30 цікавих місць для відпочинку у Польщі

Для сотень тисяч українців Польща стала новим домом. Ця ж країна залишається одним з найдоступніших напрямків для відпочинку для тих, хто залишився в Україні.  За останні місяці “Укрзалізниця” запустила низку нових потягів до цієї країни, а до Дня Незалежності буде запущений ще один, він з’єднає Раву-Руську на Львівщині та Варшаву. 

Чимало українців по обидві сторони кордону задумуються над тим, як цікаво провести вихідні у цій країні, ненадовго відірватися від новин і отримати позитивні враження. 

Впевнені, тут ледь не кожен знайде собі щось до смаку: морське узбережжя чи гори та ліси, сучасні міста чи старовинні замки — все це є у Польщі. 

Разом з сервісом онлайн-страхування hotline.finance ми підготували добірку 30 місць Польщі, які точно варті уваги.

1. Кривий ліс / Krzywy Las 

Кривий ліс / Krzywy Las цікаві місця польщі які варто відвідати

Кривий ліс, що знаходиться поблизу східного кордону Польщі, є унікальною природною пам’яткою і чудовою локацією для того, щоб відпочити та зробити цікаві світлини. Тут на площі 0,3 га росте близько 100 деформованих сосен. Вони зігнуті під кутом близько 90 градусів і їхні “криві” частини заввишки сягають до 3 метрів.

2. Ґдиня / Gdynia

гдиня місця які варто побачити в польщі
Фото: Upadek Matmy

Ґдиня — це відносно молоде місто на березі Гданської затоки, побудоване на місці маленького рибальського села. Тут є чимало місць для того, щоб відпочити від галасу, прогулятися і помилуватися краєвидами Балтійського узбережжя. 

3. Волінський національний парк / Woliński Park Narodowy

3. Волінський національний парк / Woliński Park Narodowy цікаві місця польщі
Фото: mynaszlaku.pl

Це унікальний острівний національний парк — єдиний в Польщі. Тут тебе зустрінуть високі скелі, блакитні хвилі Балтійського моря та пишний ліс. На острові ти також знайдеш три оглядові майданчики, з яких відкриється шикарний краєвид, і маяк. 

4. Ольштин / Olsztyn 

місця польщі де варто побувати 4. Ольштин / Olsztyn
Фото: fotoluk1983 

Північне місто Ольштин розташоване між пейзажними лісами та численними озерами (вони займають більш як 8% території міста). Воно багате і на історичні пам’ятки, і на чудову природу. Після прогулянки старим містом із кам’яницями та готичними спорудами можна завітати, до прикладу, на міський пляж на озері Укіел.

5. Острів Узнам / Uznam

цікаві місця в польщі 5. Острів Узнам / Uznam
Фото: podroze.onet.pl

Цей невеликий (за площею — як місто Дніпро) острів у Балтійському морі з 1945 року розділений між Польщею та Німеччиною і є популярним місцем відпочинку в обох країнах. Через те, скільки годин на рік тут світить сонце, Узнам звуть “сонячним островом”.  Тут тебе зустрінуть м’які білі пляжі, морські курорти, озера, заповідники та доглянуті сади. 

6. Долина Косцелінська / Dolina Kościeliska

що подивитися в польщі Долина Косцелінська / Dolina Kościeliska
Фото: Kamil Wróblewski

Якщо скелелазіння та альпінізм — не твоє, але душа прагне в гори, варто піти на прогулянку однією з Татранських долин. Найпопулярніша — Долина Косцелінська. Крім прекрасних краєвидів і таємничих гірських печер — можливість скуштувати польський татранський копчений овечий сир. 

7.  Музей неону у Варшаві  / Muzeum Neonów

що подивитися в польщі куди поїхати Музей неону у Варшаві  / Muzeum Neonów
Фото: theadventureseekers.com

Цей музей існує лише 10 років, але вже здобув прихильність туристів з усього світу. Два роки тому читачі британської газети The Guardian визнали його одним з найцікавіших музеїв Європи. Тут на тебе чекає понад 100 відреставрованих різноколірних інсталяцій — шедеврів світлової реклами післявоєнного часу.

