“Щедрий вечір” внесли до списку нематеріальної спадщини України

Мінкульт схвалив рішення про включення “Традиції Щедрого вечора в Україні” до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.

Як зазначив т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, традиція Щедрого вечора — одна з тих, що формують ідентичність нашого народу.

Він розповів, що традиція щедрування пройшла нелегкі випробування в історії України та збереглась завдяки її носіям, які популяризували її у різні часи. Також існує тисячі прикладів, коли національна культурна спадщина надихала митців на створення сучасних творів з етнічними мотивами. Наприклад, “Щедрик” Миколи Леонтовича.

Дослідниця Марина Соботюк додала, що традиції щедрого вечора України відбуваються у формі так званих новорічних обрядів. Традиція має довгу історію — ще з дохристиянських часів. Вона включає 12 обрядових страв, звичаї підготовки до Щедрого вечора, перевдягання, Маланку, щедрівки.

Мінкульт вже вніс до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України 88 елементів, серед яких є й ті, що стосуються новорічного циклу святкувань. А саме: Традиційний обряд Маланка с. Белелуя Івано-Франківської області, Традиція повіншування Василів у селі Липівка Рогатинської територіальної громади Івано-Франківської області, Створення об’ємної сферичної різдвяної звізди села Мацьковичі.

Нагадаємо, у липні цього року до списку нематеріальної спадщини України включили Маланку.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.