Куди поїхати неподалік Вроцлава: 11 найцікавіших місць

Нижня Сілезія сподобається будь-якому туристу. Тут є середньовічні замки, затишні містечка, мальовничі парки, гори, термальні води та озера. Якщо ти повністю дослідив Вроцлав та хочеш нових вражень, розповідаємо, що варто подивитись у польській Нижній Сілезії.


1. Кольорові озера

Кольорові озера поблизу Вроцлава що подивитися
Фото: flickr

На території Рудавського ландшафтного парку біля підніжжя гори Вєлька Копа в Судетах знаходяться чотири мальовничі озерця. Вони з’явились на місцях, де раніше були німецькі шахти. Завдяки хімічному складу стін шахт ставки пофарбувались у різні кольори: червоне, зелене, блакитне та маленьке жовте.

Як дістатись: Озера знаходяться за 110 км від Вроцлава. Час в дорозі автомобілем – приблизно півтори години. Можна також їхати поїздом до станції Марцишув, а далі пересісти на автобус чи взяти таксі.

2. Замок Ксьонж

Замок Ксьонж недалеко від Вроцлава цікаві місця
Фото: Flickr

Замок Ксьонж є найбільшим замком в Нижній Сілезії та третім за величиною у Польщі. Він був оборонною фортецею династії Пястів. Його неодноразово перебудовували, тому сьогодні тут є сліди практично всіх архітектурних стилів Європи. Навколо замку можна прогулятись розкішним парком та заповідником. В самому ж палаці знаходиться картинна галерея, музей, ресторан та культурний центр. Одна з цікавинок замку — розташована поблизу стайня зі стадом жеребців.

Як дістатись: Замок знаходиться за 75 км від Вроцлава, автомобілем можна дістатись за годину. Їхати Автобусом чи поїздом приблизно дві години до станції Walbrzych Szczawienko, далі пішки або взяти таксі.

3. Підземне місто Осувка

Підземне місто Осувка поряд з Вроцлавом куди поїхати
Фото: flickr

В часи Другої світової війни німці почали втілювати масштабний проєкт підземного міста. Осувку почали будувати у 1943 році, де створили розгалужену двокілометрову систему підземних коридорів та укріплень. До тепер невідомо мету цих робіт. Одні вважають, що це мала бути таємна резиденція Гітлера, інші — підземний завод з виготовлення таємної зброї. Для туристів тут доступні 750 метрів підземних приміщень. Є окремі маршрути для дітей, за умови попереднього бронювання.

Як дістатись: Відстань від Вроцлава – 80 км. Їхати автомобілем до с. Серпниця — трохи більше півтори години. Якщо поїздом – то до станції Walbrzych, потім пересісти на автобус чи взяти таксі.

4. Тшебниця

Тшебниця біля вроцлава цікаві місця
Фото: Paweł Kucharski

Старовинне невелике містечко Тшебниця засноване в 1138 році. Окрім чисельних пам’яток у місті, головним символом є Базиліка Святої Ядвіги, де вона похована. На місто відкриються панорамні краєвиди з Винної Гори, де були знайдені найдавніші людські поселення на території Польщі.

Як дістатись: Містечко розташоване за 20 км на південь від Вроцлава. Їхати автомобілем – пів години. Можна також дістатись поїздом чи автобусом.

5. Кудова-Здруй

Кудова-Здруй цікаві місця поблизу вроцлава
Фото: flickr

Це один з найкрасивіших та найстаріших курортів не лише Польщі, а й Європи. Тут знаходиться чудовий парк з екзотичною рослинністю та найбільший павільйон мінеральних вод у Нижній Сілезії. Пити мінеральну воду можна з трьох джерел. Парк розбитий в англійському стилі, тут ростуть вікові дуби, граби ясені, а окрасою парку є старовинні чорні ялинки та каліфорнійські сосни.

Як дістатись: Курорт розташовано за 125 км від Вроцлава. Час в дорозі автомобілем – дві години. Поїздом – дві з половиною години до станції Kudowa-Zdrój.

