Ще три країни ЄС поновлюють прикордонний контроль

Словенія, Хорватія та Італія посилюють перевірки на кордоні через занепокоєння щодо ситуації на Близькому Сході.

Війна між Ізраїлем та ХАМАС, а також регулярні інциденти нелегального перетину кордону змусили європейські країни знову запровадити прикордонний контроль, пише SchengenVisaInfo.

Уряд Словенії оголосив, що контроль на кордоні з Угорщиною та Хорватією посилено з минулої суботи щонайменше на десять днів. Хорватія запровадила аналогічні заходи щодо Словенії, а Італія призупинила дію угоди про відкритий кордон зі Словенією на десять днів.

Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович заявив, що відновлення прикордонного контролю не є ознакою недовіри між країнами ЄС, а зміною контексту безпеки в Європі у зв’язку з війнами та нестабільною ситуацією у світі.

Шенгенський кодекс дозволяє державам-учасницям відновити внутрішній контроль у конкретних надзвичайних ситуаціях, але це не означає повернення до прикордонного контролю, який існував до в’їзду в Шенгенську зону.

Раніше влада Німеччини повідомила, про запровадження внутрішнього прикордонного контролю з 16 жовтня на сухопутних кордонах з Польщею, Чехією та Швейцарією. Також Чехія, Австрія та Польща вжили координованих дій щодо посилення перевірок на кордонах зі Словаччиною. Перевірки запровадили, щоб приборкати нелегальну міграцію та діяльність контрабандистів.

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.