Безкоштовні музеї для українців у Кракові, Варшаві та Гданську

Польща всебічно підтримує українців, що вимушені тікати від війни. Так багато музеїв та галерей Польщі зробили безкоштовним відвідування для українців, щоб висловити свою солідарність, надати можливість переключитися, дізнатися щось цікаве про Польщу та просто зайняти себе та дітей.

Музеї Кракова

Національний музей у Кракові (Narodowy Muzeum w Krakowie)

Адреса: al. 3 Maja 1

безкоштовні музеї кракова для українських біженців

Національний музей засновано в 1879 р. – це найстаріший музей Польщі. В музеї представлено колекцією польського та світового мистецтва: живопис, графіка, різьба, колекція нумізматів, стародруки, рукописи і родові пам’ятками.

Умови відвідування: вхід вільний на всі тимчасові та постійні виставки на підставі паспорту чи іншого документу, що підтверджує перетин польського кордону після 24 лютого

Музей Кракова (Muzeum Krakowa)

безкоштовні музеї кракова для українських біженців польща

Музей Кракова має аж 16 філій у місті, серед яких Фабрика Шиндлера, Палац Криштофори, Барбакан, Стара Синагога та інші.

Умови відвідування: відвідування за символічну плату 1 злотий для громадян України, що можуть підтвердити свою національність, платять тільки символічний. В деяких музеях яких необхідно забронювати квитки, гостей будемо впускати в залежності від кількості вільних місць.

Королівський замок на Вавелі (Zamek Królewski na Wawelu)

Адреса: Wawel 5

безкоштовні музеї польщі для українців

Один з найстаріших замків Польщі, в якому нині розташовується музей. Він складається з десяти відділів: колекції картин, у тому числі епохи ренесансу, гравюр, скульптур, текстилів, серед яких колекція зброї, броні, кераміки, майсенської порцеляни та меблів Сигізмунда II Августа. Фонди музею включають найбільшу колекцію османських наметів у Європі. 

Умови відвідування: безкоштовний огляд зовнішнього замку, екскурсії всередині замку платні.

Музей сучасного мистецтва в Кракові (MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie)

Адреса: Lipowa 4

Музей сучасного мистецтва в Кракові безкоштовний вхід для українців

Найбільш відвідуваний музей Кракова має два поверхи: на першому представлена постійна експозиція сучасних митців з усього світу, на другому – тимчасова. Також на базі музею проходять майстер-класи, заняття, кураторські екскурсії.

Умови відвідування: безкоштовний вхід для усіх, хто отримав статус біженця і має відповідний документ. Люди з українським громадянством, які не отримали статусу біженця, зможуть відвідати музей за ціною спеціального квитка – 2 злотих.

Читай також: Безкоштовний Краків

Курган Костюшко (Kopiec Kościuszki w Krakowie)

Адреса: al. Waszyngtona 1

Один з п’яти штучно створених курганів, що був насипаний у 1820–1823 роках на честь польського національного героя Тадеуша Костюшка. З кургану відкривається чудовий панорамний вид на Краків. Також на території є музей.

Умови відвідування: усі українці, що підтвердять свою національність, зможуть безкоштовно піднятися на курган та відвідати експозицію.

Курган Костюшко (Kopiec Kościuszki w Krakowie) безкоштовні музеї польщі для українців

Музей міської інженерії (Muzeum Inżynierii i Techniki)

Адреса: Świętego Wawrzyńca 15

Музей міської інженерії (Muzeum Inżynierii i Techniki) краків безкоштовний вхід

Музей розташовано в будівлі колишнього депо першого вузькоколійного електричного трамвая. Експозиція розповідає про історію розвитку громадського транспорту, електростанцій, газової промисловості, комунального господарства.

Умови відвідування: для дітей з України з вівторка по неділю (16:00-17:00) їх разом з опікунами запрошують до “Творчої зони” за 1 злотий. Необхідно вказати слоган “ulga dyrektorska” і надіслати лист про резервацію на електронну скриньку rezerwacja@mim.krakow.pl.

Археологічний музей (Muzeum Archeologiczne w Krakowie)

Адреса: Senacka 3

Археологічний музей (Muzeum Archeologiczne w Krakowie) в кракові безкоштовний вхід для українських біженців

Найстаріший археологічний музей Польщі, заснований в 1850 році. В музеї представлені як постійні, так і тимчасові виставки, періодично проходять майстер-класи та інші заходи для дітей та дорослих. А навколо розбито чудовий сад для прогулянок.

Умови відвідування: українці можуть відвідати музей за символічний 1 злотий. Також можна приєднатися до екскурсій та майстер-класів, детальніше.

