Українське божоле: осінні фестивалі вина

Традиційно листопад – найхолодніший осінній місяць. Проте і він може бути різноманітним, цікавим і теплим.

Разом з BlaBlaCar ми зібрали для вас фестивалі і події, які відбудуться у листопаді у різних куточках України зі смачною традиційною їжею, ароматним місцевим вином і колоритною архітектурою. Зручно та швидко до них доїхати — на авто, по дорозі взявши попутників і розділивши витрати на пальне.

Осінні винні фестивалі України 2019
Фото Megan Capewell

Подорожуйте від дому до дому.

Якщо ви за кермом, опублікуйте поїздку на BlaBlaCar, вказавши точні адреси відправлення і прибуття. Ваші місця забронюють попутники, які знаходяться до вас найближче.

Якщо ви — пасажир, знаходьте водіїв, які вирушають в дорогу неподалік від вас. Більше не потрібно їхати на виїзд із міста чи доїжджати до станції метро.

Винний фестиваль Bolgrad Wine Fest

Коли: 9 листопада
Де: місто Болград, Одеська область

Цього року фестиваль Bolgrad Wine Fest пройде 9-10 листопада на центральній площі міста. На фестиваль приїдуть найвідоміші винороби Одеської області та декількох міст Молдови, чиї вина напередодні ретельно оцінює спеціальна комісія. Гості зможуть продегустувати найсмачніші сорти молодого вина, а також спробувати традиційні Бессарабські закуски, такі як каурма чи чи милина.

День святого Мартіна в Мукачево

Коли: 11 листопада
Де: Мукачево, Закарпатська область

11 листопада в Мукачево відбудеться традиційне святкування дня святого Мартіна. Святий Мартін – це покровитель міста Мукачево ще з часів побудови першої кам’яної церкви у XIV столітті. Зазвичай в цей день у церкві проходить молебень, а дітям розповідають “Легенду про Святого Мартіна”. Найголовніша частина програми – це прогулянка з ліхтариками центральними вулицями міста, яка завершується концертом, лицарськими боями і вогняним шоу ввечері. В цень день в парку Перемоги будують фестивальне містечко, де можна провести час із сім’єю. Традиційні страви – печена гуска та вино від місцевих виноробів.

Закарпатське Божоле 2019 в Ужгороді

Коли: 15-17 листопада
Де: Ужгород, Закарпатська область

Свято молодого вина і меду Закарпатське Божоле щороку проходить в Ужгороді і співпадає зі святкуванням “Божоле” у Франції. В Україні на фестивалі представлені кращі сорти закарпатського вина місцевих виноробів. Цього року свято розпочнеться 14 листопада з традиції – мер Ужгорода відкриває першу бочку вина. Ввечері тут відбуваються лицарські бої та вогняне шоу.

Свято молодого вина Chateau Chizay в Берегово

Коли: 24 листопада
Де: Берегово, Закарпатська область

Щороку восени європейські винороби урочисто відкривають бочки з вином, зробленого цьогоріч. В Берегово теж не зраджують даним традиціям – відома виноробня Chateau Chizay теж урочисто скуштує вино 2019 року, запросивши делегацію виноробів з Бордо, Франції. У програмі крім частування вином будуть екскурсії до музею Chateau Chizay і святковий концерт ввечері.