8. Соляна копальня в місті Величка / Kopalnia Soli “Wieliczka”

місця які варто відвідати в польщі Соляна копальня в місті Величка / Kopalnia Soli “Wieliczka”
Фото: wszedobylscy.com

З XIII й до кінця XX століття тут видобували сіль, а тепер це — пам’ятка неповторної підземної архітектури та скульптурного мистецтва. У копальні ти побачиш коридори та галереї зі скульптурами (більшість виготовлені з соляних блоків), розташовані на семи підземних рівнях на глибині від 57 до 198 метрів. З цікавого — тут працює єдине у світі підземне поштове відділення.

9. Річка Крутинь / Krutyń

куди поїхати в польщі цікаві місця для вихідного дня Річка Крутинь / Krutyń
Фото: Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland

Крутинь називають “найкрасивішою трасою для каное в Європі”. Річка довжиною майже 100 кілометрів протікає через ландшафтний, водний та лісовий заповідник. Місце, на яке однозначно варто звернути увагу прихильникам байдарок.

10. Гель / Hel

що цікавого є в польщі Гель / Hel
Фото: podroze.onet.pl

Це невеличке містечко в північній Польщі — ідеальне місце для одноденної поїздки з Гданська. Гель знаходиться на Гельській косі, яка відділяє Гданську і Пуцьку затоки від Балтійського моря. Тут тебе зустрінуть кілометри малолюдних піщаних пляжів, оформлених лісами, де можна поніжитися та скуштувати смачної смаженої риби.

11. Ойцовський національний парк / Ojcowski Park Narodowy

Ойцовський національний парк / Ojcowski Park Narodowy цікаве місце в польщі для поїздки на вихідні
Фото: werandaweekend.pl

Чудове місце для короткої подорожі, адже це найменший національний парк у Польщі. Його площа — лише 21,46 км², і знаходиться він лише за 15 кілометрів від Кракова. Тут на тебе чекають ліс, річки та загадкові скелі.

12. Замок Тевтонського ордену в Мальборку / Zamek w Malborku

 Замок Тевтонського ордену в Мальборку / Zamek w Malborku
Фото: Gregy

Замок в Мальборку — це найбільший цегляний замок Європи. У свій час на цій місцині на півночі країни розташовувалася столиця Тевтонського ордену. Це місце занурить тебе у світ тевтонських лицарів та історичних подій стародавньої Польщі. 

13. Центр науки “Коперник” / Centrum Nauki Kopernik

куди поїхати в польщі та що подивитися 13. Центр науки “Коперник” / Centrum Nauki Kopernik
Фото: warsawtour.pl

Варшавський центр науки “Коперник” — місце, яке дозволить і дорослим, і дітям відчути себе дослідниками. В цьому музеї науки відвідувачі можуть побудувати літальний апарат чи міст, провести досліди і вивчити можливості свого тіла. Не менш цікава опція — відвідування планетарію.

15.  Бещади / Bieszczady 

ідеї куди поїхати на вихідні в польщі Бещади / Bieszczady
Фото: Marek Piwnicki

Польські Бещади (або Бескиди) — один з найменш заселених гірських районів Європи. Ця місцевість підходить для пішого туризму: гори невисокі, а маршрути нескладні. Також тут розташований Бещадський національний парк, третій за величиною національний парк Польщі.

15.  Озеро Ханьча / Hańcza 

куди поїхати на вихідні в польщі красиві місця Озеро Ханьча / Hańcza
Фото: wiedzmawruchu.pl

Озеро Ханьча розташоване у Сувальському ландшафтному парку і є найглибшим озером у Польщі. Його максимальна глибина становить 108,5 м. Особливо зацікавить рибалок та любителів дайвінгу. 

16. Білосток / Białystok

палац Білосток / Białystok цікаве місце в польщі
Фото: Tomek Baginski

Білосток на північному сході Польщі називають невеликим містом, де найлегше й найприємніше дихається. Це й не дивно, бо Білосток — найзеленіше місто країни, 14% його території займають зелені зони. Під час прогулянки містечком можна подивитися на “Підляський Версаль” — палац Браницьких.

