Продовжуємо відкривати класні природні місця нашої країни. Цього разу зібрали найгарніші скелі та каньйони України, які можна відвідати.
Дізнавайтесь більше про цікаві місця України, підписуйтесь на наш Telegram канал або Viber групу.
Богуславське гранітне оголення, Київська область
Богуславське гранітне оголення — пам’ятка природи, що знаходиться у Київській області на річці Рось, на території ландшафтного парку Богуславль. Вік гранітного оголення — приблизно 2 мільярди років, довжина каньйону близько півтора кілометра, а висота скель сягає 10-12 метрів. Це чудове місце для відпочинку, тут мальовничі пейзажі, а у місці, де валуни каньйону омиваються річкою з двох боків, утворилось гарне місце для купання, яке місцеві жителі називають “яма”.
Тетерівський каньйон та скельний масив Дениші, Житомирська область
Дениші — одне з найпопулярніших місць для скелелазіння в Україні. Тут проводяться змагання та є прокладені маршрути і для досвідчених, і для новачків. А Тетерівський каньйон утворює річка Тетерів, яка тече поміж високих скелястих берегів вкритих сосновим лісом. Ширина каньйону різна — від 20 до 10 метрів, а висота берегів місцями сягає 30 метрів. Поряд є ще одна туристична пам’ятка — руїни палацу Терещенків. Детально про неї читайте у нашому тексті “На вихідні з Києва: маршрут Поліссям”.
Базальтові стовпи, Рівненська область
Геологічна пам’ятка природи, яку створили на місці колишнього кар’єру. Рівні базальтові колони висотою від 3 до 30 метрів виглядають дуже вражаюче, цей заповідник єдиний у своєму роді в Україні. Поряд також знаходиться кар’єр затоплений водою, там можна купатися.
Буцький каньйон, Черкаська область
Каньйон знаходиться на річці Гірський Тікич біля селища Буки, сформувався близько 2 мільярдів років тому назад. Скелі простягаються вздовж річки приблизно на два з половиною кілометри. Каньйон починається поблизу греблі колишньої Буцької ГЕС, поряд з якою знаходиться водоспад Вир. Одна з найвідоміших скель у каньйоні, скеля Родіонова, популярне місце серед скелелазів. Ще одна популярна розвага тут — сплав на байдарках.
Каньйони у національному парку “Бузький Гард”, Миколаївська область
Актівський
Найвідоміший каньйон у парку, знаходиться на річці Мертвовід поблизу села Актове, площа — 250 гектарів. Гранітні скелі висотою по 40-50 метрів та валуни простягаються вздовж вузької річки посеред степу. Дно та берег річки частково заросли кущами, а складний кам’яний рельєф не дозволяє сплавлятись по ній на човнах та байдарках. Але місце точно варте того, щоб тут побувати та насолодитись незвичними мальовничими пейзажами.
Арбузинський
Арбузинський каньйон знаходиться на річці Арбузинці, поблизу села Трикрати. Він схожий на Актівський, але за розміром менший — довжина всього півтора кілометра. А замість високих скель тут великі валуни.
Білі скелі
Це колишній кар’єр, колись тут видобували крейду. А цього року це місце стало особливо популярним серед мандрівників. Територія кар’єру невелика, подивитись все можна буквально за годину. Навряд варто сюди їхати спеціально, а от додати цю локацію у свій маршрут та заїхати зробити гарні фото можна. Тим більше Білі скелі знаходяться зовсім поряд з Арбузинським каньйоном.
Більш детально про ці місця ви можете дізнатися з нашого путівника трьома найпопулярнішими каньйонами.
Дністровський каньйон
Найбільший каньйон в Україні та один з найбільших у Європі, довжина — близько 250 кілометрів. Знаходиться він на території одразу чотирьох областей: Хмельницької, Тернопільської, Чернівецької та Івано-Франківської. Каньйон утворився навколо річки Дністер внаслідок специфічної геологічної будови місцевості, тут також знаходиться однойменний національний парк — “Дністровський каньйон”, найбільший в Україні. Вздовж каньйону популярні піші та велосипедні походи, а по Дністру можна сплавлятись на човнах та байдарках. Більш детально про це місце можете почитати у наших текстах: “5 найгарніших національних парків України” та “Цікаві місця в Україні, які вас вразять”.
Смотрицький каньйон, Хмельницька область
Смотрицький каньйон — геологічна пам’ятка природи, знаходиться у Кам’янці-Подільському, на річці Смотрич, яка огортає старе місто. Висота скель каньйону — 50 метрів, ранішу він використовувався як природне укріплення для оборони міста. Зараз тут залишилось кілька пам’яток, через каньйон є кілька пішохідних мостів, тому його без проблем можна оглянути. Найпопулярніший міст — Новопланівський.