10 книг, що занурюють в атмосферу інших країн

Поки подорожувати нам належить тільки по Google картах, саме час згадати про магічний книжковий телепорт. Авторка каналу про книги “Полная Иллюминаця” Оля Винокурова склала добірку з 10 книг, в яких міста і країни виступають окремими персонажами, а долі героїв розгортаються на тлі знакових історичних або культурних періодів.

10 книг, що занурюють в атмосферу інших країн

1. Китай – «Добріше самотності», Іюнь Лі
Події відбуваються то в Америці, то в Китаї, то в сьогоденні, то авторка повертає нас до подій 25-річної давнини. Культурна революція в Китаї, отруєна дівчинка-студентка і життя трьох її друзів після цього. А все тому, що вірогідно хтось з них скоїв вбивство.

2. Греція – «Середня стать» Джеффрі Евгенідіс
Історія декількох поколінь грецької сім’ї про предків гермафродита Калла, які мігрували в США під час Греко-турецької війни. Розповідь про Калла розгортається на тлі кінця 60-х в Детройті.

3. Японія – «Моя риба буде жити» Рут Озеки
Молода письменниця Рут на березі моря знаходить щоденник 16-річної японки Наоко про знущання в школах, спільнотах самогубців та інших непростих феноменів японської культури.

4. Домініканська республіка – «Коротке фантастичне життя Оскара Вау» Джуно Діас
Життя доброго романтика Оскара, якому не щастить, його сестри та трохи дивної матері. На родині лежить древнє домініканське прокляття фуку́ й Оскар одного літа наважується покінчити з прокляттям та знайти справжнє кохання. Події рогортаються на тлі правління тирана і сумно відомого диктатора Трухільо. На родині Оскара лежить

5. Індонезія – «Краса – це горе» Ека Курніаван
Деві Аю встала з могили через двадцять один рік після смерті, щоб розповісти історію своєї сім’ї, колонізації та окупації Індонезії, приправивши все це сатирою, містикою і та трохи безумством.

6. ПАР – «Співай, навіть якщо не знаєш слів» Бьянка Мараіс
Боротьба з режимом апартеїду, Нельсон Мандела і маленька дівчинка, яка втратила батьків, для якої проти всіх правил найближчою людиною стала чорношкіра домробітниця.

7. Бразилія – «Повітря, яким ти дихаєш» Франсіш ді Понтіш Поблизу
Непростий шлях до слави співачки і її подруги, ревнощі, любов і військова диктатура на тлі неблагополучних кварталів Бразилії.

8. Іспанія – серія «Цвинтар забутих книг» Карлос Руїс Сафон
Освідчення в коханні Барселоні, таємниці, трохи магії та, звичайно, лав сторі на тлі мальовничих і відомих місць столиці Каталонії.

9. Італія – «Неаполітанський квартет» Еллена Ферранте
Дві подруги з самого дитинства намагаються протистояти злидням, злобі та застарілим канонам в бідному повоєнному Неаполі.

10. Німеччина – «Я, мої друзі та героїн» Крістіане Фельшеріноу
В принципі сюжет прописаний в назві. Та сама станція Зоо в кінці 70-х років в Берліні, підлітки, героїн та трохи чорнухи, але повчально-пізнавальної.

Більше цікавих книжних рекомендацій ви можете знайти в каналі “Полная Иллюминаця”.