17. Національний парк Столові гори / Park Narodowy Gór Stołowych

Національний парк Столові гори / Park Narodowy Gór Stołowych куди поїхати на вихідні в польщі красиві місця
Фото: Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland

Неподалік польсько-чеського кордону розташований Національний парк Столові гори. Він охоплює польську частину Столових гір, які відрізняються скелями дивовижних форм і безліччю лабіринтів. Це чудове місце для прихильників активного відпочинку і тих, хто хотів би зануритись у казкову атмосферу польської “нарнії”. 

18. Катовіце / Katowice

куди поїхати на один день в польщі Катовіце / Katowice
Фото: b3tarev3

Чимало українців сприймають Катовіце лише як якийсь перевалковий пункт на шляху до Кракова чи інших міст. Але це місто варте того, щоб тут затриматися. Сьогодні це колишнє промислове містечко на півдні Польщі стало взірцем футуристичної архітектури й може приємно здивувати контрастами. Тут можна побачити як дерев’яний костел Св. Архангела Михаїла, побудований у ХVI столітті, так і відомі сучасні Сподек та Сілезький музей.

19. Клодавська соляна шахта /  Kopalnia Soli Kłodawa

Kłodawska Podziemna Trasa Turystyczna w Kopalni Soli "Kłodawa" S.A.
Фото: Kłodawska Podziemna Trasa Turystyczna w Kopalni Soli “Kłodawa” S.A.

Клодава — конкурент згаданої раніше шахти у Величці й чудова локація для тих, кому було б цікаво зануритися якомога глибше під землю. Ця соляна шахта досі працює і є найглибшим місцем в країні — 600 метрів під землею. 

20. Розточанський національний парк / Roztoczański Park Narodowy

Розточанський національний парк / Roztoczański Park Narodowy
Фото: umcs.pl

Цей національний парк поблизу польсько-українського кордону — чудове місце для прогулянки на велосипеді чи самокаті. Тут є чимало велодоріжок, а відкрита торік центральна велодоріжка дозволяє оглянути одразу всі райони парку — і гори, і струмки, і озеро. На території парку можна зустріти польських коників, які мешкають тут без втручання людини.

21.  Замостя / Zamość

що варто подивитися в польщі Замостя / Zamość
Фото: podroze.onet.pl

Замостя — це Перлина Ренесансу з цікавою історією. Місто з’явилося на цьому місці посеред нічого наприкінці XVI століття: канцлер Ян Саріуш Замойський захотів втілити тут ренесансну ідею “ідеального міста”. Увесь історичний район Замостя нині записаний до списку світової спадщини ЮНЕСКО.

22. П’єнинський національний парк / Pieniński Park Narodowy

красиві місця польщі П'єнинський національний парк / Pieniński Park Narodowy
Фото: esky.pl

Відносно недалеко від Кракова (120 км на південь) знаходиться мальовничий П’єнінський парк. Він охоплює центральну частину гірського масиву П’єнін. Місцеві луки славляться великою кількістю метеликів, а по берегах височіють два замки – Чорштин і Неджица.

23. Музей мистецтва ілюзії Magic Mind 

Музей мистецтва ілюзії Magic Mind польща варшава
Фото: itinari.com

Торік у Варшаві відкрився сучасний музей мистецтва ілюзії та перший і єдиний в Польщі театр ілюзії — Magic Mind. У цьому місці знаходиться близько ста незвичайних експонатів. Тут ти зможеш побачити найбільше у світі дзеркало Infinity Mirror, дізнатись більше про левітацію і зробити приголомшливі фото на згадку.

24. Рабка-Здруй / Rabka-Zdrój

Рабка-Здруй / Rabka-Zdrój ідея для подорожі по польщі

З кінця ХІХ століття місто Рабка-Здруй відоме як найважливіший дитячий курорт. Воно навіть має титул “міста дітей світу”. Тут є парк розваг та кілька незвичайних музеїв, як от Музей ордена Посмішки (це міжнародна нагорода, що присуджується дорослим, які приносять радість дітям) чи Музей рекордів та рідкісних речей.