6. Болеславець

Болеславець куди поїхати недалеко від вроцлава
Фото: flickr

Одне з найкрасивіших міст Нижньої Сілезії, яке славиться старовинною архітектурою, багатою історією та виробництвом кераміки. За свою довгу історію місто перебувало під польським, чеським та німецьким контролем, що наклало відбиток на його архітектуру. В серпні тут проходить свято кераміки, яке заманює тисячі туристів. Під час святкувань тут проходять концерти та вуличні шоу, а також це можливість придбати унікальні керамічні вироби ручного розпису.

Як дістатись: Болеславець розташований за 110 км на захід від Вроцлава. Окрім автомобіля та чи автобуса, сюди можна дістатись поїздом. Час у дорозі близько 1,5 години.

7. Болькув

Болькув що подивитися в околицях Вроцлава
Фото: btzkatowice

Місто відоме своїм однойменним замком, який збудоване ще в XIII ст. як опорний пункт на перехресті торгових шляхів. Замок побудовано з місцевого каменю. Найбільш характерним елементом замку є вежа з дзьобом, збудована на скелі із зеленого сланцю. В ренесансній частині замку міститься музей. Окрім замку, в Болькуві є цікава площа ринок, історичний центр, палац, костел та безліч статуй.

Як дістатись: Больківський замок знаходиться за 80 км на захід від Вроцлава. Їхати автомобілем — трохи більше як годину.

8. Метковське озеро

Метковське озеро біля вроцлава
Фото: zagle

Одна з найбільших водойм на території воєводства Нижня Сілезія. Озеро створено штучним шляхом на річці Бистжиця у природоохоронному парку. Вдовж берегової лінії розташовані кемпінги, станції прокату спорядження та оренди човнів. Тут можна купатись та організовувати барбекю. Більшість пляжів з піщаним дном, а вода досить чиста для купання.

Як дістатись: Озеро знаходиться за 25 км на південний захід від Вроцлава. Найкраще сюди їхати автомобілем. Однак можна дістатись поїздом чи рейсовим автобусом.

9. Абатство в Любенжі

Абатство в Любенжі красиві місця недалеко від вроцлава
Фото: stringfixer

Свого часу тут розташовувались монастир, психіатрична лікарня та навіть лабораторії нацистів. Це одна з найбільших та найстаріших християнських споруд у Польщі та друга за величиною у світі в стилі бароко. Всередині знаходиться музей, вхід — платний, а от прогулятись навколо абатства можна цілком безкоштовно.

Як дістатись: Абатство знаходиться за 50 км від Вроцлава. Час у дорозі автомобілем – понад годину. Можна їхати також поїздом, але тоді доведеться йти пішки 8 км.

10. Фортеця Срібна Гора

Фортеця Срібна Гора поблизу вроцлава ідеї для подорожей
Фото: atrakcje-ziemiaklodzka.pl

Фортеця Срібна Гора – це колишній військовий об’єкт з багатою історією та чудовим краєвидом на навколишні гори. Фортеця збудована у XVIII ст. має двадцятиметрові стіни та вежі діаметром 60-метрів. Вона могла витримувати облогу протягом пів року. Вхід на територію – платний, вартість для дорослих – 25 злотих.

Як дістатись: Фортеця знаходиться за 80 км на північ від Вроцлава. Їхати автомобілем – півтори години.

11. Шклярська Поремба

Шклярська Поремба куди поїхати недалеко від вроцлава польща
Фото: wroclife.pl

Це один з найпопулярніших гірськолижних курортів в Судетах. Шклярська Поремба знаходиться між мальовничими масивами Карконош та Ізерськими горами біля підніжжя гори Шрениця. Курорт славиться чудовими пішохідними маршрутами та гарними умовами для гірськолижного спорту. Серед визначних пам’яток — водоспади, гора Шрениця, парк Динозаврів та парк Духа Гор.

Як дістатись: Місто розташоване за 125 км від Вроцлава. Поїзди з Вроцлава відправляються приблизно кожні дві години, час в дорозі близько 3-3,5 годин. 

Інші путівники Польщею:

Куди поїхати неподалік Кракова на один день

30 цікавих місць для відпочинку в Польщі

Затишні будинки для оренди недалеко від Варшави

Безкоштовні музеї для українців у Кракові, Варшаві та Гданську