрі

Мерефо-Херсонський міст у Дніпрі

Арковий міст у Дніпрі, пам’ятка архітектури, називається на честь Мерефо-Херсонської залізниці, для якої його і побудували. Перший проект цього мосту був розроблений у 1912 році, але через Першу світову війну його тоді не добудувати. Вдруге будівництво розпочали у 1930 році і вже у 1932 році міст добудували. Це дуже швидкі темпи для тих часів. На час будівництва цей міст був найбільшим у Європі, а зараз це і досі найдовший міст в Україні, його довжина — 1627 метрів. Під час Другої світової війни міст постраждав, але його реконструювали. 

Інгульський міст у Миколаєві

Інгульський міст у Миколаєві
Фото:  Andrey Dronov

Розвідний міст у Миколаєві був відкритий у 1981 році. Він  поєднує центр міста і мікрорайон Соляні, а розвідна конструкція потрібна, щоб пропускати судна з Миколаївського суднобудівного заводу. І хоч в Україні є кілька розвідних мостів, цей найцікавіший, бо до 1996 року він був найбільшим розвідним мостом у Європі. Його загальна довжина — 422 метри, довжина розвідної частини — 76 метрів. Ширина мосту — 18,5 метрів, вміщує чотири автомобільні смуги, два тротуари та смугу для тролейбусів. 

Міст чотирьох євангелістів на Закарпатті

Міст чотирьох євангелістів на Закарпатті
Фото: voevodyno.com

Найменший міст у цій добірці, але дуже мальовничий. Знаходиться він у парку Шенборна, село Тур’я Пасіка, Закарпатська область. Вперше парк на цьому місці було закладено у середині 19 столітті, але згодом він почав занепадати. Парк та міст реконструювали відносно недавно — у 2013 році. Кам’яний міст зведений над невеликою річкою, має три арки. Вхід з обох боків прикрашають скульптури євангелістів Марка, Луки, Матвія та Івана, зроблених у стилі бароко. 

Міст «‎Стрімка лань»‎ у Кам’янці-Подільському

Міст «‎Стрімка лань»‎ у Кам’янці-Подільському
Фото: kam-pod.com.ua

Автомобільний міст через річку Смотрич у Кам’янці-Подільському. Цей міст — найвищий в Україні, його висота становить 54 метри (мається на увазі саме висота мосту над річкою), довжина — 379 метрів. Над проектом працювали інженери з інституту Патона, відкрили міст у 1973 році.З мосту відкривається гарний краєвид на Смотрицький каньйон. 

Читайте також: ТОП-10 водоспадів Хмельницької області

Південний міст у Києві

Південний міст у Києві
Фото: Олег Тоцкий

Вантовий (підвісний) міст через Дніпро у Києві був відкритий у 1990 році, поєднує лівий та правий береги міста. Довжина мосту — 1256 метрів, ширина — 41 метр, тобто це найдовший та найширший міст у Києві. А за висотою конструкції (135 метрів) вважається найвищим мостом України.

Фото обкладинки: Alexey Tolmachov 


Готові автомобільні маршрути Україною

Путівники, поради, карти