Велетенські гойдалки в Україні: де шукати

Країну з вітром навзводи наповнює новий туристичний тренд – велетенські гойдалки. Все почалось з Карпат, далі — Закарпаття, Київ, Одеса. Мо, є такі й в інших містах. Але в добірці усе, що вдалось знайти у відкритих джерелах. Тому нумо досліджувати цей феномен.

1. Київ: Дніпровська набережна

гігантська гойдалка на дніпровській набережній в києві
Фото: КП УЗН Дніпровського району

Мабуть, наймолодша гойдалка в цій добірці, яка з’явилась на світ лише цієї весни. Стоїть в парку на Дніпровській набережній, прямо на березі Дніпра. Кажуть, у висоту має майже 10 метрів. Вміщує одночасно аж трьох людей, та ніде не вказано, на яку вагу розрахована. Суцільно дерев’яна й неймовірна на дотик (тільки кріплення металеві).

2. Київ: Труханів острів

велетенська гойдалка київ турханів острів

Тутешня гойдалка — ровесниця попередньої. Бо встановлювали їх майже одночасно (до речі, обидві — справа рук Дніпровської райдержадміністрації, що вже саме по собі подія). Як й сестра, вона дерев’яна з металевими кріпленнями, сягає майже 10 метрів й вміщує аналогічну кількість людей. А встановлена на прогулянковому маршруті біля пляжу «Довбичка».

3. Одеса: Пляж «Відрада»

вилка качеля одеса на пляжі
Фото: odessa-life.od.ua

Ця одеська гігантська гойдалка без суперечок отримує звання найромантичнішої. По-перше, бо пофарбована в ніжно-рожевий, і навіть якийсь зефірний колір. По-друге, бо стоїть прямісінько в морі — не на глибині, але діти стрибають з неї у воду. А пари приходять на світанку та на заході сонця, щоб зробити романтичні світлини.

4: Одеса: MANTRA BEACH CLUB в Аркадії

гойдалка качеля Одеса: MANTRA BEACH CLUB в Аркадії

І ця, й попередня одеська гойдалка, звісно, не можуть конкурувати з карпатськими чи київськими за висотою. Проте не поступаються їм за видовищністю. Цю гойдалку власники пляжного клубу встановили, щоб якось компенсувати недосконалість берегової лінії (кам’янистої, незручної, але надміру красивої). Й не помилились. Вона була першою такою в Одесі, тому стала місцем паломництва для всіх охочих зробити неповторні фото.

Читай також: Чим зайнятися в Карпатах. Ідеї для активного відпочинку

5. Село Космач (Івано-Франківська обл.)

найвища гойдалка в карпатах космач
Фото: lviv1256.com

Власне, гойдалка знаходиться не в самому селі, а за 3 км від його центру — на сусідній горі Сиглін. Підйом відбере близько двох годин часу, але ніби ще ніхто не жалкував. Саме цю гойдалку називають найвисокогірнішою через те, що розташовується на висоті 857 метрів над рівнем моря. Місцеві радять попросити когось сильно вас розгойдати, щоб вловити відчуття польоту.

6. Буковель, «Гуцул Ленд»

найбільші гойдалки в україні карпати буковель гуцуленд
Фото: Буковель

Буковельська гойдалка — точно найпопулярніша в цій добірці. Має висоту 8 метрів 88 см (вимірювали представники Книги Рекордів Гіннеса) й довго вважалась найвищою в Україні. Але якщо враховувати висоту київських, такою вже не є. Над її створенням одночасно працювало п’ятеро майстрів. Сировину взяли місцеву – смереку міцну. Колоди спочатку обтесали на землі, а конструкцію зібрали на висоті. Власники етнопарку говорять, що надихались культурною спадщиною. Виявляється, раніше гуцули мало не щороку на Великдень зводили такі задля розваги.

7. Село Микуличин (Івано-Франківська обл.)

гойдалка в микуличині
Фото: Instagram irishe4ka19

Цю гойдалку знайти найпростіше — про неї знає Гугл Мепс. Просто вводиш «велика карпатська гойдалка Микуличин» й отримуєш координати. Її створили місцеві просто задля розваги. Кажуть, що у висоту вона — як сосна, а якщо точніше — то більш як 8 метрів.

8. Рахів, на горі Лиса-Роза вітрів

гігантська гойдалка в рахові гори карпати
Фото: пресслужба

Гойдалка на рахівській Лисій горі — не найвища в добірці. Та, очевидно, одна з найвисокогірніших, адже знаходиться на висоті 1300 метрів над морем. Й відкриває один з найкращих пейзажів: звідси видно найвищі гори українських Карпат, в тому числі й Говерлу. Дістатись до неї можна пішки або на гарненькому ГАЗ-66, пофарбованому у кольори українського прапора. Друга опція доступна в рамках екскурсійного туру Раховом, але заощадить тобі час — так з центру міста на полонину можна дістатись за 40-50 хвилин, тоді як пішки доведеться йти понад 2 години.

9. «Ранчо Хайленд» у селі Липча (Закарпатська обл.)

гойдалка «Ранчо Хайленд» у селі Липча (Закарпатська обл.)
Фото: «Ранчо Хайленд»

Перша в добірці гойдалка, що не доступна безплатно. Бо збудована на території екоферми «Ранчо Хайленд» її власниками. Втім, вхід на територію тут коштує 50 грн й відкриває доступ не лише до неї, а ще до контактного зоопарку, лавандового поля та інших локацій. Тут теж побували представники Книги світових рекордів й наміряли зріст гойдалки — 11, 6 метри. То виходить, що саме вона — найбільша в країні, враховуючи й найновіші гойдалки.

Читай також: Карпати на вихідні. Самостійна подорож в Кваси та на Драгобрат

10. Село Верхній Студений (Закарпатська обл.)

гойдалка гігант  Верхній Студений
Фото: Вікторія Колеснікова

Гойдалку на вершині біля села Верхній Студений ще восени 2020 року зробив та встановив місцевий тесля. Поруч додав стіл з лавами, щоб можна було перепочити. Висота гойдалки — 8,8 метра, а створена вона з місцевої деревини.

11. Село Бережниця (Івано-Франківська обл.)

гойдалка Село Бережниця
Фото: verkhovyna.life

Ще одна високогірна локація в добірці. Адже гойдалка стоїть на самій маківці гори Бенджола, висота якої — 1,5 метра над рівнем моря. Зветься Великою Гуцульською гойдалкою, але поки невідомо, наскільки великою – не було охочих виміряти. Дістатись до локації можна пішки.

12. Село Вільшинки (Закарпатська обл.)

велитенькі гойдалки качелі в україні в карпатах

Букова гойдалка у Вільшанках у висоту — 9,45 метра. Збудована у відпочинковому комплексі Vdoma, тому доступ до неї платний (від 150 грн), а погойдатись можна лише за попередньою домовленістю. Хтось говорить, що це задорого, когось усе влаштовує. Та всі погоджуються, що краєвиди тут неймовірні.