Етнографічний музей (Muzeum Etnograficzne w Krakowie)

Адреса: plac Wolnica 1

Етнографічний музей (Muzeum Etnograficzne w Krakowie) безкоштовний вхід для українців

Музей познайомить ближче з історією народного побуту Польщі, через експозицію, де представлені костюми, предмети вжитку, знаряддя праці та інше.

Умови відвідування: безкоштовно для українців

Читай також: Місця Варшави, які варто відвідати

Музеї Варшави

Палац Лазєнковський (Pałac Łazienkowski)

Адреса: Agrykola 1

Палац Лазєнковський (Pałac Łazienkowski) безкоштовні музеї варшави для українських біженців

Палацовий комплекс на острові з королівською галереєю картин, Старою оранжереєю, Королівським театром і Королівською галерею скульптур, Мисливським палац та музеєм мисливства та верхової їзди.

Умови відвідування: безплатні музейні лекції для дітей та їхніх батьків/опікунів. Заняття відбуваються у старовинних будівлях та садах Королівських Лазень, а також у Музеї мисливства та верхової їзди. Для реєстрації потрібно написати на електронну пошту rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl або rezerwacjeMLiJ@lazienki-krolewskie.pl

Вілянівський палац (Pałac w Wilanowie)

Адреса: Stanisława Kostki Potockiego 10/16

Вілянівський палац (Pałac w Wilanowie) безкоштовні музеї та розваги для українців в варшаві
Фото Mariusz Cieszewski

Один з найстаріших палацових комплексів в Польщі у стилі барокко. Має відтворені з інтер’єрів сімнадцятого, вісімнадцятого і дев’ятнадцятого століть. Всередині розміщена експозиція польського та європейського живопису.

Умови відвідування: безкоштовні екскурсії та майстер-класи для дорослих та дітей. Реєстрація за номером телефону +48 225 442 850 або за електронною поштою bilety@muzeum-wilanow.pl. Час та дата проведення занять узгоджуються під час реєстрації.

Музей Варшави (Muzeum Warszawy)

Адреса: Rynek Starego Miasta 42

Музей Варшави (Muzeum Warszawy) безкоштовне відвідування для біженців з України

Музей розташовано в трьох старих будинках на ринковій площі в самому серці старого міста. Його експозиція розповідає про історію міста та передмість.

Умови відвідування: безкоштовні прогулянки містом для дітей та дорослих. Місце зустрічі біля каси Музею. Безкоштовні квитки можна отримати в касі або завантажити на сайті.

Читай також: Безкоштовні розваги в Варшаві

Музей туризму та спорту у Варшаві (Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie)

Адреса: Wybrzeże Gdyńskie 4

Музей туризму та спорту у Варшаві (Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie) безкоштовні квитки для українців

Колекції музею включають понад 46 тис. експонатів, в основному спортивні трофеї: медалі і кубки, дипломи, вимпели, банери і т. д., а також одяг і спортивний інвентар.

Умови відвідування: безкоштовно для українців

Центр науки «Коперник» (Centrum Nauki Kopernik)

Адреса: Wybrzeże Kościuszkowskie 20

Величезний проєкт популяризації науки, один з найбільших в Європі, що включає інтерактивні виставкові зали, лабораторії, астрономічні обсерваторії, зали робототехніки тощо.

Умови відвідування: безкоштовно для українців, кількість квитків обмежена, детальніше.

Музей техніки (Muzeum Techniki)

Адреса: Defilad 1

Інтерактивний музей техніки з великою колекцією грамофонів, автомобілів та мотоциклів.

Умови відвідування: безкоштовні заняття та майстер-класи для дітей, детальніше.

Музей історії польських євреїв POLIN (Muzeum Historii Żydów Polskich)

Адреса: Mordechaja Anielewicza 6

Музей розташовується на території колишнього єврейського гетто й розповідає про тисячелітню історію єврейської громади в Польщі.

Музей історії польських євреїв POLIN (Muzeum Historii Żydów Polskich)

Умови відвідування: безкоштовний вхід та аудіогіди для українців, детальніше.

Музеї Гданська

безкоштовні музеї гданська для українських біженців в польщі

Усі громадяни України матимуть право на безкоштовний вхід до Музею бурштину, Головної ратуші, Двору Артуса, Будинку Уфагена та Музею польської пошти від суботи, 19 березня 2022 року. Також на базі філій музею проходять навчальні заняття та майстер-класи для дітей.

Умови відвідування: пред’явити на касі паспорт або інше посвідчення особи, видані територіальними органами влади України. За його відсутності достатньо усної заяви. Детальніше

Читай також: Безкоштовні розваги в Кракові

Також безкоштовно можна відвідати такі музеї та галереї: музей неонів (Mińska 25), галерея Захета (Stanisława Małachowskiego 3), музей польского війська (Al. Jerozolimskie 3), Музей Іоанна Павла ІІ та Примаса Вишинського (Prymasa A. Hlonda 1), музей еволюції (вул. Defilad 1).