Між Польщею та Україною прокладуть швидкісну залізничну лінію

Від Варшави до Києва можна буде доїхати поїздом за 5-6 годин.

Польська компанія “Центральний порт комунікаційний” та “Укрзалізниця” підписали угоду про співпрацю щодо будівництва нової високошвидкісної залізниці, пише ЦТС. Домовленість має на меті спільну підготовку техніко-економічного обґрунтування запланованої нової залізничної лінії між Польщею та Україною за маршрутом Варшава-Львів-Київ.

Угода також передбачає розвиток транскордонних сполучень у європейській колії (1435 мм), яка сполучатиме Варшаву та Київ. Передбачувана максимальна експлуатаційна швидкість сягатиме 250 км/год.

Орієнтовний маршрут майбутньої залізниці: Варшава-Люблін-Замосць, і далі до Львова. Територією України, вірогідно, маршрут проходитиме через Раву-Руську. Подальший маршрут до Львова має бути визначений за результатами ТЕО.

Початок будівництва високошвидкісної залізниці Варшава-Київ планується у 2026 році. Реалізація проєкт дозволить скоротити час у дорозі з 17-19 години до 5-6 години.

За попередніми домовленостями, фінансування розроблення ТЕО відбуватиметься коштами компанії CPK з можливим співфінансуванням з боку фондів ЄС. Орієнтовна вартість робіт на українській частині оцінюються 3,2 млн євро.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.