Куди поїхати неподалік Кракова на один день

Краків – друге за величиною місто Польщі з дуже великою кількістю визначних пам’яток. Однак і на його околицях є чимало гарних місць, які варто відвідати. Національні парки, мальовничі села, старовинні містечка вартують того, щоб виїхати на один день з Кракова.

Пропонуємо добірку найцікавіших місць неподалік Кракова, які варто обов’язково відвідати.

Тарнув

куди поїхати недалеко від кракова на один день тарнув
Фото: flickr

На схід від Кракова знаходиться невелике красиве місто Тарнув. На середньовічній площі міста збереглись будинки, збудовані ще в XIV столітті. Головна та найважливіша пам’ятка – ратуша XV ст., в якій зараз знаходиться музей, а годинник на вежі вважається одним із найстаріших у Польщі. Варто також відвідати: Етнографічний музей, Базиліку Різдва Богородиці (XIV ст.) та найстаріший будинок у місті – Миколаївський дім (1524 р.).

Як дістатись: Поїздка автомобілем до Тарнува займає до півтори години. Відстань з центру Кракова – близько 90 км. Можна їхати також автобусами або поїздами.

Тинець 

цікаві місця поблизу кракова
Фото: flickr

Село Тинець – мальовниче та спокійне місце, де знаходиться бенедиктинське абатство. Воно збудоване ще в XI ст. та вважається найстарішим храмом Польщі. Під час відвідування абатства можна оглянути більшість кімнат, поспілкуватись з ченцями та помилуватись чудовим краєвидом на Віслу.

Як дістатись: Тинець розташовано за 16 кілометрів від Кракова. Дістатись можна автобусом №112. Якщо їхати велосипедом, то дорога займе понад годину. Також відвідування абатства включено до програми прогулянок Віслою на човні.

Ойцовський заповідник

туристичні місця неподалік кракова куди моєна поїхати Ойцовський заповідник
Фото: flickr

Ойцовський національний парк вважається одночасно одним з найкрасивіших та найменших заповідників у Польщі. Попри невелику територію тут знайдеться де погуляти. В парку прокладено сотні велосипедних та пішохідних маршрутів серед численних ущелин, печер та скельних утворень різноманітних форм.

Як дістатись: З Кракова можна їхати автобусом № 210. Відстань – близько 20 км, час у дорозі – 45 хвилин.

Величка

шахта велика поблизу кракова
Фото: wieliczka.pl

Місто, в першу чергу, відоме старовинними соляними копальнями, збудованими ще в XI ст. на місці найбільшого соляного родовища в Європі. Повітря шахт має цілющі властивості для організму людини, тому Величка вважається найпопулярнішими оздоровчим курортом в Польщі. У супроводі гіда можна відвідати шахту, де знаходяться — підземна церква, соляні кімнати з інгаляціями, кафе, гроти та озера.

Як дістатись: Відстань з Кракова до Велички – 16 км. Можна їхати автобусами та потягами. З автовокзалу два-три рази на годину відправляються маршрутні таксі.

Читати також: Безкоштовний Краків

Ченстохова

цікаві місця недалеко від кракова
Фото: polskazachwyca.pl

Ченстохова – важливе релігійне місце для католиків. Щорічно сюди приїжджають мільйони паломників з усього світу. В монастирі Ясна Гура (XIV ст.) зберігається багато релігійних та історичних реліквій, але головна цінність – ікона Чорна Мадонна Ченстохова. Вважається, що вона написана св. Лукою ще за життя Ісуса. Також в Ченстохові варто відвідати: Арсенал з військовими експонатами, Музей 600-річчя Ясної Гури та Бастіон св. Роха.

Як дістатись: Ченстохова знаходиться неподалік від Катовіце. З Кракова поїздка автомобілем займе близько двох годин (150 км).

Залип’є

куди можна поїхати недалеко від кракова
Фото: flickr

Залип’є – це унікальне польське село з казковими будиночками. Усі будівлі ззовні та всередині прикрашені яскравими орнаментами з квітів. Така традиція з’явилась в XIX ст., коли жінки білили стіни, щоб позбавитись сажі, а темні плями замальовували візерунками. Згодом орнаменти зайняли всі стіни. Наразі місцеві жителі продовжують традицію.

Як дістатись: Село знаходиться на відстані близько 100 км від Кракова. Найкраще сюди їхати автомобілем або автобусом з Тарнува.

Закопане

місця для відпочинку поблизу кракова закопане
Фото: unsplash

Відомий гірський курорт Закопане – одне з найпопулярніших місць відпочинку у всій Польщі. Здебільшого сюди їдуть взимку покататись на лижах чи сноуборді. Однак Закопане – чудове місце для відпочинку в будь-який сезон. Влітку тут можна прогулятись пішохідними маршрутами Татр та подихати свіжим повітрям.

Як дістатись: Відстань від Кракова – близько 110 км. Час у дорозі автомобілем становить 2-2,5 години. Можна також їхати автобусами.

Аушвіц-Біркенау

Аушвіц-Біркенау поблизу кракова
Фото: unsplash

За 60 км від Кракова знаходиться колишній нацистський концтабір Аушвіц-Біркенау. Хоча поїздка викличе багато сумних емоцій, це місце потрібно відвідати, щоб дізнатись про ці темні часи в європейській історії. Наразі на території колишнього табору смерті відкрито державний музей, який розповідає про трагедію. Рекомендується приїжджати сюди з екскурсією у супроводі гіда.

Як дістатись: Окрім поїздки автомобілем, сюди кілька раз на день ходять потяги із залізничного вокзалу Краків-Головний. Також можна їхати автобусами з Центрального автовокзалу.

Неполоміце

Неполоміце недалеко від кракова ідеї для мандрівки
Фото: polskazachwyca.pl

Місто в південній частині Польщі відоме, в першу чергу, розкішним однойменним замком. Його збудували у XIV ст. як мисливську резиденцію короля Казимира Великого. Протягом століть від неодноразово перебудовувався, а зараз це гарна будівля в стилі бароко з внутрішнім двориком. У приміщенні замку працює художня галерея з виставками робіт західноєвропейських художників.

Як дістатись: Замок знаходиться 25 км на захід від Кракова. Доїхати сюди можна автобусом № 301 від станції Podgórze SKA.

Читати також: Безкоштовні музеї в Кракові для українців


10 незвичайних готелів Польщі

У яких варто зупинитися хоч раз