Підземелля Звягельського замку відкриють для відвідувачів

Навесні 2024 року для туристів відкриють доступ до Звягельського замку та його підземелля.

Тут проводитимуть екскурсії для місцевих та туристів, розповів “Суспільному” начальник управління культури та туризму Звягельської міської ради Олександр Широкопояс.

За його словами, перші екскурсії запустять вже цієї весни. Для туристів стануть доступними усі три поверхи Звягельської фортеці та його підземної частини на площі Лесі Українки.

Звягельський замок побудував Костянтин Острозький. Це була фортифікаційна споруда, яка захищала місцевих жителів від нападників. На жаль, замок був на 90% спалений, однак під землею можна знайти його залишки. Існує легенда, що підземні ходи з’єднують Звягель з містом Корець на Рівненщині.

У квітні 2023 року в центрі міста бруківка провалилася під ногами у перехожих. Об’єкт має історичну цінність та викликає цікавість туристів, але найбільша цінність — третій об’єкт, який схований під дорогою. Туди не пускають людей, поки він не буде належним чином облагороджений. Всередині всі стіни повністю з бутового каменю Звягельського замку, що свідчить, що цей об’єкт належить орієнтовно до 16-17 століття.

Поблизу замку продовжують утворюватися нові провалля, які потребують дослідження. Останнє провалля утворилося буквально декілька днів тому.

Нагадаємо, раніше в Івано-Франківську для відвідувачів відкрили підземелля ратуші.

Фото: Суспільне

Не пропускай важливі новини, підписуйся на наш канал в Telegram чи Viber.


Корисне

Туристичне страхуваннязелена карта для виїзду закордон, ОСАГО онлайн.
kiwi.com – гнучкий пошук авіаквитків по лоукостам, також є можливість шукати залізничні та автобусні квитки.
omio.com – пошук залізничних та автобусних квитків по Європі, а також авіа.
trainline.com – пошуковик залізничних та автобусних квитків по Європі.