Зроблені з Азовсталі: 9 об`єктів зі сміливої сталі

Азовсталь стала символом незламності та мужності. Вона захищала багатьох жителів Маріуполя під час безперервних російських обстрілів. Та у мирний час «Азовсталь» було одним з найбільших металургійних підприємств України. Завдяки його сталі зводили мости, торгові центри та залізничні шляхи. 

У статті ми зібрали 9 об’єктів, створених із використанням сталі: сім українських та два закордонних. Це не повний перелік, адже продукцію «Азовсталі» імпортували в десятки країн.


1. Напис «Вірю в ЗСУ»

Напис «Вірю в ЗСУ» встановили перед презентацією проєкту «Азовсталь. Символ незламності» від United24. 17-метровий напис зроблений з металу «Азовсталі» та розміщений на території Національного музею історії України у Другій Світовій війни. За 4 тижні напис демонтували та з цього матеріалу створили останній наклад браслетів «Символи незламності». Увесь прибуток від продажу пішов від формування Флоту морських дронів.

вироби з азовсталі що зроблено
Фото: Національний музей історії України у Другій світовій війні

2. Українська залізниця

Якщо ви хоча б раз подорожували потягом «Укрзалізниці» — ви точно бачили метал з «Азовсталі». Адже за даними Метінвесту з 1952 року всі рейки в Україні випускаються в Азовсталі. Також металургійний комбінат поставляв накладки та підкладки для скріплення залізничних колій. 

відомі вироби з металу азовсталі
Фото: Latifundist.com


3. НСК «Олімпійський»

«Олімпійський» входить в ТОП-20 за кількістю глядацьких місць: він може вмістити в себе 70 тисяч глядачів. Це стало можливим після його реконструкції до Євро-2012,  який проходив в Україні. Для реконструкції використали 1700 тонн сталі виробництва «Азовсталі» та Маріупольського меткомбінату імені Ілліча.

що виготовлено з азовсталі
Фото: Валерий Дед

4. Новий саркофаг на Чорнобильській АЕС

У 2019 році над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС закінчили будівництво так званого «нового безпечого конфайменту» пересувного саркофагу.  Його звели над першим захисним об`єктом «Укриття», який вже почав руйнуватися. Якщо перший саркофаг був розрахований лише на 40 років експлуатації, нове «Укриття-2» розраховане мінімум на 100 років. «Укриття-2» будували 9 років: у 2010 році підготували майданчик для збірки конструкції, а у 2019 році — ввели об’єкт в експлуатацію.

На виробництво пішло 2 тисячі тонн сталі «Азовсталі». До сьогодні це найбільший пересувний сталевий об`єкт у світі — з вагою в 36 тисяч тонн. Висота «Укриття-2» — 108 метрів, що більше ніж статуя Свободи у Нью-Йорку (93 метри) та Сіднейський оперний театр (67 метрів). 

що побудовано зі сталі азовсталі
Фото: DW/Y.Teyze


5. Дарницький міст в Києві

Дарницький міст з`єднує правий та лівий береги Києва. По ньому можуть пересуватися як автомобілі, так і поїзди. На створення мосту довжиною більше кілометру пішло майже шість тисяч тон сталі комбінату «Азовсталь».

Ті, у кого немає змоги побачити Дарницький міст вживу, можуть подивитись на нього у кліпі на пісню Nothing Breaks Like a Heart Марка Ронсона і Майлі Сайрус. Цей спосіб виявився популярним: за 3 роки з виходу відео набрало 303 млн переглядів.

вироби з заводу азовсталі
Фото: Leonid Andronov

6. Пішохідний міст через Володимирській узвіз

Пішохідний міст через Володимирський узвіз відкрили 3 роки тому. На зведення металевих частин мосту використали 5500 тонн сталі комбінату «Азовсталь».

Особливість пішохідного мосту — оглядові майданчики зі скляною підлогою. На одному з таких майданчиків плигали брати Клички, щоб показати безпечність скляних конструкцій. Міцність мосту також перевірила російська ракета, яка 10 жовтня влучила влучила поблизу. Міст встояв, і навіть скляні конструкції вціліли.

міст кличка зі сталі азовсталі


7. Київський ЦУМ

Оригінальний київський ЦУМ відкрили наприкінці 1930-их. Під час реконструкції у 2012 – 2016 роках інтер`єр повністю змінили. А от фасад вдалося зберегти — за допомогою 500 тонн металевих конструкцій виробництва «Азовсталі» та комбінату імені Ілліча. Всього для реконструкції використали 2000 тонн сталі виробництва цих маріупольських комбінатів. 

цум з азовсталі споруди
Фото: complexv.com


8. Лайнер Flying Сlipper

Flying Clipper — одне з найбільших вітрильних суден світу. Якщо б ми могли поставити цей вітрильник вертикально, то він би висотою зрівнявся з торгово-розважальним центром Gulliver у Києві. При виробництві лайнера використали 3000 тонн сталі виробництва комбінатів імені Ілліча та «Азовсталі».

об'єкти виготовлені з азовсталі


9. Міст Святого Георгія, Генуя

Міст Святого Георгія побудували на місці іншого мосту в Генуї, який обвалився. Це суцільне сталеве полотно, обладнане фотоелектричними панелями, що живляться сонячним світлом. На створення нового мосту пішло 18 500 тонн сталі комбінату «Азовсталь» та італійського заводу Trametal.

що виготовлено з азовсталі завод метінвест


Стань нашим патроном – підтримай створення цікавого та корисного контенту.
Для наших патронів ми підготували закритий контент: секретні локації для мандрівок Україною, лайфхаки та добірки

Теги: