ТОП-10 водоспадів Хмельницької області

Думаєте, куди поїхати на вихідних? Заплануйте подорож на центральне Поділля – в місто Хмельницький, адже звідти можна легко дістатися до маловідомих, проте дуже гарних природних ландшафтів та водограїв! Водяна мережа в Хмельницькій області дуже тісна, тому всі водоспади в’ються намистом ледь не навкруг однієї локації.  Ці водяні  шоу не залишить байдужим жодного туриста. Недарма ж Масару Емото казав: «Зрозуміти воду − означає зрозуміти себе».

Спробуйте зрозуміти самих себе, познайомившись з десятьма найгарнішими водоспадами Хмельницької області. 

Рахно Юлія та Сергій Толстіхін зібрали десять наймальовничіших водоспадів Хмельницької області. Більше про цікаві місця Хмельниччини можна дізнатися на сторінці Туристичноінформаційного центру Хмельниччини.

Малієвецький водоспад

Малієвецький водоспад хмельницька область як знайти як доїхати

Мальовничий Малієвецький водоспад висотою у 18 метрів розташований в Дунаєвецькому районі Хмельницької області. Він один з небагатьох, який був створений штучно. Кажуть, його звели у XVIII ст..  Водоспад вражає своїм казковим виглядом, тому постійно приваблює туристів. 

Водоспад на Google карті.

Водоспад Бурбун

Водоспад Бурбун поблизу Хмельницька як знайти як доїхати

У глибокому яру с. Лисець Дунаєвецького району заховався таємничий та дуже гарний водоспад Бурбун. Його назва походить від слів «бубонить» та «буркотить». Бурбунова вода дуже чиста і прозора, а глибина озерця, в яку він впадає, досить глибока. Химерний водоспад навіює думки про українську міфологію, а також викликає бажання залишитися тут на кілька днів.

Водоспад на Google карті.

Читайте також: водоспади України, які варто побачити

Святе джерело і водоспад біля Сокільця

Святе джерело і водоспад біля Сокільця Хмельницька область

Ви навряд чи зможете знайти це місце на мапі з першого разу, але мешканці с. Сокілець з величезним задоволенням покажуть вам дорогу до водограю. За легендою, Сокілецькому водоспаду перевалило за 500 років. Місцеві жителі розповідають, що святе джерело з’явилося тут ще за часів середньовічного міста, мури якого розташовані поблизу водойми. Місцевість біля Сокілецького водоспаду схожа на норвезькі пейзажі та картинки з казок братів Грім.

Водоспад на Google карті.

Водоспад гайдамаки Герасимовича (Трибухівський водоспад) 

На березі річки Студениці, по інший бік від
с. Трибухівка Дунаєвецького району, на високому пагорбі розташувалася цікава місцина, яка отримала назву Трибухівський водоспад. За легендами, у XVI ст. на цьому місці мешкав гайдамака Герасимович. Джерело водоспаду досить потужне, і за повір’ям дає таку ж цілющу силу всім, хто його куштує.

Водоспад на Google карті.

Штучний водоспад біля Сатанова 

водоспад сатанів хмельницька область як знайти як доїхати

Цей водоспад більше схожий на атракціон природного аква-парку, з чіткими геометричними межами. Багато відпочивальників місцевого курорту «Сатанів» обожнюють це затишне місце. Діставшись сюди на відпочинок, прихопіть із собою кілька порожніх пляшок, аби набрати в дорогу цілющої води з відомого джерела.

Водоспад на Google карті.

Ґуральський водоспад

Ґуральський водоспад хмельницька область як знайти як доїхати

Водоспади Хмельниччини розташовані так близько один від одного, наче кожне з них – намистинки старовинного браслету, який в’ється між берегів Збруча та Дністра. Ось і Ґуральський водоспад знаходиться в тому ж Дунаєвецькому районі, поблизу с. Миньківці. Цей водоспад є одним з найменших по вистоті, близько 5-ти метрів. Але попри свою мініатюрність, водограй не поступається у красі жодній із водоспадних намистин Хмельниччини.

Водоспад на Google карті.

Рачинецький водоспад

У маленькому селищі Рачинці Дунаєвецького району також є невеликий водоспад. Місцеві мешканці розповідають про нього цікаві легенди. А ще кажуть, що довкола цього місця завжди особлива енергетика.  

Водоспад на Google карті.

Купинський водоспад

Рачинецький водоспад

Водоспад с. Купинці Городоцького району перебуває на межі зникнення. На сьогодні Купинський водоспад є найширшим серед водограїв Хмельниччини. Розташований він на р. Смотрич в семи кілометрах від
м. Городок. Історія водоспаду с. Купинці багатовікова – місцеві жителі запевняють, що водяні потоки Смотрича спадали тут і під час турецької навали в 1670-х роках. Поруч із водоспадом є ще одна історична пам’ятка – великий старовинний млин. 

Водоспад на Google карті.

Читайте також: 5 найгарніших природних парків України

Водоспад Дзюркач 

C:\Users\DELL\Downloads\Дзюркач.jpg

Цей водограй розташований неподалік від с. Карачківці. Водоспад схожий на довгі сходи, через які стрімко біжить вода Нейкового потоку та впадає  у річку Смотрич. Місцина тиха, спокійна та по-своєму прекрасна для відпочинку.

Водоспад на Google карті.

Водоспад з мосту Кам’янця-Подільського  

водоспад кам'янець подільский хмельницька область як знайти як доїхати

Кам`янецький водограй існує лише після сильних злив, коли дощові потоки поступово спускаються до дзеркала річки Смотрич через скелясті перепони та Новопланівський міст. 

Водоспад на Google карті.

Читайте також: Не тільки Станіслав. 5 мальовничих балок України

Хочете стати автором veter do it? Пишіть в редакцію editor@veterdoit.com.


Готові автомобільні маршрути Україною

Путівники, поради, карти