25. Пірс у Сопоті / Molo w Sopocie 

Пірс у Сопоті / Molo w Sopocie
Фото: pomorskie.travel

Гданський Сопот — найвідоміший морський курорт Польщі. Тут же розташований найдовший пірс на Балтійському морі. Його прогулянкова частина завдовжки більш як 500 метрів, з яких понад 450 простягаються вглиб Гданської затоки.

26. Оравський етнографічний парк / Orawski Park Etnograficzny

Фото: itinari.com

Це музей просто неба, розташований в селі Зубжиця-Гурна на півдні Польщі. Тут на тебе чекають прекрасні старі хати та будівлі XVII-XIX століть. На території є чимало цікавинок, як от майстерні з виготовлення сукна та масла, пасіка та багато іншого. 

26. Лодзь / Łódź

Лодзь / Łódź куди поїхати що подивитися в польщі
Фото: rozentuzjazmowany photography

Лодзь — це промислове місто, у якому фабрики стали музеями, а колишні заводи — торговими центрами і ресторанами. До прикладу, фішкою міста стала колишня текстильна фабрика Мануфактура, де сьогодні діє центр мистецтв та торгово-розважальний комплекс. Крім цього, саме тут знаходиться найдовша пішохідна вулиця в Польщі — вулиця Пьотрковська, яка потішить десятками кафе, ресторанів, пабів та магазинів.

27. Королівський замок на Вавелі / Zamek Królewski na Wawelu

Королівський замок на Вавелі / Zamek Królewski na Wawelu
Фото: sukces.rp.pl

Це одна з найрозкішніших пам’яток європейської архітектури Ренесансу розташована в центрі Кракова. Вавельський пагорб, на якому височіє замок, століттями був центром світської та церковної влади у Польщі. Майже сторіччя тому тут було відкрито музей. У замку знаходиться безліч цінних художніх творів і антикварні меблі. 

28. Озеро Морське Око / Morskie Oko

28. Озеро Морське Око / Morskie Oko красиві місця польщі
Фото: laurewanders.com

Морське Око є найбільшим та найвідомішим озером у Татрах, воно утворилася на межі XII та XIII століть до нашої ери через танення льодовиків /

Озеро захоплює своїм неймовірним кольором, тож недарма The Wall Street Journal визнав його одним з п’яти найкрасивіших озер у світі. Зауважимо, що не менш прекрасний і сосновий ліс, що його оточує — там можна побачити чимало надзвичайно рідкісних рослин.

29. Фабрика Шиндлера / Fabryka Oskara Schindlera

Фабрика Шиндлера / Fabryka Oskara Schindlera
Фото: kawiarniany.pl

Фабрика Шиндлера на рівні з Вавелем є найбільш популярним місцем у старовинному Кракові. Сьогодні тут розташовані Музей сучасного мистецтва та постійна виставка Краківського історичного музею, що присвячена нацистській окупації міста та історії підприємця Оскара Шиндлера, який врятував більше тисячі своїх працівників-євреїв.

30. Торунь / Toruń

місто Торунь / Toruń в польщі
Фото: mynaszlaku.pl

Місто Торунь в центральній Польщі — цікава кулінарна пам’ятка країни. Тут вже кілька століть печуть особливі імбирні пряники за старовинними рецептами. Є у місті й свій Музей пряника, де про цей смаколик можна дізнатися більше. 

Рекомендуємо завжди мати в поїздці поліс туристичного страхування. Оформити поліс у будь-яку країну світу можна через сервіс онлайн-страхування hotline.finance.

Просто вкажіть напрям та дати поїздки і сервіс підбере усі доступні пропозиції за найкращою ціною. Оформлення займає 5 хвилин, і готовий поліс отримаєте одразу на свій Email.

Для читачів veterdoit.com, hotline.finance підготував бонус: знижка -10% на будь-який туристичний поліс за промокодом VDOIT10.

Цей матеріал створено за підтримки партнера:
правила виїзду на машині за кордон в умовах війни
Що це означає?

Теги: